Skocz do zawartości

Dragon Quest Heroes II


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...

Jedynka spoko i warto ograć jak w dobrej cenie jest. Z tego co widzę dójka nie wymyśla na nowo koła. Na pewno nie jest to gra na poziomie dragon quest VII czy VIII. To bezmyślna rąbanka i tower defense ze szczątkową i głupią fabułą. Ja jedynke miło wspominam ale miej to na uwadze grając. Ot taki średniak na 7/10. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Ot taki średniak na 7/10. 

 

A to nie oznacza gry dobrej?

 

Bo jedynka jest bardzo solidna, młóciłem jak wariat po premierze - najlepsza wariacja na temat Dynasty Warriors. Tymczasem recenzje z Japonii są takie, że dwójka jest... nieporównywalnie lepsza niż część pierwsza, ponoć ogromny skok jakościowy. Must-play na kwiecień.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pracuję nad recką, ale mogę powiedzieć, że jest dobrze.  Prawdopodobnie najbardziej przystępna wariacja na temat Musou.  Poszli trochę bardziej w kierunku RPG i mamy większe otwarte mapy z przeciwnikami i special encounterami. Misję są różnorodne i stawiają na bajerki w stylu śliska podłoga albo puzzle z teleporterami. Z gry wywalili jednak prawie kompletnie element Tower Defense. Potworki jako medale dalej są ale dodali nowy typ, gdzie przemieniamy się w bestie i nawalamy jej atakami. Tylko z 2 czy 3 misje polegały na obronie jakiegoś bajeru.  Mam dopiero koło 30 godzin, więc może to się jeszcze zmieni, ale wątpię że rozgrywka zacznie przypominać tą z jedynki.

 

Osobiście  podchodzi mi znacznie lepiej od jedynki.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Mini-medale wymienia się na fanty u demona Maxiego (wygląda jak wielka kaczka, ale pojawia się w miasteczku trochę później). Postaci możesz dobierać sobie wg własnego uznania, ale w późniejszej fazie polecam combo: główny bohater/bohaterka + Desemonda (topór) + Angelo (łucznik) + Jessica (leczenie, ataki obszarowe).

 

Kilka hintów w razie kłopotów:

- kiedy postać się turla, jest nietykalna

- jak wzywasz innych graczy do pomocy, to jako host tylko ty możesz otwierać drzwi, włączać dźwignie itp.

- gdy klepiecie bossa w kooperacji, jako host musisz zadać ostateczny cios, choćby miał życia na 0,1%. Inni gracze nie mogą go dobić

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od tego jaką klasą grasz. Ja bawiłem się w główny bohater Priest + Angelo+ Jessica + bohaterka jako martial artist.

 

Mini medale jak wspominał Kasias służą do wymiany na fanty. To jest raczej post game i bajer niezbędny do platyny. Podczas normalnej gry nie skorzystałem ani razu.

 

Ps. Warto klasy nabijać do 20 poziomu bo wtedy odblokujesz kolejne dwie.

Odnośnik do komentarza

Mam takie same odczucia, cała otoczka bardzo mi się podoba.

Nawet grafa jest okej, a widok slimów na polance wrzuca banana na mordę fanom serii .

Ale tak jak mówisz w takiej formule ja tego nie kupię, DW to dla mnie synonim nudy i powtarzalności a szkoda bo gra robi dobre 1 wrażenie.

No i też raczej nie ma co liczyc tu na fabułę czy wyzwanie, demko było bardzo proste .

Odnośnik do komentarza

ale przeciez o to wlasnie tej grze chodzi! - o miodna i ultraplyna rozgrywke, z calkiem sporym arsenalem atakow. Nie dosc, ze bohaterow jest od za(pipi)ania, to jeszcze kazdy ma swoje unikalne ataki, dochodzi przywolywanie potworow by byly wsparciem, albo zamienianie sie w wiekszych, gdy jest taka potrzeba - mi brakowalo troche takiego odmuzdzacza, gdzie po calym tygodniu pracy moge powalczyc z 100tkami przeciwnikow z epilepsja na ekranie 

Malo skomplikowane, ale widowiskowe i na pozor tylko banalnie proste, bo poziom potrafi nagle szybko podskoczyc i z niektorymi przeciwnikami ginie sie dosc szybko. DW nigdy mnie nie wciagnelo, to przez mechanike, nawiazania do RPG, rozwoj postaci poki co po 10h nie znudzilo nawet przez moment, ale jezeli na kogos juz demo odrzuca, to spokojnie moze sobie gre darowac.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

W przypadku Heroes 1, dopiero dodatkowi bossowie stanowiły wyzwanie i trzeba było do nich mocno przypakować, z Heroes 2 będzie prawdopodobnie tak samo.

 

Heroes 2 jest znacznie trudniejsze, zwłaszcza kiedy ktoś gra solo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.