Skocz do zawartości

Jaka drukarka?


Widget

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

https://allegro.pl/kategoria/drukarki-i-skanery-urzadzenia-wielofunkcyjne-10882?string=skaner drukarka&stan=nowe&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-4-1003

Jaką mam kupić drukarkę ze skanerem? Ostatnio miałem jakiegoś Lexmarka w gimnazjum i czasem się coś do szkoły drukowało. Obecnie tak "często" używam drukarki, że wolę na pendrajwa zgrać dokument i za 50 groszy wydrukować w jakimś punkcie xero. Jednakże planuję dużo drukować za jakiś czas:)
A co do drukarki, to nie jest czasem tak, że te co kosztują 200 zł, to mają drogie tusze, a te co chodzą np. po 6 stówek, są tańsze w eksploatacji?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jak chcesz A4 wydruk i skaner to polecam Brothery, bardzo lubią zamienniki i bardzo chwalone, np. DCP-J4120DW, miałem i było ok.

Jak A3 wydruki i skaner to ja mam officejeta 7612 i ten nie lubi  zamienników ale wydajny. Uwaga, duża kobyła.

 

Edytowane przez milan
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na A4 do 500-550zł to Brother DCP-J105, lub gdzieś tak o ok. stówkę tańszy J100, jeśli tylko nie zależy Ci na możliwości drukowania po wi-fi, bo to jedyne, czego niższy model nie ma. Swoje kosztuje, ale w dłuższej perspektywie się opłaca - dobre, wydajne zamienniki już po 12-15zł, a oryginały jakoś po 2x tyle. Sztosik sprzęt. :banderas:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

A jak w takich drukarkach jest z tematem zasychalności tuszu. Miałem swojego czasu dwie drukarki atramentowe i zastanawiam się nad poleasingowej laserówce, a nowej atramentowej ale z doświadczenia wiem, że masę brudu i syfu było przy czyszczeniu "pozasychanych" dysz drukujących. Nie wspominając o szybkości wypluwania kartek przez laserówkę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Szukam drukarki, musi być dobra, nie musi być tania.

 

Wymagania:

-A3 i kolor

-Funkcja skanera i ksera

-Wydajna i ekonomiczna, zeby tusze, czy tonery nie kończyły się co tydzień i nie kosztowały majątku

-inne bajery mile widziane

-szerokie marginesy drukowania

 

No szukam po prostu dobrego i solidnego sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, krupek napisał:

Szukam drukarki, musi być dobra, nie musi być tania.

 

Wymagania:

-A3 i kolor

-Funkcja skanera i ksera

-Wydajna i ekonomiczna, zeby tusze, czy tonery nie kończyły się co tydzień i nie kosztowały majątku

-inne bajery mile widziane

-szerokie marginesy drukowania

 

No szukam po prostu dobrego i solidnego sprzętu. 

ho 7612, bardzo dobrej jakości wydruki* za fajne siano.

Skaner a3 i z podajnika, wydruki a3+, ksero,  wifi, tusze oryginalne 250 zł  komplet, zamienniki dobrej jakości 140,  najtansze niepolecam za pewnie 70. Piano black xD wysuwana tacka, duza pojemnosc papieru, dotykowy ekran, reszte doczytasz.

 

Sprawdzona u mnie, jedna z 3 drukarek i nie zawiodła jak  dotąd.

A marginesy to inna sprawa, przy wydruku a3 musze ustawiac ramki na 7mm dół  góra i  około 16 mm na lewo, inaczej nie drukuje ramki.

A4 drukuje znacznie lepiej, chyba nawet bezkrawedziowo.

 

*cadowskie

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Rodzice potrzebują drukarki mono do drukowania dokumentów (faktury, potwierdzenia przelewów i inne tego typu). Jako że wszystkie atramentówki w końcu im zasychały i zdychały, chcę im kupić laserówkę, koniecznie z wifi by laptop nie musiał być przywiązany do drukary kablem.

Raczej sprzęt z niższej półki, sam od lat używam Samsung M2020 i spełnia te wymogi.

W Ceneo widzę jednak:


Xerox Phaser (3020V_BI)

https://www.ceneo.pl/32549235;0280-0.htm#
- wifi, druk 600x600dpi (efektywny/interpolowany do 1200x1200dpi brzmi jak jakieś sztuczne rozciąganie obrazu czy cuś?), tanie zamienniki na Allegro

- od 328 zł

 

HP Laser 107w

https://www.ceneo.pl/84142446;0280-0.htm

- wifi, druk niby 1200x1200 (bez żadnych haczyków), widzę zamienniki tonerów

- minimalnie droższa

 

Miał ktoś styczność i może zdecydowanie polecić/odradzić lub po prostu doradzić co się lepiej nada w kontekście "za te pieniądze to lepiej XYZ"?

Odnośnik do komentarza

To nie jest bezpośrednia porada, ale ogólna uwaga, bo sam się ostatnio naciąłem. Warto zwrócić uwagę jakie wifi jest obsługiwane przez drukarkę. U mnie wszystko hula po 5 GHz, a kupiłem hp z wifi i oczywiście musi być jednym urządzeniem w domu kompatybilnym tylko z 2.4 GHz (podczas gdy 2.4 po prostu wyłączam w routerze) :sapek:

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Coś zmieniło się na rynku obecnie? Potrzebuję drukarki (pewnie laserowej, bo przecież atramentówki wysychają) - chciałbym, żeby nie kosztowała miliona monet i nie była jakoś super droga w eksploatacji. Fajnie, gdyby miała wi-fi, bo zawsze to wygodniej i mogę za to dopłacić trochę, jeśli serio jest sens. Drukuję niedużo, po prostu jakieś faktury itd.

Odnośnik do komentarza

Polecam Brothera HL-1222WE którego sam mam, wifi, tani w eksploatacji, oryginalny toner kosztuje jakieś 70 zł, do 1500 stron, w zestawie startowy ponoć starczy na jakieś 700. Tylko niestety ceny drukarek wywaliły sztucznie w kosmos, przez zdalną pracę/szkołe i teraz chodzi po 600 zł…

Edytowane przez Arkady
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Szwed napisał:

Coś zmieniło się na rynku obecnie? Potrzebuję drukarki (pewnie laserowej, bo przecież atramentówki wysychają) - chciałbym, żeby nie kosztowała miliona monet i nie była jakoś super droga w eksploatacji. Fajnie, gdyby miała wi-fi, bo zawsze to wygodniej i mogę za to dopłacić trochę, jeśli serio jest sens. Drukuję niedużo, po prostu jakieś faktury itd.

 

Mam Samsunga M2020. Jakiś odpowiednik na dzisiaj. 

Mam ją kilka lat, kupowałem raz toner za jakieś 60zł. Drukuje ponad tysiąc stron. Raz na jakiś coś drukne- jakaś FV, dowód zakupu czy inny PDF. Raz książkę drukowałem 80 stron. 

Ofcoz czarno-biała, bo mi kolor jest niepotrzebny. Mała, drukuje prosto z telefonu, tableta po wifi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Też mam tego szajsunga M2020 od wielu lat. Działa bez problemu na Win 10, tonery za kilka dych, wydruki po wifi z laptopa i urządzeń androidowych (kiedyś na początku zdarzało się, że sieć jej nie widziała, ale może to kwestia windowsa z tamtych lat albo starych driverów lub gównianego modemu od UPC, bo odkąd mieszkam w nowym miejscu to nigdy sprzęt nie wariował).
Jeśli się nie mylę, to Samsung już odszedł z tej branży i segment drukarkowy wchłonął HP.  Wygląda jakby ten model go zrebrandował: https://www.ceneo.pl/84142446

Ano i wifi to wiadomo, że jest sens. U mnie drukara leży na szafie w kącie salonu, przez co nigdzie nie pląta się kablami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Trochę mi zeszło, ale dziękuję Panowie! Trochę miałem rozterkę, bo z HP kojarzę to, że zawsze był drogi w eksploatacji, przynajmniej tak pamiętałem za dzieciaka. Brother był za to zawsze tani, ale sam nie użytkowałem. Padło na HL-1210WE, powinno mi wystarczyć, a ceny tonerów to grosze. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...