Skocz do zawartości

Ustawienia tv pod xbox one, wyprane kolory


zagroo

Rekomendowane odpowiedzi

macie może jakieś foty gdzie można zobaczyć różnice między full rgb a limited? nie wiem czy mam się już denerwować za zakup mojego tv:)

Nie zobaczysz jej na fotach, roznica jest w kolorach na plus w full rgb, ostrosci i lepszej jakosci obrazu z gier.

 

Zrob ustawienia takie jak podalem ale zamiast rgb full daj rgb limited, czyli niski poziom czerni hdmi w tv i w konsoli rgb tv

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najprościej na pasku z odcieniami szarości. Jeśli ustawisz full rgp i za cholerę żadnymi suwakami od kontrastu/jasności/kolorów/podświetlenia/innych nie uda Ci się ustawić tak, by te paski były widoczne w większości to masz odpowiedź. Dla pewności można później ustawić ograniczony rgb i zobaczyć, na którym ustawieniu będzie więcej poziomów czerni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gdy ustawiam konsole na Full Rgb to w kalibracji nie widzę zamkniętego oka i słoneczka ale jak wlączam te obrazki do testowania rull rgb to mi działają,na jednym widzę cztery kolumny a na drugim kwadraty. Czyli mój telewizor obsłsuguję Full Rgb?

http://i.imgur.com/sr0pcxh.jpg

http://i.imgur.com/oKiozjp.png

 

a tak wygląda mój pasek w kalibracji full rgb https://i.imgur.com/uTxKnxb.jpg

 

tak ma być?

Edytowane przez zagroo
Odnośnik do komentarza

Dlatego wspominałem by poświęcić te pół godziny i posprawdzać wszystkie warianty z poziomem czerni, rgbfull/standard etc i pobawić się tymi ustawieniami tak, żeby było najlepiej. każdy ma inny telewizor, inne wspomagacze, inne opcje w menu teelwizora... może nawet kabel hdmi 1.2 a 1.3/1.4 tez coś zmieni(aczkolwiek tu raczej kabel nie powinien mieć znaczenia, no chyba ,że trafiliśmy na jakąś tandetę).

Odnośnik do komentarza

Generalnie to już sam nie wiem co zrobić, przeglądałem wiele stron na których ludzie pisali o opcji full RGB w xbox one i jedni piszą żeby nie ustawiać full RGB bo jest problem wtedy z obrazem, jedni piszą że dashboard i inne aplikacje wyglądają źle ale gry wyglądają prawidłowo, drudzy że limited niczym się nie różni od full RGB. Także juz sam zgupiałem:)

 

A czy ustawienie w konsoli kolorów 24,30,36 mają naprawdę jakieś znaczenie?

Edytowane przez zagroo
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...