Skocz do zawartości

Detroit: Become Human


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Beyond było zarypiste, szkoda że wyszło pod koniec panowania PS3 i przez to mało osób ograło na premierę. Gra miała klockowate sterowanie (lepsze niż w HR) i świetną fabułę. I w Detroit będzie podobnie, ale już widać po trailerze (jest na poprzedniej stronie), że znowu będzie wzruszająco :)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Frantik napisał:

Są jakiekolwiek szanse, że dostaniemy inną?

Niestety nie :/ Na PS3 jeszcze zdarzało się, że exy miały różne okładki w zależności od rynku, ale od czasów PS4 Sony trzyma się jednej wersji okładki dla eu&us. Pozostaje mieć nadzieję, że okładka do edycji specjalnej/limitowanej będzie ciekawsza ;) Albo przynajmniej jakiś ładny steelbook...

Odnośnik do komentarza

Dla mnie filmidła od Cage'a też są spoko. Pamiętam, jakie wrażenie wywarł na mnie Fahrenheit na PS2 (oczywiście do czasu pojawienia się "fosforyzujących roztoczy z kosmosu").
Heavy Rain nawet splatynowałem na PS3 i bardzo mi imponowało, że głupia gierka, a ja nie potrafiłem się domyśleć tożsamości "origami killera".
Beyond też było OK, sama Ellen Page to już dla mnie spory plusik, a do tego jeszcze ciekawy pomysł i znów - fantastyczny twist - to lubię u Davida, nawet jeśli po drodze zalicza jakieś wtopy, czy nie upilnuje dziur w scenariuszu (na które za pierwszym razem i tak niezbyt zwraca się uwagę).

Detroit na pewno też sprawdzę, ale raczej nie na premierę, zwłaszcza że 3 dni później remaster Dark Souls, więc na obydwie nie starczy ani kasy, ani czasu. Pewnie poczekam, aż cena spadnie poniżej stówki, bo to jednak ten typ gier, których niekoniecznie jestem targetem.

No i okładka tragiczna. Liczyłem jednak na Karę, bo tak nią promowali ten tytuł :(

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, to ciekawe, jak dalej potoczą się losy Quantic Dream. Po Detroit kończy im się kontrakt z Sony, który zobowiązywał ich do stworzenia 3 ekskluzywnych tytułów na PlayStation. Sony rzuci forsą i wykupi studio? Jakaś kolejna umowa? A może każdy pójdzie w swoją stronę, bo jednak gry QD nie są blockbusterami na miarę Uncharted czy Horizon. 

Odnośnik do komentarza

Znowu ten kanał "cycu1" xDDDDD  Brakuje jeszcze jego francuskiego kolegi, dwa kanały robiące porównania, tylko po to aby nabić kliki, zero technicznej analizy, zero realnego porównania z direct feeda, zero merytorycznej treści i ściganie mitycznych downgrade'ów ( a to jest ciekawy temat - przy bardzo dobrym przygotowaniu, odpowiedniej wiedzy i znajomości historii gier - można zrobić z niego dobry kanał, ale nie, clickbait i te  pseudo "porównania").


Na koniec w spoileru direct feed screenshoty (via gamersyde) wypuszczone 2 dni temu:

 

Spoiler

image_detroit_become_human-37753-3428_00
image_detroit_become_human-37753-3428_00
image_detroit_become_human-37753-3428_00
image_detroit_become_human-37753-3428_00

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Pix napisał:

Swoją drogą, to ciekawe, jak dalej potoczą się losy Quantic Dream. Po Detroit kończy im się kontrakt z Sony, który zobowiązywał ich do stworzenia 3 ekskluzywnych tytułów na PlayStation. Sony rzuci forsą i wykupi studio? Jakaś kolejna umowa? A może każdy pójdzie w swoją stronę, bo jednak gry QD nie są blockbusterami na miarę Uncharted czy Horizon. 

w wykupienie wątpię 

 

we francuskiej prasie niedawno przetoczyła się spora afera dotycząca lawiny artykułów opisujących  warunki pracy w Quantic Dream i seksizmu samego Davida Cage'a, polecam dotrzeć do opisów i poczytać w jaki sposób opisują go pracownicy. Francuzi są na tym punkcie bardzo wyczuleni co mocno nadszarpnęło wizerunkiem studia, więc szczerze mówiąc wątpię aby Sony ryzykowało wykupieniem tego studia.

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony Quantic Dreams wygrało 2 z 3 procesów ze swoimi byłymi pracownikami, 3 prawdopodobnie też wygrają (a francuskie sądy zdecydowanie częściej stoją po stronie pracowników). Do tego niestety dochodzi przykry fakt: ludzie zapominają o tym, skoro zapomnieli o aferach i aferkach w Rockstarze (Cage przy braciach Houser to pikuś), skoro generalne publika ma gdzieś warunki pracy w przemyśle (bo generalnie afera QD głównie tego dotyczy, nie seksizmu), to ostatecznie sprawa przycichnie i tyle (Kingdom Come sprawa kontrowersyjnego reżysera gry i właściciela studia w niczym nie przeszkodziła).

A gdy spojrzeć w finanse, to QD jest wzorowe: pracują na stosunkowo małych budżetach, ich gry dobrze się sprzedają, zawsze są na plusie, dostają dofinansowanie od rządu. Ba, cała sprawa dla potencjalnego kupca może wyjść na plus i cena kupna studia może być promocyjna. Z drugiej strony nie powinni mieć problemu nawet gdyby zostali nadal niezależnym studiem.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak jak Hendrix napisał - ten "cycu1" nieraz do porównania nawet wrzucał materiał 720p vs 1080p, o kont du.py go.

Quantic Dreams  zapewne dalej będzie robić gry dla Sony, na takich zasadach jak do tej pory albo bliższych. Sony wie, że potrzebne są im studia i gry, przecież PS5 się pojawi.

Odnośnik do komentarza

Ogółem oglądanie debila cycu1 to powinno być karane i banowane z miejsca, a to nie tylko są te jego pierwsze filmy jak z Detroit, inne też wrzucał, a co się okazało, że debil i typ tylko kłamie i sobie zbiera suby (dobrze, że z marnym skutkiem, oby się nie wybił pajac jeden). Z początku serio myślałem, że to mocne downgrade ale jak wyszło szydło z worka, że to nic innego jak tylko clickbait i zakłamanie to już wystarczyło olać ten kanał.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.