Skocz do zawartości

Jaka drukarka?


Widget

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się czy jest sens podwyższać koszt urządzenie przez skaner skoro mozna sobie zrobić zdjęcie dokumentu telefonem i wysłać.

Są tanie lasery Brothera, wystarczy kupić proszek za 30zł i sypać do woli. Żadnych chipów ani innych kombinacji, sypiesz do startowego tonera, resetujesz licznik i drukujesz po taniości.


Koszt drukarki to 200-250zł.

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką od pół roku http://www.samsung.com/pl/consumer/it/printer-multifunction/mono-laser-printer/SL-M2022W/SEE

Dałem coś koło 250 zł i jest znakomita. Szybka, nigdy nie zacięła papieru, działa po wi-fi, łatwa w instalacji. Tonery o zwiększonej pojemności po 89zł na allegro.

 

Dla mnie najlepszy i najmniej awaryjny sprzęt ze wszystkich drukarek domowych jakie miałem.

 

edit: Skaner można kupić jakiś tani osobno. Odkopałem z szafy jakieś przedwieczne gufno, ale pomogło mi to załatwić wszystkie papiery do banku (nie wyobrażam sobie fotografować telefonem/ugniatać/kadrować całych arkuszy dokumentów.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Widget, jeszcze obczaj to:

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2014/08/niebezpieczne-drukarki-laserowe.aspx

"Drukarki laserowe, w porównaniu z atramentówkami, są tańsze i wygodniejsze w obsłudze, dlatego wiele osób decyduje się na zakup taniej laserówki do domu. Niestety, nie wszystkie modele nadają się, aby postawić je w pokoju. Testy przeprowadzane przez Komputer Świat udowodniły, że każda drukarka laserowa podczas pracy emituje do otoczenia mnóstwo zanieczyszczeń. W przypadku niektórych modeli ich zawartość jest na tyle duża, że byłoby dużym błędem stawiać je w domu."

:obama:

Odnośnik do komentarza

Ja brałem z Active Jet więc generalnie, nie powinien to być szrot. Support ogarnął temat bez problemu, ale kupujesz w media markt toner czy zamawiasz przez internet i musisz potem sie spuszczać z wysyłkami to trochę bez sensu. Wziąłem kolorowy laser z brothera, mozna sypać, nie ma problemu. Kupiłem też 3 monochromy z brothera i to samo, drukowanie po wifi i przez google print bajka.

Odnośnik do komentarza

No to z tymi zanieczyszczeniami mnie zmartwiłeś :( Jakbym brał ze skanerem to brat połowe finansuje, więc jak z 250 zrobi się 500 to ja i tak tyle samo płacę :D Teraz nie wiem, czy nie szukać atramentowej :( Ale brałbym właśnie brothera i żeby miało Wi-Fi bo miejsca koło komputera nie mam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Brother DCP-1060WE. Cena koło 450 zł, monochromatyczna, laserowa, ma wi-fi i skaner. Wszystko fajne, jedyny minus to hałas podczas drukowania, ale jak drukuje tylko raz dziennie 30 stron to mały problem. Szczerze dowiedziałbym się coś więcej o tym sypaniu proszku i czy mogę w tym modelu, Bizon :)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Brother DCP-1060WE. Cena koło 450 zł, monochromatyczna, laserowa, ma wi-fi i skaner. Wszystko fajne, jedyny minus to hałas podczas drukowania, ale jak drukuje tylko raz dziennie 30 stron to mały problem. Szczerze dowiedziałbym się coś więcej o tym sypaniu proszku i czy mogę w tym modelu, Bizon :)

 

https://www.google.pl/search?q=tn1030&gws_rd=cr&ei=-KPeVs_zGsvWa6uesoAK#q=tn1030&tbm=vid

 

Nie znalazłem łatwo service manuala do tej drukarki, więc w menu musisz wymuszać dalsze drukowanie mimo nabicia licznika tonera. Generalnie najłatwiej kupić pełny toner i wymienić w nim kółko zębate, które jest licznikiem.

 

Ja w swojej 3140cw mam ukryte maintnance menu do resetowania, to samo mam do mono laserów 2135w do których udało sięzdobyć pełnego service manuala i tam jest rozpisane całe menu serwisowe.

Do twojego modelu musisz poszukać na youtubie jak resetować elektronicznie licznik - toner startowy nie ma fizycznego licznika/kółka zębatego, dlatego ja do niego ciągle sypie i drukuję tylko resetując elektronicznie.

 

Co do tonera, to odkręcasz zaślepkę jezeli biały korek nie jest na wierzchu, odpinasz korek, sypiesz, zamykasz, resetujesz licznik w drukarce i drukujesz. W pełnym tonerze podmieniasz kółko zębate.

Zębatki, proszki i wiele innych kupisz w Agawa.pl

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bizon, mam Brothera HL-2130, kiedyś mi go doradziłeś jeśli dobrze pamiętam, dobry sprzęcik. Kupiłbym sobie już jakiś toner na zapas, Ty chyba kiedyś coś pisałeś o jakichś takich co sobie sam mogę małym kosztem dosypać czy coś. Dyskutujmy.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Wsumie z tym skanerem to fakt, mam teraz sluzbowa Nokia 735, zainstalowalem Office Lens i wszystko wychodzi lepiej niż ze skanera, przez nfc tylko do drukarki na druk albo przez maila do kogos. 

 

U mnie na sklepie kupuja laserówki Samsunga w kolorze. Pozniej przychodza ile wymiana kompletu. 800zł... a nowa drukarka 950.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem jak zresetować toner :D

 

Mam w menu jak nacisnę opcje takie jak replace toner i reset. to by coś dało jakbym nasypał proszku?

 

Taki zamiennik znalazlem, wygląda spoko tylko czy nie roz(pipi)ie drukarki? ;p

 

https://tonerytanie.pl/pl_PL/p/Toner-Brother-TN-1030-zamiennik-1.500-kopii/3788?gclid=CO3b6OCw1MsCFdW4Gwod1WkDXQ

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...