Skocz do zawartości

Blade & Soul


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Blade and Soul

 

http://www.bladeandsoul.com/en/

 

 

Premiera EU/NA 19 stycznia (czyli wczoraj).

 

W koreai ta gierka wciaz ma sie dobrze mimo ze ma sporo lat na karku i dalej jest popularna, wiec kto wie, moze u nas sie przyjmie jako tako.

 

Jest to koreanskie MMORPG nastawione na pvp 1v1/3v3 oraz z Open World PvP. Dobre Story (jest nawet anime na podstawie tej gry), duze cycki, lolitki, azjatycki klimat, kiepski voice acting, w miare ok graficzka i NIESAMOWITY system walki, TERA sie chowa :obama:

 

Mozna grac padem podobno.

 

Gierka jest niszowa wiec populacja nie jest raczej za wysoka, jest to F2P z mozliwoscia kupienia premium zeby miec boost do xp/gold oraz mniejsze kolejki przy wejsciach na serwery. Cash Shop wyglada narazie nie groznie i sa tam tylko kosmetyczne rzeczy lub sloty postaci/dodatkowe miejsce w inventory.

 

Wspominalem juz ze system walki jest kozak? :obama: :obama:

 

Gram obecnie na Wild Springs jako Tenloves, ale mysle czy nie sprobowac wejsc na Windrest...chociaz tam mega kolejki i pewnie odpuszcze narazie.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No spoko jak cos to Tenloves na Wild Springs.

 

Wczoraj znowu do 4 przesiedzialem przez open world pvp. Niby nie ma to tam znaczenia ale zalozylem stroj do pvp (wtedy mozna atakowac lub zostac zaatakowanym) i pojechalem jakiegos kolesia bo widzialem ze zabija innego z mojej frakcji. Przyszedl z kolega to znowu im nayebalem. Potem z dwoma kolegami i o ile bylo ciezko to znowu 1v3 skopałem dupeczki :cool:

 

No ale potem sie na mnie rzucilo stado baranów i nie mialem szans, ale akurat przechodzilo kilka osob z mojej frakcji, zalozyli stroje pvp i...no co tu duzo mowic, niezla wojenka sie wywiazala i sie troche laliśmy po pyskach :obama:

Odnośnik do komentarza

Zarwałem trochę noc przy tym tytule. Łączenie się z serwerami (testowałem tylko dwa) i kolejkowanie to była jakaś masakra. Z tego co czytałem dzisiaj wprowadzili właśnie hotfixa wywalającego graczy nieaktywnych i planują postawić nowe serwery. Musiałem wyłączyć region chat bo spam był niesamowity. Generalnie narazie mam 13 lvl i z tego co widzę to PVE to do bólu klasyczne huby i questy "zabij 10 gremlinów/wejdź do hub jaskini i przynieś to/za(pipi) bossa, dostań tickety i użyj je na kole fortuny". Jest dużo cutscenek w dodatku dubbingowanych.

 

Gierka dosyć wyczerpująco tłumaczy mechanikę. Twórcy nagradzają itemami przy zdobywaniu konkretnego lvl'a, przy wypełnianiu co jakiś czas ankiety z pytaniami. Jest jeszcze taka zabawna plansza na której losujemy kołem fortuny liczbę na której stanie nasz pionek i w zależności jak daleko zajdziemy to dostajemy te itemy, co są na danym miejscu.

 

Myślę że sam PVE jest raczej meh. Co robi tą gre to walka, która wymaga skilla (nie przypomina jednocześnie Tery czy Black Desert) - W PVP ważny jest skill i wyczucie. Jak będziemy dobrzy to sparujemy każdy atak wroga i zasadzimy mu combosa. Po każdej przegranej czułem że mogłem się lepiej postarać, że mogłem to wygrać ale popełniłem konkretne błędy. Żeby to potwierdzić widziałem walkę typka lvl 44 (cap wynosi podobno 45) vs 30 i ten drugi wygrał. Kolejna rzecz która mi się podoba to inwestowanie w posiadaną broń - Na razie biegam z drugą bronią zdobytą w queście i mogłem ją upgrade'ować przy użyciu innych broni, po jakimś levelowaniu jej dochodzi do limit break i może ewoluować w kompletnie nową broń, można też zużyć jakąś żeby podebrać od niej wygląd także dosyć fajny zabieg.

 

Nie wiem czy byłbym w stanie wydać kasę na membershipa, raczej nie ale pograć z kimś jak najbardziej. Jestem bardzo wybredny w mmo i raczej szybko mnie nudzą. Kreator postaci może być, moze to nie poziom Black Desert ale wciąż daje rade, z grafiką ta sama sprawa. Irytują mnie niewidzialne ściany (czasami robią się nawet na normalnej drodze przez doczytywanie huba).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Zarwałem trochę noc przy tym tytule. Łączenie się z serwerami (testowałem tylko dwa) i kolejkowanie to była jakaś masakra. Z tego co czytałem dzisiaj wprowadzili właśnie hotfixa wywalającego graczy nieaktywnych i planują postawić nowe serwery. Musiałem wyłączyć region chat bo spam był niesamowity. Generalnie narazie mam 13 lvl i z tego co widzę to PVE to do bólu klasyczne huby i questy "zabij 10 gremlinów/wejdź do hub jaskini i przynieś to/za(pipi) bossa, dostań tickety i użyj je na kole fortuny". Jest dużo cutscenek w dodatku dubbingowanych.

 

Gierka dosyć wyczerpująco tłumaczy mechanikę. Twórcy nagradzają itemami przy zdobywaniu konkretnego lvl'a, przy wypełnianiu co jakiś czas ankiety z pytaniami. Jest jeszcze taka zabawna plansza na której losujemy kołem fortuny liczbę na której stanie nasz pionek i w zależności jak daleko zajdziemy to dostajemy te itemy, co są na danym miejscu.

 

Myślę że sam PVE jest raczej meh. Co robi tą gre to walka, która wymaga skilla (nie przypomina jednocześnie Tery czy Black Desert) - W PVP ważny jest skill i wyczucie. Jak będziemy dobrzy to sparujemy każdy atak wroga i zasadzimy mu combosa. Po każdej przegranej czułem że mogłem się lepiej postarać, że mogłem to wygrać ale popełniłem konkretne błędy. Żeby to potwierdzić widziałem walkę typka lvl 44 (cap wynosi podobno 45) vs 30 i ten drugi wygrał. Kolejna rzecz która mi się podoba to inwestowanie w posiadaną broń - Na razie biegam z drugą bronią zdobytą w queście i mogłem ją upgrade'ować przy użyciu innych broni, po jakimś levelowaniu jej dochodzi do limit break i może ewoluować w kompletnie nową broń, można też zużyć jakąś żeby podebrać od niej wygląd także dosyć fajny zabieg.

 

Nie wiem czy byłbym w stanie wydać kasę na membershipa, raczej nie ale pograć z kimś jak najbardziej. Jestem bardzo wybredny w mmo i raczej szybko mnie nudzą. Kreator postaci może być, moze to nie poziom Black Desert ale wciąż daje rade, z grafiką ta sama sprawa. Irytują mnie niewidzialne ściany (czasami robią się nawet na normalnej drodze przez doczytywanie huba).

 

Bo ta gra jak juz wspominalem ma mega focus na pvp. Klasy sa balansowane pod katem pvp, sa areny 1v1 i 3v3 z normalizacja przedmiotow zeby tylko skill odgrywal role. Equip ma znaczenie tylko na World PvP. Beda jeszcze battlegrounds 6v6. Na koreanskiej scenie e-sportu dzieki swietnemu balansowaniu postaci na pvp gierka jest dosc popularna.

 

PvE tam jest tylko jako dodatek, ale story jest dosc ok (jak juz wspominalem nawet anime jest na podstawie historii z tej gry). Podobno na wyzszych lvlach sie fajnie klepie wymagajacych bossow, trzeba parowac, unikat, blokowac itp a do lvla 30-40 to latwa generyczna jazda.

 

Bardzo mi sie spodobaly questy tlumaczace mechanike gry, combosy, triki i zagrania, swietnie jest to zrobione i wiekszosc MMO moglaby sie od nich uczyc. Z tego co sie orientuje to membership narazie daje tylko wiekszy exp/gold i priorytet w kolejkach na serwer. Mozna poprostu w czesniej odpalic gre i sie zalogowac jezeli sie nie chce wspierac gry. Ja narazie poczekam z subskrypcja zeby zobaczyc czy cokolwiek sie zmieni w kwestii cash shopa, bo narazie ta gra w ogole nie jest P2W co mnie bardzo cieszy, ale nie raz ledwo po miesiacu od premiery inne firmy szybko zmienialy zdanie i dodawaly jakies glupie itemy.

 

Ja mialem przy logowaniu wczoraj 25 minut kolejki wiec akurat kolacyjke zrobilem i nie bylo problemow z graniem :) A dodawac nowe serwery to nie wiem czy to dobre wyjscie, duzo ludzi po kilku tygodniach napewno wroci do swoich starych gier/skoczy na nowe MMO i beda staly opuszczone.

 

Na jakim serwerze grasz? Tym co ja? Jak cos to zapraszam na Wild Springs to moze kiedys razem jakies pvp na arence jak sie trzecia osoba znajdzie.

 

p.s. Najlepiej ulepszac tylko swoja glowna bron, tak zwana Hongmoon, ktora sie dostaje w nagrode.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

czasem nachodzą mnie myśli o zainstalowaniu jakiegoś mmorpg, jak za czasów pod i gimbazy

wtedy wale sobie z liścia dla oprzytomnienia i powraca mi rozum

 

nie rozumiem jak można grać w te gry mając więcej niż 18 lat

 

A czym się różnią "te gry" od tych, w które Ty pykasz, człowieku-po-18tsce?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Podaje już chyba 10-te inne hasło do konta i ciągle pokazuje mi "This password cannot be used" chociaż wszystko spełnia i nawet ma moc hasła na zielono. (pipi)e...

 

EDIT:

 

Dobra mam już, przed chwilą zrobili nowe serwery. Iść na ten Twój, czy robić na nowym?

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza

Podaje już chyba 10-te inne hasło do konta i ciągle pokazuje mi "This password cannot be used" chociaż wszystko spełnia i nawet ma moc hasła na zielono. (pipi)e...

 

EDIT:

 

Dobra mam już, przed chwilą zrobili nowe serwery. Iść na ten Twój, czy robić na nowym?

 

Jak chcesz grac sam to idz na nowy a jak z nami to na ten moj? :dunno:

Odnośnik do komentarza

czasem nachodzą mnie myśli o zainstalowaniu jakiegoś mmorpg, jak za czasów pod i gimbazy

wtedy wale sobie z liścia dla oprzytomnienia i powraca mi rozum

 

nie rozumiem jak można grać w te gry mając więcej niż 18 lat

Mnie żadne mmo specjalnie nie wcinągnęło nawet jak miałem mniej niż 18 więc kwestia podejścia. W Elite Dangerous latam z typami co mają powyzej 20-30 lat budujemy własną siłę polityczną w galaktyce. Zdarzały się różne akcje typu sabotażu naszych działań. Nasyłali na nas najemników rzekomo bo jesteśmy piratami i atakujemy każdego napotkanego gracza w sektorze. Myślę że spokojnie można się wkręcić w mmo mając więcej niż 18 lat, trzeba tylko znaleść takie że wiesz, że cię nie znudzi po tyg.

 

Velius coś dzisiaj poogarniamy w Blade ?

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.