Skocz do zawartości

Valkyria of the Blue Revolution (SEGA)


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Japońskie demo Valkyria: Azure Revolution nie spotkało się z entuzjazmem ze strony fanów Valkyria Chronicles. Ostra krytyka wielu jego aspektów spowodowała duże zmiany u podstaw produkcji.

 

Wersja demonstracyjna Valkyria: Azure Revolution wywołała wśród japońskich graczy burzę. Fani wojennego RPG-a Valkyria Chronicles (PS3) ostro skrytykowali przede wszystkim nacisk na akcję, niepasujący ich zdaniem do RPG-owego gatunku serii. Deweloper wziął sobie wszystkie uwagi do serca i zapowiedział kolejne demo.

 

Jakie zmiany mają zostać wprowadzone? Gra ma być bardziej RPG-iem niż akcyjniakiem. Będzie można zatrzymać czas w momencie korzystania z broni lub magii. Zwiększono także liczebność oddziału z trzech do czterech jednostek i ma się ich przygotowywać, by zgodnie z naszymi oczekiwaniami wykonywali w trakcie walki polecenia gracza. Potyczek w polu (field encounters) pozbyto się zupełnie.

 

Nowe demo planowane jest na to lato.

 

http://www.pssite.com/news/50031/demo-valkyria-azure-revolution-zmieszane-z-blotem-tworcy-zmieniaja-podejscie-do-rozgrywki.html

 

okey znów zdobyli moją uwagę

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Z prezentacji na prezentację ta gra wygląda coraz gorzej (wstawki od rzeczywistej gry dzielą lata świetlne) a gameplay coraz bardziej przypomina pierwszego Valkyria Chronicles to po co w ogóle mówić o spin-offie jak fani wymęczyli aby developer poszedł po najmniejszej linii oporu. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ograłem dzisiaj najnowsze japońskie demo. 

 

To będzie najlepsza valkyria pod względem historii, postaci i klimatu jaka wyszła. Nie tylko główny bohater jest kozak ale i poboczne dają rade. 

Z narracji w demie można wywnioskować, że główny bohater szuka kogoś, kto został porwany i nie cofnie się przed niczym żeby tą osobę odnaleźć.

 

Co do gameplayu, na yt wygląda on tak se ale jak już się gra to jest spoko. 

 

Ciężko to wszystko przyrównać do czegoś. Mamy zwykły atak gdzie wszystko odbywa się jak w jakieś grze akcji a całe reszta jest dostępna pod kółkiem umiejętności bitewnych. Gdy wybieramy akcję gra pauzuje i wybieramy specjalny atak, granat, strzał z karabinu, przedmiot. W tym trybie gra zachowuje się jak stare valkyrie, możemy spokojnie przy celować itp.

 

Zauważyłem, że sztuczna inteligencja kompanów jest tragiczna. Dobrze, że można nimi grać aktywnie się przełączając albo wydawać im rozkazy.

 

Generalnie jako fan 1 i 3 tą część skreślałem, ale po ograniu tego dema, na pewno kupię i z przyjemnością ogram.

Odnośnik do komentarza

Nie wierze ze pod wzgledem postaci i fabuly bedzie lepsza od VC3, nie ma bata.

 

No i podchodze tez z rezerwa do tego ze olali turowy system ktory byl wysmienity na rzecz nadupczania w klawisz.

 

Ostatnio ktoś od tych tłuków z segi dał info, że vc z turowym systemem też będzie. Ja do czasu zagrania praktycznie kupę postawiłem na tej części. Podchodź z rezerwą ale daj jej szansę. Wiesz, że jestem takim samym fanem tych gierek ja ty, więc totalnych głupot raczej nie piszę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Pojawiły się recki, jest słabo. Co zabiło grę to, jakżeby inaczej, próba zrobienia akcyjniaka, a potem dodanie większej ilości elementów strategicznych elementów pod naporem niezadowolonych fanów. Koniec końców wyszedł potworek. Do słabego gameplayu dochodzi jeszcze duża powtarzalność misji oraz nudne, ciągnące się cutscenki. Scenariusz za to dobry.

No cóż, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Gierka do mnie leci, pogram to ocenie. Yebac "recenzje".

 

Gra wyszła w Japonii pół roku temu i gracze byli zgodni, że to CO NAJWYŻEJ średniak i całe szczęście, że tylko spin-off VC, a nie "prawdziwa" czwórka. Tak więc średnie oceny dziwić nie powinny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...