Skocz do zawartości

PSX Extreme 223


Oceń okładkę PSX Extreme 223  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 223



Rekomendowane odpowiedzi

Weź pigułki Mejm, bo o nich zapomniałeś. Nie zarzucaj tutaj blacharskim CDA, nigdy tego badziewia nie lubiłem i cały klimat, recenzje, artykuły są przesycone blacharstwem, a ja od grania na komputerach wolę skopać ogródek.

 

Pigulki to ja biore przed czytaniem twoich postow w tym temacie bo na trzezwo sie ich czytac nie da.

Odnośnik do komentarza

Geez, ale z was smętne marudy.

 

Jako oldschoolowy czytelnik, który kiedyś gromadził kilogramy makulatury miesięcznie, to chętnie łyknę taki misz-masz tematyczny. Ja czytam prasę dla przyjemności samego czytania, a miło jest jak coś jeszcze można z tego wynieść. Jeśli tekst jest dobrze napisany, to nie mam nic przeciwko. Oczywiście są pewne granice, i nie wypadałoby pisać o odżywkach i ubraniach w PE, ale to już zadanie redakcji by trafnie odchodzić od schematyczności i szafować tematyką (najlepiej około-grową).Wszak czymże byłby Reset bez Odlotów, ŚGK bez felietonów, CDA bez "Na luzie", SS bez Superów, a Click bez lekkiego pióra o technologii. Grunt by było napisane dobrym warsztatem i ciekawie się czytało :)

 

A poradniki są ok, bo są po polsku, są wygodne, i fajnie jeśli są autorskie ;)

Odnośnik do komentarza

PSX Fan kopiował opisy z innej prasy, bodajże PlayStation Plus. Raz koleś wymyślił nazwy ciosów, gdzie pierwsze litery wskazały wyraz 'BANAN'. W PSX Fan, wyszło to samo.

A Star może i wrzucał te tabelki z GF, ale mało kto miał wtedy neta i lepiej się siedziało z gazetą na kolanach, niż trza było pierw pójść do kafejki z dyskietką i skopiować to i owo.

Odnośnik do komentarza

Co do "PSX Fana" i skopiowanego opisu z ciosami, chodziło o grę "Ready to Rumble". Banan z "Neo +" wymyślił własne nazwy ciosów, które dziwnym trafem znalazły się w pierwszym z wymienionych periodyków. O liście otwartym do redakcji "PSX Fana" umieszczonym w "PlayStation Plus" nawet nie wspominam :).

Co ciekawe, to właśnie nikt inny jak zbierający ostatnio mocne cięgi HIV przyznał się publicznie w dziale listy, iż czasami redakcja "nie wyrabia" i zwyczajnie przepisuje część opisów z netu. W jednym ze starszych numerów jeden z czytelników podniósł kwestię dziwnie szarpanego opisu "LoK: Soul Reaver" napisanego bodajże przez Aja. HIV szczerze opisał sytuację, która miała miejsce podczas "końcówki" i bił się w pierś w imieniu wszystkich członków zespołu. Wyobrażacie sobie taką otwartość dzisiaj?

Odnośnik do komentarza

A Star może i wrzucał te tabelki z GF, ale mało kto miał wtedy neta i lepiej się siedziało z gazetą na kolanach, niż trza było pierw pójść do kafejki z dyskietką i skopiować to i owo.

Dzisiaj już nie ma dyskietek, ale są drukarki.

 

W sumie trudno mieć pretensje, że gazeta posiłkuje się netem, bo w przypadku skomplikowanych tytułów z masą sekretów, raczej nikt nie myśli, że jakiś facet co miesiąc sam wszystko odkrywa w np. Bloodborne. Oczywiście przepisywanie tekstu (lub tabelek) kropka w kropkę powinno być jakoś oznaczane, przynajmniej tak uczą w szkołach. Pewnie net w większości wypadków nie ma im tego za złe, ale miło byłoby, żeby naukę o tym, że piractwo jest złe zacząć od własnego podwórka. Nie, żeby to był problem tylko PE, to chyba takie zwyczajowe prawo w prasie gierkowej, dzikiej, nieokrzesanej. Kurde, nawet na forumku jak się nie podaje źródła, to zaraz przychodzi 4 policjantów i wlepiają ci mandat.

Odnośnik do komentarza

Poradnik do gier From Software? Proszę bardzo:

 

Znajdź sposób na pokonanie danego przeciwnika. Poznaj jego ataki, oraz na co jest wrażliwy ginąc przy tym sto razy. Niech Cię to nie zraża, bo na tym polega ta gra. W skrócie rób tak- wyczuj odpowiedni moment, doskocz do niego, ciachnij go najmocniejszą bronią i bierz nogi za pas, bo zaraz odda. I tak w kółko. Możesz też atakować z broni dystansowej.  Zapewne zginiesz przy tym kilkadziesiąt razy, ale na tym polega, o czym już pisałem. Ulepszaj zdrowie i staminę, bo to dwie najważniejsze rzeczy.

 

Ot i cały poradnik. Nie dziękujcie :D 

p.s. Rzecz sprawdzona, 100% skuteczności. Wymaga tylko wagonu tabletek uspokajających i obicia wszystkiego dookoła czymś miękkim, bo chęć rzucenia padem macie gwarantowaną.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Poradnik do gier From Software? Proszę bardzo:

 

Znajdź sposób na pokonanie danego przeciwnika. Poznaj jego ataki, oraz na co jest wrażliwy ginąc przy tym sto razy. Niech Cię to nie zraża, bo na tym polega ta gra. W skrócie rób tak- wyczuj odpowiedni moment, doskocz do niego, ciachnij go najmocniejszą bronią i bierz nogi za pas, bo zaraz odda. I tak w kółko. Możesz też atakować z broni dystansowej.  Zapewne zginiesz przy tym kilkadziesiąt razy, ale na tym polega, o czym już pisałem. Ulepszaj zdrowie i staminę, bo to dwie najważniejsze rzeczy.

 

Ot i cały poradnik. Nie dziękujcie :D

p.s. Rzecz sprawdzona, 100% skuteczności. Wymaga tylko wagonu tabletek uspokajających i obicia wszystkiego dookoła czymś miękkim, bo chęć rzucenia padem macie gwarantowaną.

 

Jak tak podchodzisz do gier od FS to w sumie nie dziwie się, że ludzie narzekają na ich gry i płaczą ciągle, że trudne.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Monika wróciła :D Dlaczego Headshotu nie ma w spisie treści? Już miałem nadzieje że Wargi nie będzie :( Numer kupiłem głównie dla recenzji SF V Kali'ego, VR i publicystka..przejrzałem, ale szału nie ma, ale nie zawsze musi być coś co mnie osobiście ciekawi.

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza

Monika wróciła :D Dlaczego Headshotu nie ma w spisie treści? Już miałem nadzieje że Wargi nie będzie :( Numer kupiłem głównie dla recenzji SF V Kali'ego, VR i publicystka..przejrzałem, ale szału nie ma, ale nie zawsze musi być coś co mnie osobiście ciekawi.

 

Czyli? :). Absolutnie bez złośliwości pytam, a z czystej ciekawości. Bo często pojawiają się komentarze, że "to nie dla mnie", "to mnie nie interesuje" etc., a mało jest tych w stylu "poczytałbym o...", "ciekawy temat to..." itd. Nie żebyś miał mi tu szpigiel na nowy numer wymyślać, ale jak jakieś zagadnienia da się konkretnie opisać, to śmiało.

Odnośnik do komentarza

Nie to że problem, pomysłów jest, materiały też przeróżne (jak zresztą widać po zawartości). Bardziej pytanie, że jeśli nie ten czy inny, to ewentualnie co teraz graczy interesuje, bo jak debatujemy nad szpiglem, to wychodzi, że indyki nikogo, VR też nie, recenzje to w sieci, publicystyka oklepana, felietonów się nie czyta :D.

 

Retro - a tu też różne z tym bywa - jedni lubią, inni uważają, że strata miejsca, bo ile można o tym samym.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym widzieć, jak niektórzy z was kupują papierowy dziennik typu Rzepa czy Gazeta Wyborcza. "Coooo, 2 strony o kryzysie parlamentarnym na Ukrainie? Kogo to obchodzi?!". "LOL cała kolumna na recenzję sztuki teatralnej. Co za kpina z czytelnika". "Już nie kupuję was, jakis stary dziad pisze o obligacjach rządowych, takie coś to mogę czytać w Forbesie". "Kompromitacja, dno, beznadzieja, żeby w poważnym piśmie drukować program tv, przecież to każdy ma w internecie".

Niestety, pismo papierowe to nie net, gdzie klikamy tylko w to co nas interesuje. Taki urok printu, nigdy nie będzie tak, że każda pozycja będzie każdemu pasować. PE to nie wyjątek, więc nie wiem skąd ta frustracja, że to czy tamto się komuś nie podoba

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.