Skocz do zawartości

HALO 5 - Multiplayer: ARENA (ustawki, customy, dyskusje itp.)


Raptor

Rekomendowane odpowiedzi

HALO 5 Multiplayer: ARENA

Temat poswiecony wszystkiemu co jest zwiazane z trybem Arena: ustawki, strategie, acziwmenty i temu podobne sprawy.

 

Tryb: 4v4
Typ: PvP

b-team.png

eb7w8lyxmvbcvpiihp6b.jpg

 

Tryb multiplayer Arena odpowiada staremu matchmakingowi i skupia sie na rozgrywkach 4v4.

Do dyspozycji mamy pare playlist (na chwile obecna):
- Team Arena (stare dobre multi z roznymi trybami)

- Slayer (Team Slayer - zadnych objectives)

- Breakout (Druzynowy Last man standing na malych mapkach)

- Free-For-All (Kazdy na kazdego)

- SWAT (Jeden strzal w  glowe i po tobie - tryb bez tarcz)

 

Ranki:
 

W arenie mamy Poziom Umiejetnosci (dywizje) podzielony na 7 kategori: Bronze, Silver, Gold, Platinium, Diamond, Onyx oraz Champion.

Pierwsze dziesiec rozegranych gier umiesci nas w 'koszyku' odpowiadajacemu naszym umiejetnosciom tak aby spotykac przeciwnikow na podobnym poziomie do nas.

 

Pierwsze piec dywizji pozwala na awanse do kojenych - licza sie tylko wygrane i przegrane (statsy ida na bok).
Zasada jest prosta - wygrywajac podnosi sie nam poziom CSR, przegrywajac obniza. Wystarczajaca ilosc wygranych pozwala nam na wbicie wyzszego ranka, az nie wskoczymy do kolejnej dywizji.

046347.jpg

 

Zabawa zmienia sie dopiero jak dostaniemy sie do ONYX lub Champion.

Tutaj jest juz widoczny nasz CSR, ktory rosnie/spada - tak jak do tej pory, co bylo juz obecne w poprzednich czesciach z serii.

Dywizja Champion jest (podobno) dla top200 graczy i jak spotkamy kogos z ta ranga wiadomo co mozne nas spotkac (bardzo zacieta gra ;)).

046348.jpg

 

Ranki maja byc (wstepne zalozenia) resetowane co miesiac, maja byc rownize sezonowe playlisty.

 

 

 

Jesli sa jakies niescislosci w powyzszym to zapraszam do korekty, pisane na szybko ;).

 

 

Zapraszam do dyskusji zwiazanych z trybem Arena - rekrutowanie do klanow, ustawki na customy, zbieranie achievementow itp.

Odnośnik do komentarza

to ja skopiuje swoją wypowiedź

 

tak odnośnie multi to w trakcie tej premiery stwierdziłem dwie rzeczy.

 

1. nigdy nikt wszystkim nie dogodził

2. przy każdej premierze Halo jest tona narzekania

 

dla mnie to już 3 premiera pełnoprawnego Halo (Halo Reach, Halo 4 i Halo 5, w Halo 3 nie grałem od początku) i znowu widzę malkontenctwo w sieci. Nie mówię że jest ono niesłuszne, ale mam też wrażenie że cokolwiek by 343i nie zrobili to będzie źle. Najlepiej jakby wszystko wyglądało jak Halo CE? Ja tylko przypomnę co się działo przy każdej premierze i z jakiego powodu był hejt

 

Halo CE - nowy multiplayer, więc narzekań nie było

Halo 2 - wywalili pistola i arkę, wrzucili BR i smg, gra stała się łatwiejsza

Halo 3 - BRka bez hit scana, śmiecie jak bubble shield do podnoszenia na mapie

Halo Reach - bloom, armor lock i chuyowe mapy

Halo 4 - perki, armor abilities i infinity slayer

 

nic więc dziwnego ze i przy Halo 5 są narzekania, bo taka już tradycja od 10 lat :) Powiem od razu że mnie też się trochę rzeczy nie podoba

 

1. mapcykl, często się zdarza że wypada parę razy ta sama mapa

2. Regret. Zyebali totalnie tą mapę. Zmienili ją graficznie i teraz jest baaardzo nieczytelna, na dodatek nigdzie nie ma do podnoszenia BRki albo DMR, tylko jakieś covenantowe śmiecie których nikt i tak nie bierze

3. brak BR Slayer/Slayer Pro. Pistol może i jest dobry, ale i tak przegrywa z BRką. Nie mam ochoty biegać po mapie i szukać po kątach BRki albo DMR zamiast walczyć z przeciwnikiem. Ewentualnie niech wrzucą BRek i DMRek na mapie więcej, bo te leżące bolt shoty i storm rifle każdy ma w dup.ie.

4. Radar. Jest bezużyteczny kompletnie. Przy takiej dynamice powinien on być większy, tak jaki w Halo 4

5. Warzone jest spoko, ale 3 mapki to za mało

 

Poza tym wszystko jest MEGA

 

-Breakout jest osom

-gunplay najlepszy w serii, walenie perfectów jest uzależniające

-udźwiękowienie to prawie poziom tego co robi DICE

-dobre mapy, nie ma jakiegoś ewidentnego kupsztala jak Complex albo Adrift

-spartan abilities dodają grze uroku, zniszczenie kogoś ground poundem jest mega satysfakcjonujące. Dla mnie najbardziej użyteczne są jednak dopalacze, które odpalają się w trakcie skoku i używania smartlinka

- matchmaking chyba najlepszy jaki widziałem, możliwe że to z powodu ogromu graczy na Xbox Live, ale między meczami nawet ciężko wyjść się odlać  bo jak wrócisz to może się okazać że już walczysz na mapie

 

ogólnie dla mnie Halo 5 w kwestii multiplayera niszczy Halo 4 i Halo Reach. Czy jest lepszy od bardziej tradycyjnych Halo 2/Halo 3 to ciężko mi powiedzieć. Jest inny i tyle. Póki co największym problemem są playlisty które z czasem się zmienią. No i skoro jest forge to niech wrzucają do matchmakingu jakiegoś ciekawe konstrukcje, bo pierdolone dauny 343bola wrzuciła chyba najsłabszą mapę z bety - Orion :niedobrze: :niedobrze: :niedobrze:

 

tutaj mój gameplay, jeden z lepszych meczy

 

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Zaczynam czuć pierwsze w(pipi)ienie w tej grze. Mam wrażenie, że nawet nooby opanowały tę grę i walą mi celne heady. Ja mogę kosić gościa z battleriffle a ten mnie doścignie i zjedzie. Dodatkowo thruster nie zawsze uderza przeciwnika, tylko najczęściej mnie zbliża. Przełączyłem się na Destiny bo zaraz zoyebię pada.

Odnośnik do komentarza

Mi osobiście  pistol się za*ebiście zaczyna podobać, bron, która tak naprawdę oddziela leszczy od prosów, BRka stała się za prosta w obsłudze, a mag wymaga naprawdę sporo treningu, w skocie - jestem na tak. Za to kompletnie nie rozumiem drugiej broni startowej, podobno mieli osłabić to (pipi), ale ja tego jakoś nie czuje, broń idealna, żeby się przyczaić na kuckach w rogu i czekać na delikwenta, ile biega takich "diamencików" i onyxów", a wystarczyło dać samego maga na start i juz nawet strzelanie po placach (pipi) by tym "kozakom"  dało;) Kolejna rzeczą są respawny, momentami czuje jakbym grał w dowolna cześć CODa, ale tylko momentami na szczęście. Trochę sobie ponarzekałem, resztę rzeczy wymienili inni wiec na koniec nie pozostaje mi napisać nic innego niż... Gra się mega wy*ebnie! Halo 4 nie było nawet w połowie tak dopracowane na premierę, kilka paczy i czuje że pęknie kolejny tysiak godzin spędzonych z tym uniwersum:)

P.

Odnośnik do komentarza

 

chodziło mi o to że to pierwsza część Halo w której można to robić. Wcześniej jak przestawiłeś na kogoś innego to tylko widok zza pleców miałeś.

Od trzeciej czesci czyli od momentu wprowadzenia trybu theatre dalo sie to zrobic

 

Ja tez nie kojarzę, żeby można było dotychczas oglądać mecze w powtórkach z pierwszej osoby każdego gracza z meczu. Tylko swoje. Jutro aż włączę x360 i H3 żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

mam wrażenie że KDA jest mocno brane pod uwagę do rangi. W FFA na 10 meczy wygrałem 3, a w inncyh byłem najniżej w środku stawki i dostałem onyxa 1500, w swat mam 5/10 wygranych ale dużo killi i wysokie KDR i dostałem Diamonda 1, za to na breakout 5/10 wygranych też ale KDA dość niskie i dali mi silvera :reggie:

 

dobrze, przynajmniej w jednym trybie będę mógł orać warzywa

 

jakby kto nie wiedział jak liczone jest KDA to proszę: [kille + (asysty/3) - śmiercie]/ilość meczy

Odnośnik do komentarza

Po 10 meczach na arenie przyznano mi range platinum 1,tylko teraz trafiam na jakiś wariatów

Mecze po kd 0,2 0,3 to standard.

Ta ranga spada po przegranych meczach? Są ludzie którzy mają o wiele lepsze statystyki niż ja q są niżej,na forum też piszą że te rangi strasznie dziwnie są przyznawane.

Odnośnik do komentarza

 

chodziło mi o to że to pierwsza część Halo w której można to robić. Wcześniej jak przestawiłeś na kogoś innego to tylko widok zza pleców miałeś.

Od trzeciej czesci czyli od momentu wprowadzenia trybu theatre dalo sie to zrobic

 

 

Sprawdziłem dziś na X360 H3, H4 i Rech i nie da się w theater oglądać meczów z fpp graczy, tylko swój. W H5 jest to pierwszy raz zastosowane.

Edytowane przez mausenberg
Odnośnik do komentarza

Po 10 meczach na arenie przyznano mi range platinum 1,tylko teraz trafiam na jakiś wariatów

Mecze po kd 0,2 0,3 to standard.

Ta ranga spada po przegranych meczach? Są ludzie którzy mają o wiele lepsze statystyki niż ja q są niżej,na forum też piszą że te rangi strasznie dziwnie są przyznawane.

 

powinna spaść do golda na wysokim poziomie, ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...