Skocz do zawartości

Automaniak - co zrobiłem dziś przy aucie.


D.B. Cooper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zaczynam trochę dopieszczać mojego focus, pierwsze co idzie na warsztat to regeneracja skórzanej kierownicy jak tylko przyjdzie do mnie zestaw środków a efekt będzie zadowalający to wrzucę efekt pracy. Kolejnym elementem za który chce się zabrać to obudowa plastikowych lusterek, niestety ale plastik przez ostre środki chemiczne jest wytarty i słabo to wygląda.

Raczej nie chce tego malować i zastanawiam się folię 3m termokurczliwą tylko nie bawiłem się tym i nie wiem jaki będzie efekt finalny. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem ostatnio olej i filtry (w tym paliwa, na szczęście jest pod maską). Za dużo oleju wlałem, ze 2 mm powyżej maksimum. Na szczęście pomógł trik znaleziony na forum Passata (tam to dopiero na olejach się znają): rurka od plaka do nawiewów podłączona do tego psikadełka od płynu do szyb. Psik, psik i pięćset minilitry zlane. Bez bagnet, nie.

Edytowane przez Grzaewoo
Odnośnik do komentarza

W skrajnych przypadkach silnik może wyrzygać olej. Albo gdzieś uszczelką, albo przez korek (ekstremalne przypadki), może przez bagnet. Najgorzej jak przez uszczelkę poleci (pod głowicą lub pod pokrywą zaworów) - wtedy będzie sączyło się ciągle i pomoże tylko wymiana uszczelek. Ogólnie 2 mm powyżej maksimum to nie tragedia i jeśli silnik jest zdrowy, to nic się nie stanie. 16-zaworowe motory GM - a taki posiadam - nie lubią jednak stanu powyżej połowy, więc dla spokoju sumienia wolałem odlać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Obie Alfy ida pod mlotek, wiec wypadalo je wypucowac.

 

ifbh5j.jpg

 

 

Konsolomaniaki oczywiscie maja prawo pierwokupu! O dziwo po Gtv rozdzwonily sie telefony i na kolejne 3 dni mam umowione ogledziny. 

 

http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-od-alfaholika-i6539238350.html

 

 

 

....czyli znowu zbyt niska cene dalem ;(

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Karwasz twarz wziąłem się w weekend za wymianę sprężyn w Skodzie, ale ni ch,uja, nie dość, że zimno, deszczowo to jeszcze brak narzędzi odpowiednich. Chciałem odkręcić końcówkę drążka ale niestety śruba postanowiła, że nie będzie się kręcić. Musiałem mieć to od ręki załatwione, więc oddałem do warsztatu i zawołali sobie ode mnie 350PLN za wymianę sprężyn, końcówek drążków oraz ustawienie zbieżności. Za to Octavia na sprężynach +30mm wreszcie zachowuje się jak normalny samochód i nie trze osłoną silnika o asfalt, więc jestem w miarę zadowolony.

Edytowane przez _S_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...