Skocz do zawartości

PSX Extreme 222


Oceń okładkę PSX Extreme 222  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 222



Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie, z tymi prawami, musiałbym to sprawdzać. Inna kwestia, na ile to by miało potencjał, bo wydać nie problem, ale czy ktoś byłby zainteresowany w dzisiejszych czasach. Jak się nie mylę, to ostatni Poradnik był z 2008 roku, czyli później też z jakichś powodów (nie znam, nie pytałem) kolejnych wydań nie było. Mogę tylko zgadywać, że to kwestia upowszechniania się sieci. 

 

Mysle ze jakbyscie poszli z poradnikami w wiekszy mainstream (fifa, cody, assassyny) i zdazyli na grudzien zredagowac te tytuly (plus jakies z poczatku roku), ktore masowo wychodza wrzesien-listopad, i wydac to w jednym tylko zbiorowym pismie podsumowujacym rok, to na fali okresu growo-swiatecznego mogloby cos z tego byc.

Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie, z tymi prawami, musiałbym to sprawdzać. Inna kwestia, na ile to by miało potencjał, bo wydać nie problem, ale czy ktoś byłby zainteresowany w dzisiejszych czasach. Jak się nie mylę, to ostatni Poradnik był z 2008 roku, czyli później też z jakichś powodów (nie znam, nie pytałem) kolejnych wydań nie było. Mogę tylko zgadywać, że to kwestia upowszechniania się sieci. 

Dla mnie bez sensu. W dobie YouTube i serwisów growych ( chociażby świetne solucje na eurogamer.pl)  raczej mało osób to kupi. 

Lepiej było by wydać jakiś numer specjalny poświęcony wyłącznie retro, bądź samej publicystyce. Bez zapowiedzi i recenzji. 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Konkurencja dobrze wstrzeliła się z tymi gazetami stricte o najpopularniejszych grach f2p i nie tylko wśród gimbazy. Inne poradniki raczej by się nie sprzedały, bo kto tak na dobrą sprawę w wieku 20+ będzie czytał o co w takim Wasteland 2 czy F4 chodzi. No bicz plis. W takich grach odkrywanie wszystkiego samemu daje najwięcej frajdy. Dobrym przykładem, a w zasadzie chyba najlepszym z zeszłego roku jest Xenoblade Chronicles X. W tej grze się wpada na głęboką wodę po czym okazuje się że to dopiero wierzchołek góry lodowe, a odkrywanie gry krok po kroczku i ogarnianie mechanik dawało mi ogromną frajdę. Tak się kiedyś grało w gierki, tak też powinno i dzisiaj, a jak ktoś jest na tyle nieogarniety z grami ma jutuby czy inne tego typu badziewia. Szkoda miejsca w piśmie marnować na takich "klientów".

 

Zerknalem teraz na poradnik F4 w numerze i dla mnie wypisywanie jacy są towarzysze w grze to już spojler, pasujący zabawę z gry i z samego jej odkrywania. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale ktos by to chcial przeczytac wiec to chyba dobrze? Poradnik do fify/cod nakreca sprzedaz a reszta stron zapelniona mniej casualowymi gierkami. Zreszta na konsolach duzo tez powstaje tytulow mobowych (jakies smitey, nowe moby 3d od blizzarda i gearbox), o ktorych co nieco mozna napisac (opis, mechanika, strategie itd.) a ktore sa mocno popularne ze wzgledu na hajp jaki nakrecily lole i doty.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoją opinię, ale trochę kłuje w oczy jak gierka z kiepskim jeżdżeniem autem, beznadziejnym strzelaniem, nudnym jak flaki z olejem systemem walki, słabym wątkiem głównym i fatalnymi misjami pobocznymi zajmuje pierwsze miejsce w zgredkowym rankingu na najbardziej niedocenioną grę roku :sorcerer:

 

Mówisz o Mad Maxie? Model jazdy autem akurat bardzo dobry jest. 

Odnośnik do komentarza

Chodziło o to, że poradniki się przydają, ale do gier skomplikowanych i rozbudowanych, a nie strzelanin, gdzie na dwóch stronach rozpisuje się, na czym dany tryb polega. Każdy wie, czym jest Team Deathmatch.

Wasteland 2 podałem jako przykład, bo gierka jest naprawdę rozbudowana i trudna jak na dzisiejsze czasy, a tutorial słaby. Oczywiście, że sobie poradzę, ale inni się od gry odbiją, a mi także poradnik ułatwi życie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chce przeczytać takie poradniki to jego sprawa. Ja tylko wyrażam swoje zdanie na ten temat. Dla mnie poradnik to też źródło spojlerów jak się okazuje, więc raczej omijam będę omijał. Nie widzę w tym sensu.

 

Jeżeli już tak bardzo musi być taki dział w PSXE i nie mamy na to wpływu to zrobiłbym oddzielną część pisemka na to i umieścił nie w środku, a na końcu. To taki tip dla twórców PSX pomijając wszystkie moje wcześniejsze wypowiedzi. Imho lepiej by tak było.

Odnośnik do komentarza

W takich grach odkrywanie wszystkiego samemu daje najwięcej frajdy. Dobrym przykładem, a w zasadzie chyba najlepszym z zeszłego roku jest Xenoblade Chronicles X. W tej grze się wpada na głęboką wodę po czym okazuje się że to dopiero wierzchołek góry lodowe, a odkrywanie gry krok po kroczku i ogarnianie mechanik dawało mi ogromną frajdę. Tak się kiedyś grało w gierki, tak też powinno i dzisiaj, a jak ktoś jest na tyle nieogarniety z grami ma jutuby czy inne tego typu badziewia. Szkoda miejsca w piśmie marnować na takich "klientów".

No tak, tylko potencjalnego wydawcę interesuje jak wielu graczy byłoby w stanie zapłacić za czasopismo w poradami i opisami oraz czy byłoby to opłacalne. Obecnie mało kto gra w gry "samodzielnie" i już przy pierwszej mniejszej trudności szuka pomocy w internecie. Nieudolnych i rozpieszczonych Youtubem graczy jest obecnie znaczna większość, samodzielnie grę rozpracowuje niewielki procent graczy. Jednak to nie ta mniejszość byłaby celem takich poradników. Nie ma wątpliwości, że wszelakie poradniki zawsze miały prawo bytu i były obiektem pożądania w czasach przed-internetowych (kto nie miał kolegów, którzy przychodzili by pożyczyć Ekstrima z opisem do jakiejś gry?). Obecnie nadal są pożądane, ale już w Sieci. Pytaniem, z jakim próbujemy sobie tutaj poradzić jest: jak bardzo byłyby pożądane w formie papierowej i jeśli już, to na czym taka forma powinna się skupić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja za to jestem wrogiem spojlerowego oszołomstwa i przesady. Chętnie poczytam na temat fabuły i bohaterów, bo są też takie gry, w które nigdy nie zagram, choćby z braku czasu. Jakże zaje.biste były opisy i poradniki w ś.p. Playerstation Plus, gdzie czytało się je jak książki.

Dzisiejsze dyskusje o grach to często kuriozum, gdzie wchodzi się do tematu, a tam pięć postron pod rząd poukrywane pod spoilerami, a spojlerowe oszołomstwo dyktuje warunki dyskusji.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Każdy ma do tego inne podejście jak widać. Ja mam z tym bardzo różnie. Spojlery odnośnie niektórych tytułów zwisaja mi i powiewaja, ale są też takie których nie chcę widzieć. Im bardziej jaram się daną gierką tym bardziej jestem wyczulony na takie rzeczy. Wszystko zależy, ale to temat na inną dyskusję.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie czytanie poradnika w piśmie jest wygodniejsze. Nie wiem czy to przyzwyczajenie, ale jak ogrywam klasyki z PSX-a , to zamiast odpalić faqa z sieci, szukam w zbiorze swoich pism. Zreszta nie tylko klasyki. Nie mam nic do ppradników offline , ale nie wiem czy jest tylu dinozaurów co ja. Może jakaś sonda combo - PE, FPE i PPE ? ;)

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo.Esencją takich poradników nie bylaby czysta solucja. Dziś gry sa za łatwe. Chodzi bardziej o ciekawostki, easter eggi, mapy z sekretami. A yebac yt- jasne ze moge obejrzec filmik i odgapic sekrety. Ale z mapką to inna zabawa.

 

Mam zamiar spróbowac Chrono Trigger. Wezme staruśki PE z opisem. Bo to inna klima miec gazete w łapie niz wydrukowany opis z sieci

Edytowane przez Croc
Odnośnik do komentarza

A ktoś w ogóle przeczytał te poradniki które są w obecnym numerze? Jak się one mają do dawnych czasów i czy nadają się do czegokolwiek? Bo sentyment do tego typu rzeczy to chyba każdy starszy gracz ma, ale pytanie czy te poradniki w pisemku bronią się czymkolwiek? Ja je ominąłem, bo albo są zrobione do gier które kompletnie mnie nie interesują albo po prostu nie chcę czytać do nich poradnika.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Strona 10- opis pada do PS3 i PC...? Poważnie...? trzeba było tą stronę za pół ceny odsprzedać dla reklamy sklepu Norbiego. Byłby większy pożytek.

Strona 24 i 25- temat numeru. Widać rękę Butchera. U góry jest motyw z "Gwiezdnych Wojen", a na str. 25 jako pierwsze jest Battlefront, mimo że "R" (RPG) jest alfabetycznie przed "S" (strzelanina).

W zestawieniu ze strony 7., gdzie jest informacja o tym, że "Wiedźmin 3" zebrał 170 nagród na świecie jako najlepsza gra roku, trochę dziwnie to wygląda. Chociaż może i tak dobrze, że nie ma nic o TLoU :) 

Odnośnik do komentarza

Mam wszystkie i chce jeszcze

ewcqMxs.jpg

Też chce.

Po takim foto, zachciało mi się dorwać archiwalię, a mam tylko numer 00 z naklejką Tekken 3 i 02. W sklepie na ppe.pl nie ma :/

Kiedyś czytało się opisy gier, których się nie posiadało, ot, tak dla wyobrażenia sobie tytułu.

I nikt nie smęcił, że spoilery.

A numer z opisem do GTA III (trikami, easter eggami) był chyba pożyczany i kserowany po całej mojej klasie gimnazjum :)

Również jestem za osobnym magazynem (wydanym raz na 'ruski rok') z opisami do nieco bardziej wymagających gier + tymi głośnymi tytułami, co by podpić trochę sprzedaż.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam wszystkie i chce jeszcze

 

ewcqMxs.jpg

 

Perez, tak z ciekawości, macie prawa do "Poradnik Extreme"? Nie ukrywam że chętnie bym zobaczył kolejny numer (13). Oczywiście czasy się zmieniły, mamy internet bla bla bla, ale uważam że raz w roku moglibyście wydać taki poradnik i mieć sukces. W nim oczywiście poradniki do gier które nie przechodzą się same, chętnie bym zobaczył obszerne opisy do RPGów, nowszych Yakuz, rozbudowanych gier zarówno tych nowych jak i starszych które nie załapały się wcześniej. Do gier Nintendo (Poki, Zelda). W tym roku swoje 20-lecie obchodzi kilka legendarnych serii, świetna okazja. W takim poradniku można umieścić dużo ciekawych rzeczy o konsolach i branży. Można przypomnieć świeżakom najlepsze stare teksty z PE (zremasterować je). Do tego jakieś gościnne teksty, analizy itp. Zróbcie to!

Boze zdjecie mnie znokautowalo takiej doznalem retrospekcji.

To byly czasy!!

Odnośnik do komentarza

Przestańcie już męczyć Butchera o to TLoU i Star Warsy. U mnie ma za to ogromnego plusa. W gościu gołym okiem widać prostą, szczerą pasję do tego, czym się zajmuje. Wielka szkoda, że prawie całkowicie porzucił recenzowanie, ale oczywiście jest to zrozumiałe.

 

A strzelaniny są pierwsze w rankigu, bo to mimo wszystko wciąż najpopularniejszy gatunek.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Poradniki extreme powodowały u mnie mocne zaciekawienie tytułami które z góry olewałem.

Tak narodziła się moja pasja do Harvest Moon, Haunting Ground,Cywilizacji2 (Hi Kali).

W sumie od opisu Tomb Raider 2 zaczęłą się moja przygoda z Szarakiem.

Chętnie kupił bym takie zbiorcze podsumowanie roku. Porady,ciekawostki,sekrety, nie koniecznie opisy.Jakaś mapka, fanowskie opowiadanie, osobiste perypetie dotyczące danej pozycji. Pamiątka na całe życie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Solidny numer. Widzę za to duży problem z definicją "indie". Przecież w Top 3 redakcji gry z miejsc 2 i 3 wydali odpowiednio Microsoft i Square Enix, więc nie są to gry niezależne. Chciałbym, by magazyn trzymał się w tej kwestii sztywno, bo później przeciętny gracz na forum czy portalu nie ma pojęcia, co to tak naprawdę te (nie)sławne indyki. Gdyby postawić obok siebie Soma, Ori, Life is Strange, Resogun i Outlast, a potem poprosić o wskazanie gier niezależnych, po wynikach ankiety złapalibyście się za głowę xD

Odnośnik do komentarza

Coś mi tu nie pasuje i dziwi w kwestii Gier Roku. Może ktoś wyjaśni, bo błędnie rozumuję. Schowam w spoiler, bowiem w jakimś sensie zdradzę zawartość numeru.

 

Jakim cudem Dying Light zajęło drugie miejsce w głównej kategorii Gry Roku, skoro nawet w swojej kategorii Przygoda/Akcja zajęło ledwie trzecie miejsce? Wniosek z tego taki, że MGSV i nowy Tomb Raider są lepszymi grami w gatunku, ale ranking główny mówi co innego i tam oba tytuły znajdują się już niżej od Dying Light. Rozumiem, że to efekt oddzielnego głosowania, przydzielania punktów i po prostu tak wyszło matematycznie, ale sami przyznacie, że trochę mija się to z logiką i za grosz w tym konsekwencji. Bo teraz: skoro mam ochotę na fajną grę z gatunku, to którym rankingiem powinienem się sugerować przy wyborze?

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zalogowałem się, aby napisać, że strasznie zawiodłem się podsumowaniem roku, bo kochałem te cholerne tabelki, nawet jeśli któryś zgred napisał w dziale najlepsze RPG "moje życie osobiste osobiste to rpg i nie mam czasu na ten gatunek". Brak opinii np. Hiva, ograniczone bardzo małe grono zgredów, Wiedźmin grą roku - ok, ale Dying Light za wysoko.. a w przykładowo bardzo dobrego Batmana grało chyba dwóch zgredów... Generalnie szkoda, że tak mało zgredów ogrywa większość liczących się tytułów i niestety widać to. Oczywiście chodzi tu tylko o sentyment, bo kto dzisiaj nie czyta Metacritics. Podsumowanie roku było jednym z ulubionych, jeszcze klasycznych momentów PE, ale kilkunastoletnia tradycja się skończyła. Poza tym wszystko spoko, wysoki poziom i nie ma do czego się przyczepić. Butcher - dzięki wielkie za powrót "trój groszowych opinii" i dodatkowych ocen innych zgredów pod oceniaczką. W tym numerze co prawda chyba tylko jedna, ale zawsze dobrze znać ocenę innego zgreda. Okładka zawsze trzyma poziom, Hiv nadal odpisuje na listy, Mazzi pisze najlepsze rzeczy, artykuły są ciekawe. Nawet "blog" Butchera z Crashem gadającym bzdury. Nawet nie wiem kiedy zniknęły kąciki sportowe i bijatyk.. choć pewnie będzie jakiś comeback od czasu do czasu wraz z Tekken7. I zgoda z forumowiczami - recencje padów do PC i konsol starszych generacji naprawdę nie na miejscu. 


Coś mi tu nie pasuje i dziwi w kwestii Gier Roku. Może ktoś wyjaśni, bo błędnie rozumuję. Schowam w spoiler, bowiem w jakimś sensie zdradzę zawartość numeru.

 

Jakim cudem Dying Light zajęło drugie miejsce w głównej kategorii Gry Roku, skoro nawet w swojej kategorii Przygoda/Akcja zajęło ledwie trzecie miejsce? Wniosek z tego taki, że MGSV i nowy Tomb Raider są lepszymi grami w gatunku, ale ranking główny mówi co innego i tam oba tytuły znajdują się już niżej od Dying Light. Rozumiem, że to efekt oddzielnego głosowania, przydzielania punktów i po prostu tak wyszło matematycznie, ale sami przyznacie, że trochę mija się to z logiką i za grosz w tym konsekwencji. Bo teraz: skoro mam ochotę na fajną grę z gatunku, to którym rankingiem powinienem się sugerować przy wyborze?

 

Pełna zgoda, ale co zrobisz :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

PSX Extreme # 222 konkret kozacki numer. Wybraliśmy najlepsze gry 2015 roku. Jedynie wzburzył mnie temat zbędnych remasterów.

Nie wiem dlaczego znalazł się w tym dziale kolekcja Uncharted na PlayStation 4. Powiem tyle chyba ktoś nie umie wykorzystać PS4.

Kolekcja Uncharted (PS4) rządzi. Szkoda że trójka nie śmiga w 3D bo na projektorze kinowym U3 - 3D (PS4) i byłby zgon na miejscu.

Dźwięk trzech gier w kolekcji Uncharted (PS4) to także sama słodycz 10/10 nie wspominając o nowym zabijającym klimacie tych gier.

BRAK wsparcia obrazu 3D - Uncharted 3 (PS4) DLA MNIE TO MEGA JEDYNA WADA KOLEKCJI UNCHARTED NA PLAYSTATION 4.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zarządził co było do przewidzenia. Ogólnie nowy numer PSX Extreme # 222 to mega kozacki numer bez popity. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer z podsumowaniem zawsze był dla mnie takimi polskimi Oscarami jeśli chodzi o gry. Nie wiem jednak czemu nowy wydawca chce zniszczyć resztki humoru w piśmie. To najgorsze podsumowanie ever. Gdzie sie podziały ramki z wyborami poszczególnych redaktorów? Przeciez to było świetne rozwiazanie jak ktos nie grał w jakis gatunek pisał cos śmiesznego. Sprawdzone od lat po co było to ruszać. Kastrowanych jest coraz wiecej elementów na ktorych sie wychowałem razem z pe. Wiem ze nowe czasy nowy czytelnik ale zostawcie cos dla starych wyjadaczy którzy sa z wami od poczatku. Podział na gatunki był dobry teraz dostałem jakas bezpłciowa papkę jakich wiele w internecie. Nie wiem nic za bardzo o gustach redaktorów oddalacie sie w ten sposób od czytelników. Pomijam ze brak niektórych gatunków gier jak platformówki czy wyścigi to jakis zonk. Cała reszta trzyma poziom dobre felietony i retro ale brakuje mi jednak wiecej ilości humoru w psx. Jakimś promyczkiem jest rubryka głos ludu ale to jednak teksty ludzi nie wasze. Dajcie troche na luz jak za dawnych lat. Konkurencja w internecie jest duża wiec tworząc magazyn na sztywnym szablonie nie przekonacie do siebie nowych. Jak bede chciał czytac poważny magazyn to kupie sobie politykę. Gry to zabawa, radość, mozna robic cos profesjonalnie ale z jajem. Zeby nie było wciąż uważam ze pismo nie ma konkurencji kupuje w miarę regularnie i czytam na kibelku ale po tegorocznym podsumowaniu cos we mnie strzeliło i chciałem wyrazić swoje zdanie.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.