Skocz do zawartości

Outlast II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Zabolała recenzja, bo pierwszy Outlast mi się spodobał. Ciekawe co się tutaj stało. Widać że Barrelsi celowali w ambitniejszy tytuł i umiejętności nie zabrakło (grafika, dźwięk itd.) ale najwidoczniej zabrakło dobrych, nowych pomysłów. Na ch.uja pana robić wielkie, z pozoru "otwarte" lokacje jeśli wytyczy się po nich niewidzialną linie.

 

No nic, trzeba poczekać na lepszego dila, tak jak gruby powiedział.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

gra pękła wczoraj, kilka słów ode mnie.

 

po pierwsze - gra potrafi przestraszyć. i nie mam tu na myśli tanich jump scenek, których o dziwo nie jest aż tak dużo. autorzy genialnie budują klimat grozy. do tego dochodzi świetna ścieżka dźwiękowa, zwłaszcza przy pościgach. będąc przy pościgach - uważam że jest to najsłabszy element nowego outlasta. jest ich zdecydowanie za dużo, co w połączeniu z pseudo otwartym terenem powoduje częste zgony. większość pościgów musimy przechodzić metodą prób i błędów, bo nie wiadomo gdzie biec, co zrobić itd. 

i właśnie te częste zgony mnie najbardziej irytowały. fabuła jest ciekawa, ale zakończenie kompletnie nieudane pozostawiające więcej pytań niż odpowiedzi. widać, że red barrels mocno zwiększyło budżet, chcieli zrobić wszystko "bigger and better", ale chyba po drodze trochę zbłądzili. fanom horrorów polecam. obowiązkowo na słuchawkach. pierwsze spotkanie z martą niezapomniane  :diablo:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

mam diametralnie inne odczucia - klimat tej gry gdzies przepadl bezpowrotnie (dla mnie jedynka byla calkiem niezla) - za szybki poczatek, slabo opowiedziana historia, zbyt zakrecona fabula (w zasadzie nadal sie zastanawiam o co w tej grze do konca chodzi ^^), do tego poczucie strachu towarzyszylo mi moze 2 razy. Przez wiekszosc czasu pomimo mocnych scen nie wyolywala u mnie zadnych uczuc i to nie przez zerowa empatie, a przez sposob, w jaki wszytsko zostalo przedstawione! Gra wyglada i dziala bardzo dobrze,dzwiekowo tez jest niezle, ale jako horror jest bardzo slabo - nie polecam!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Okey, gram od 2 dni warto więc napisać parę słów bo widzę że gra ma nieciekawy pijar a wg mnie nie słusznie .
Oczywiście nie jest to mesjasz horrorów ale jak ktoś lubi takie tytuły to zdecydowanie powinien tą gę kupić.
W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co napisał kristoff_mk

Jedno co bym dodał a co jest bardzo ważne, design lokacji jest fenomenalny.
Miasteczko nocą w pełnię księżyca wypada fenomenalnie, to samo jakieś kościółki czy podmokłe lasy .
Wrzucę pare screenów myślę że one powiedzą więcej niż tysiąc słów.
Nawet tylko dla nich polecam tą grę kupić.
05d53d6cedb122ace7912148686cae97.jpg
3e1a8e8994cb98f2c4f7a5877d33bab0.jpgd2a133f6f51c06e251d765329c1f7656.jpgaa17b9dd2f69587581a77ab362cbd92a.jpgf3a563e0f47142f9c0424f55ff51641a.jpgb5eefa667efc5c6033e7b9b992b9c387.jpgce711c6c5b94a9817aab3c85d4ed7e4e.jpgbd0409b6e9c85afeba9b8c224dcce7d1.jpg
To jest kilka screenów któresam zrobiłem podczas gry.
Jesli to nie zacheca fana horrorów do sprawdzenia gry... to nie mam pytan. Dla mnie klimat tych miejscowek jest rewelacyjny. Choc jeszcze calosci nie przeszedlem to i tak moge polecic.

No chyba że ktoś kupuje tylko gry 10/10 to faktycznie nie polecam bo Outlast II ma swoje plusy ale i minusy.

Mimo wszystko jest udaną pozycją w tym gatunku a gier tego pokroju jest jak na lekarstwo .

Edytowane przez Schranz1985
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Mimo wszystko jest udaną pozycją w tym gatunku a gier tego pokroju jest jak na lekarstwo .

 

Akurat tych wszystkich "bieganek" i "chodzonek" jest na rynku aż za dużo, na lekarstwo to jest klasycznych survival horrorów. Po RE 7 ciężko zainteresować się takim Outlastem. Na szczęście już na jesieni wyjdzie The Evil Within 2.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Na samej PS4? Outlast, Outlast II, Daylight, Kholat, The Park, Slender: The Arrival, Layers of Fear, Among the Sleep, Amnesia Collection, P.T. - tyle z głowy. W kolejce są już Agony, Routine, nowa gra gości od Layers of Fear czy kilka podróbek P.T., których tytułów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

No to jaki jest wybór? demo P.T ?

Crapowate daylight?(srednia ocen na metacritic 48/100)

Amnesie które już dawno każdy ograł na Pc ?

 

Co ma do zaoferowania ps4 będące na rynku 4 lata ?

 

Ja od siebie powiem że ograłem wszystko poza daylight(bo nie warto) i polecić mogę Layers of Fear, oba Outlasty, amnesie i w sumie tyle? (co nie znaczy że są idealne)

Naprawdę wybór jest bardzo niewielki,

Moim zdaniem jeśli ktoś lubi tematykę horrorów chodzonych to jak najbardziej powinien O2 sprawdzić, problemem jest to że większość woli horrory strzelankowe jak wspomniany chociażby RE7 czy the evil within .

Również czekam na 2 ale to zupełnie inne doznania z gry niż outlasty, ta gra jest mocno specyficzna dlatego trafia do wąskiego grona odbiorców.

 

Jeśli chodzi o klimat "zwiedzanych miejscówek" wg mnie nr1  szkoda że te ucieczki są tak irytujące bo bardzo psuje to ogólne wrażenie, w zasadzie niemal zawsze potrzeba kilku prób na zasadzie prób i błędów aby wiedzieć gdzie biec.... a szczerze wczoraj skończyłem grać w miejscu gdzie w ogóle nie wiem gdzie biec(koniec korytarzu, szkoła w toalecie, kto grał pewnie będzie kojarzył)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Ale czekaj, ty mnie zapytałeś, jakie tego typu gry wyszły na PS4, to odpisałem, że całkiem sporo, wymieniłem tytuły, a następne są w drodze. A że większość prezentuje poziom słaby to akurat sporo mówi o tym dziwnym podgatunku horroru. Oby tego typu produkcji było jak najmniej, a więcej survival horrorów. I na tym skończmy, żeby nie off-topować.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Napisałeś że jest za dużo tego typu chodzonek aby zainteresować się Outlastem 2 .

Raz ze 7 czy 8 gier na 4 lata to mało.

Dwa że jeśli są ujowego poziomu to jednak warto się Outlastem właśnie zainteresować który jako jeden z niewielu trzyma przyzwoity poziom.

Wyczuwam w tobie niechęć do jakichkolwiek "symulatorów chodzenia"

A ja bardzo lubię tytuły takie jak EGTTR  czy ostatnio Rodzina Finczów i uważam że jest takich gier zdecydowanie za mało.

Oczywiście 80% graczy mnie zje, bo przecież to nie gry .... i mało kto to kupuję, ale recenzje w branży zbierają BDB i garstkę koneserów znajdą .

Ogólnie horrory to wymarły gatunek teraz wszystko musi być cool strzelanką ....

A gdzie do qrwy nędzy czasy Sillent Hillów, Fatal Frame czy Forbiden siren ?

Nie ma, no bo przecież za mało strzelania to się nie sprzeda ....

Miejsce na rynku jest dla każdego przedstawiciela gatunku o ile gra trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza

Ok przeszedłem.

Końcówka jak i sam ending trochę mnie rozczarował szkoda, ale to zupełnie tak jak i 1 część.

Gra jest dosyć nierówna, początkowe etapy rewelacja, design baja ale juz na przykład te końcowe nie za bardzo mi się podobały(nie będę pisał żeby nie spoilować)

Jest kilka mocnych momentów, ale i sporo frustracji wynikającej z ucieczek na oślep .

Design/grafa dzwięk na bardzo wysokim poziomie .

Generalnie ode mnie 7+/10 .

Tak jak pisałem fani horrorów chodzonych jak najbardziej powinni sprawdzić tym bardziej że grę można nabyć za śmieszne pieniądze, używka około 100zł za pudło .

A w pudle obie części gry w tym dlc do 1, tak więc jest grania a grania :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.