Skocz do zawartości

PSX Extreme 222


Oceń okładkę PSX Extreme 222  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 222



Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik do Evolve w którego nikt nie gra. Dying Light druga po Wiedźminie gra roku. Jak dla mnie dwa małe nieporozumienia tego numeru.

 

Perez wrzuć ten komentarz do Głosu Ludu, jest świetny. Naprawdę.

 

Ale że ten Twój, ten wyżej, ten cytowany? ;)

 

Kupuję na stronie, najnowszy numer za 9.99 i listonosz przynosi mi do skrzynki? Dobra opcja:)

 

Gdzieś od 2-3 lat tak to działa.

 

Hmm zastanawialiscie sie nad wydaniem poradnika? Wróciły opisy (no bardziej porady), w magazynie są taką zapchajdziurą...ale w formie poradnika to inna sprawa. Dobrze rozpisany Wiedżmin 3 czy Blodeborn- ja bym kupił z mety

 

Przewijał się temat, ale jest jednak obawa, że na takie osobne wydawnictwo byłoby dzisiaj zbyt małe zapotrzebowanie (w kontekście dziesiątek poradników w sieci na czele z filmikami na YT). No, może faktycznie Wiedźmin czy takie GTA byłyby wyjątkami, ale czy Bloodborne...

Odnośnik do komentarza

Akurat jeszcze w Bloodbirn nie grałem, ale jeśli przypomina Soulsy...to jak najbardziej.

 

Jest oficjalny poradnik do W3 (chyba oficjalny). Po ang a do tego w PL go nie widziałem. Był wspaniale rozpisany, az chciało sie masterować gre. Gdybyscie zblizyli sie do takiego poziomu...

 

No ja bym w kazdym razie kupił. Yt youtubem ale fajnie by było miec pod ręką coś takiego

Odnośnik do komentarza

Jeszcze za dużo nie przeczytałem ale i tak się wypowiem o tym co przeczytałem. Zax naprawdę ma spaczony gust tak ten f4 mu się podoba że laurke fabule teraz wystawia. Więcej o tym f4 pisze niż o jakimkolwiek innym rpg jakby mu biedesda płaciła za to. Jak lubisz mmorpg to zamiast kiepskiej namiastki pograj w guild wars 2 lub w world of warcraft. Też masz same nudne questy durna fabułę ale przynajmniej w ekipie;)

 

 

Fajne podsumowanie roku tylko jedno ale najciekawsze nowe marki i the order ? NAPRAWDĘ? :)

 

Fajnie że napisaliście jakie gry chcecie z pc. Cieszę się że w recenzji doceniliscie perełke polską ale ten minus z jednym slotem na save:). Recenzent ma świadomość że o to chodzi i bez tego zabiegu nie byłoby takiej wczuwki. To w końcu gra rogue like i zawsze można zacząć na nowo jak nie wyszło.

 

Reszta spoko lub nawet bardzo spoko. Feliotony poza zaxem na plus:). Nie zgadzam się z oceną creeda. Reszta artykułów jeszcze przede mną.

 

P.s. poradniki marnują miejsca na ciekawsze rzeczy.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ale macie ból pośladów. To są subiektywne opinie każdej osoby z redakcji. Dziennikarski profesjonalizm ma się opierać o pisaniu tego co ktoś chce usłyszeć/przeczytać?? Bądźmy poważni...

 

Jak ktoś nie ma konsoli tzn że nie grał w dany tytuł? Skąd ten wniosek? Jasnowidzenie czy szpiegowanie na wyższym poziomie, a może jeszcze lepiej... zgadywanie?

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też Dżujo to niezły łobuz. Nazwał RE0 remakiem, a to przecież prequel / remaster. Muszę przyznać że polubiłem w końcu Człowieka Wargę. Spłodził świetny tekst który sam bym napisał gdybym był zgredziolem. Wybaczam mu te wszystkie moszny i odbyty. Co tam jeszcze... podsumowanie roku świetne, zwłaszcza wypowiedzi ludzi z  branży. Głos Ludu też spoczko, aczkolwiek życzyłbym sobie więcej hardcoru :) Wiem że przeglądanie komentarzy na PPE to czasochłonne i upierdliwe zajęcie, ale czasem w różnych zakamarkach portalu można spotkać przezabawne rzeczy o PE i "wysiadaniu z pociągu".

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoją opinię, ale trochę kłuje w oczy jak gierka z kiepskim jeżdżeniem autem, beznadziejnym strzelaniem, nudnym jak flaki z olejem systemem walki, słabym wątkiem głównym i fatalnymi misjami pobocznymi zajmuje pierwsze miejsce w zgredkowym rankingu na najbardziej niedocenioną grę roku :sorcerer:

Edytowane przez Yakubu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No niby racja, ale skoro taki był ich wybór to :dunno: Można się z tym nie zgadzać, ale nie ma sensu zaraz jechać po redakcji.

 

Mi z kolei strasznie nie podoba się środek pisma czyli te poradniki. Zmarnowane miejsce na coś lepszego. Od razu przełożyłem kartki na "Gwiazdy w służbie gier" i aż żal du.pe ściska ile stron poszło na to coś... :( Moim zdaniem takie rzeczy powinny pojawiać się tylko na ppe.pl. Tyle się mówi że papier nie jest z gumy, to w takim razie co robią w piśmie artykuły które można z łatwością znaleźć w sieci (niekoniecznie w PL ale jednak)? Wywalilbym to do ppe.pl i tyle.

Odnośnik do komentarza

Ja ma mieszane uczucia. Z jednej strony poradniki w princie gdzie wszystko z lepszym skutkiem przenioslo sie na yt a z drugiej, czytajac poradnik do destiny cofnelo mnie w czasie o te 20 lat kiedy jako gnoj czytalem kody do gier zamieszczane na bialych stronach Secret Service mimo, ze ani gry nie mialem, ani nie wiedzialem o co chodzi. Piekne czasy. I w sumie tak samo mam z destiny. W gre nie zagram ale ciekawi mnie mechanika i w ogole o co chodzi jakby bardziej, bo (dzisiejsza) recenzja takich detali nigdy nie odda.

 

 

A co do decyzji o umieszczeniu ich w pismie to sadze, ze troche "zawinila" konkurencja od plytek dvd bo wydali trzy wlasne, osobne, poradniki do popularnych gier pc.

Odnośnik do komentarza

Dla casuali taki poradnik to super rozwiazanie, bo oni nie ogarniaja angielskiego na tyle, aby grac bez problemu w need for speed bez PL napisow. Co z tego ze jest mnostwo swietnych opracowań na yt i www w j. angielskim jak Alan albo inny Fabian tego nie potrafi zrozumiec ? Tak wyglada gejming w polsce obecnie, bez polskich napisow nawet gierki w pchlim targu na forum ciezko schodza.

Odnośnik do komentarza

Taki poradnik mógłby być z natury bardziej retro, niż wszystkie retro-działy razem wzięte. Niby recenzje (i publicystyka) również od dawna dostępne są w Internecie - i są bardziej aktualne, okraszone wielkimi, pięknymi screenami a nawet wygodnymi filmikami ukazującymi tytuł w ruchu, a jednak klasyczna forma papierowa nadal się jakoś sprzedaje. Może i czasopismo z samymi opisami/poradami by się sprzedawało. Może dział z poradami w PE to jakaś forma badania zainteresowania. Osobiście bardzo chętnie bym przytulił coś w rodzaju starych Poradników PE. Pamiętam, że często z nudów czytając na klopie jakiś opis gry, która do tej pory nie była w kręgu moich zainteresowań czułem się zachęcony, by ją wypróbować. Tak jak mówię: to byłby swoisty powrót do retro czasów, gdy na rynku prasowym było zainteresowanie tego rodzaju czasopismami (PSX Fan, Play[er]Station Plus, Poradnik PE) i ja w sumie bym się na to pisał. A gdyby w takim czasopiśmie znalazło się miejsce na dział z poradami/opisami do nadal grywalnych tytułów z PSXa czy nawet SNESa, to już byłoby RETRO OVER 9000.

Wiem, trochę poleciałem, ale wolałbym takie pisemne letspleje, niż te z jutuba. I wiem, że sam nie wypełnię całego zapotrzebowania niezbędnego, by inwestycja w takie wydawnictwo się zwróciła, ale pomarzyć mogę.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Mam wszystkie i chce jeszcze

 

ewcqMxs.jpg

 

Perez, tak z ciekawości, macie prawa do "Poradnik Extreme"? Nie ukrywam że chętnie bym zobaczył kolejny numer (13). Oczywiście czasy się zmieniły, mamy internet bla bla bla, ale uważam że raz w roku moglibyście wydać taki poradnik i mieć sukces. W nim oczywiście poradniki do gier które nie przechodzą się same, chętnie bym zobaczył obszerne opisy do RPGów, nowszych Yakuz, rozbudowanych gier zarówno tych nowych jak i starszych które nie załapały się wcześniej. Do gier Nintendo (Poki, Zelda). W tym roku swoje 20-lecie obchodzi kilka legendarnych serii, świetna okazja. W takim poradniku można umieścić dużo ciekawych rzeczy o konsolach i branży. Można przypomnieć świeżakom najlepsze stare teksty z PE (zremasterować je). Do tego jakieś gościnne teksty, analizy itp. Zróbcie to!

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie, z tymi prawami, musiałbym to sprawdzać. Inna kwestia, na ile to by miało potencjał, bo wydać nie problem, ale czy ktoś byłby zainteresowany w dzisiejszych czasach. Jak się nie mylę, to ostatni Poradnik był z 2008 roku, czyli później też z jakichś powodów (nie znam, nie pytałem) kolejnych wydań nie było. Mogę tylko zgadywać, że to kwestia upowszechniania się sieci. 

Odnośnik do komentarza

Poradniki dobra rzecz, ale z tym Evolve to zmarnowaliście tylko miejsce. Są gry, do których poradniki bardzo się przydadzą, np. do erpegów i do Fallouta 4 (choć to nie stricte rpg) bardzo się przyda. Tak samo do Bloodborne, czy nadchodzącego Dark Souls 3, bo w tych grach chociażby wyjaśnienie mechaniki i działanie podstawowych przedmiotów dla nowicjuszy bardzo się przyda. Ale nie do jakichś martwych strzelanin, gdzie marnowane są strony na wyjaśnienie, o co chodzi w poszczególnych trybach rozgrywki.

Osobiście chciałbym poradnik do Wasteland 2, ale jako że to jest również gra niszowa, zdaję sobie sprawę, że raczej nie ma na to szans. A jak na dzisiejsze czasy gierka jest naprawdę skomplikowana.

 

Tak na marginesie - chętnie bym poczytał zgrentgen nt. MGS V: Phantom Pain i zdań poszczególnych redaktorów, bo to dość kontrowersyjna gra i czytając między zdaniami, opinie w redakcji również są podzielone.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do wzmiance o Final Fight w Retro. W sumie teoretycznie gra dostała beat'em upowego sequela - FF: Streetwise. Ale chyba przez słabe oceny uznano historię za niekanoniczną, choć działa się w kilka lat po oryginale (protagonistą był brat Cody'ego szukający go), a w Arcade mode dało się grać oryginalnymi postaciami (GCH).

 

Btw. czy wiecie, że Polonia 1 kiedyś emitowała serial animowany Caddilacs & Dinosaurs? Wyobrażacie sobie moją minę i smród kupy w gaciach, gdy za gnoja zobaczyłem postacie z gry na ekranie telewizora? ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...