Skocz do zawartości

Dostawca internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

nie znalazłem takiego tematu, a muszę coś wybrać na dniach, więc zakładam. Jak taki jest to proszę o przeniesienie. 

Co jest wartego uwagi? Koszt w okolicach 50 zł, max 60 zł. Ostatnio miałem multimiedie i w sumie nie było źle, w ciągu prawie dwóch lat kilka razy nie było sygnału na parę minut. Koszt 60 zł za 30mb/s. Widziałem na stronie, że oferta ciągle taka sama.

Odnośnik do komentarza

Multimedia to syf jakich mało, jedyna zaleta, że awarie naprawiają szybko, na technika też nie trzeba czekać tydzień i tyle zalet. Bo ceny to mają tragiczne, sam u nich byłem kilka lat z nędznym netem i kablówką, a płaciłem krocie. Po przeprowadzce podłączyłem UPC i tak jak Qvstra za 70zł mam 120mb (w multimedia 10 razy mniej za te same pieniądze!) i jak na dwa lata nie miałem ani razu przerwy. Ale znając życie jest podział, tam gdzie dociera UPC nie ma Multimedia i na odwrót. Więc jesteś skazany na jedno lub drugie, ja polecam UPC, już nawet Netia którą ma obecnie brat na starym mieszkaniu jest o wiele lepsze cenowo/jakościowo od multisyfu.

Odnośnik do komentarza

Dobry temat, ja akurat w dniu dzisiejszym zmieniłem umowę u mojego lokalnego dostawcy. Przez jakieś 3 lata płaciłem 49zł za neta 16mb/8mb, teraz wprowadzili światłowody i za 55zł będę miał 100mb/50mb od 1 kwietnia (chociaż wahałem się mocno nad opcją 300mb/100mb za 66zł). 

Jak na taką małą mieścinę w której mieszkam (Zgierz) to jest to bardzo dobra oferta. Jestem ciekaw stabilności, chociaż przez ten czas odkąd u nich jestem nie miałem żadnego problemu. 

 

Polecam właśnie rozejrzeć się za jakimiś lokalnymi dostawcami, czasami świadczą lepsze usługi niż większe firmy.

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

zrobiłem małe rozeznanie telefoniczne. Zadzwoniłem do t-mobile, mam tam numer i chciałem zobaczyć co oferują. Prędkość 50/150 mb/s, przynajmniej tak mówią. Podobno sygnał tam gdzie chcę to założyć jest bardzo dobry. 6 miesięcy za darmo potem 65 zł przez 24 miesiące, więc w sumie jestem uwiązany na 30 miesięcy. Router bez opłaty. W ciągu pierwszych 14 dni mogę zrezygnować bez podania przyczyny, później z uzasadnieniem. 

 

netia, miesiąc gratis później 50 zł, prędkość do 20mb/s. Opłata aktywacyjna 250 zł. 

 

upc nie ma tam podłączenia. 

 

w sumie t-mobile nie brzmi źle. Z usług telefonicznych jestem zadowolony, nie miałem problemu z zasięgiem, ale jakoś z internetem ciężko jest mi im zaufać.

Odnośnik do komentarza

To przed podpisaniem umowy lepiej dobrze przeczytaj regulamin i najlepiej jakieś opinie w necie. Pracowałem 3 lata w Plusie i wiem że to "bez limitu" to tylko chwyt marketingowy. Był pewien zapis w regulaminie, że operator ma prawo zmniejszyć prędkość do kilku kb/s jeśli będzie spore zużycie neta i nadajnik z którego klient będzie korzystał będzie mocno obciążony.

A w praktyce wyglądało to tak że system blokował dostęp do neta 90% osób które zużyły więcej niż 100gb danych :D Może teraz się coś pozmieniało, no ale było śmiechowo jak dzieciaki dzwoniły że im net nie działa i nie mogą pograć w czołgi.

Odnośnik do komentarza

Mam paru znajomych, którzy mają net mobilny i problemy z graniem na konsoli, kolega z pracy zawsze ma NAT na imprezie i ktoś nam musi zakładać abyśmy sie słyszeli. Najpierw to przetestuj, on ma play jak dobrze pamiętam, limit 40gb, bez limitu w nocy od 24-8 rano

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

facet na infolinii wspomniał o zwolnieniu prędkości, ale mówił że musiałbym około 1tb dziennie zużyć. Póki co robiłem delikatne rozeznanie, mam jeszcze chwile czasu i nie drążyłem mocno tematu. Poczytam opinie i za kilka dni zadzwonię znowu. Przeczytam regulamin i zobaczę jak jest z tymi czternastoma dniami na próbę.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio u siebie w Warszawie założyłem Vectre 100mbit i raz, dwa razy dziennie resetuje mi się router, tracę internet na 1-2 minuty. Rodzice w innym mieście mają Vectre i nie mają ŻADNYCH problemów z internetem. Także jak widać Vectra Vectrze nie równa.

 

Znajomi mają UPC 120mbit od niedawna i też mieli problem, bo do mieszkania dochodziło im 30-40mbit. Wku,rwili się i zadzwonili na infolinię. Przyszedł monter, nawet nie wchodził do domu tylko otworzył skrzynkę na klatce, poprzepinał jakieś kabelki i prędkość wskoczyła od razu do 110-120mbit. Także jak widać warto się awanturować czasem :)

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat mam neostrade 20mbit w miejscu gdzie wynajmuje, ostatni rok zaczela sie pier dolic, w ciagu dniach zrywalo srednio co 10 min. Zrobili kalibracje, bylo spokojnie przez 4 miesiace, teraz znowu zaczelo sie pieprzyc, znowu zrobili kalibracje i jest ok. A tak to 5 lat bez zadnego dropa.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zauważyłem znaczny wzrost prędkości neta. Na speedteście pokazywało mi jakieś 40mb, myślałem że to jakiś błąd bo nowa oferta miała wejść dopiero od 1 kwietnia. 

Zrobiłem kilka restartów routera (który już ma swoje lata, TL-WR740N) i dalej ok. 40mb.

Wpadłem na pomysł że podłączę bezpośrednio kabel do laptopa zamiast routera i efekt:

 

5202028729.png

 

 

Teraz chyba czas zmienić router skoro ten nie wyrabia. 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Mam dość orange.... Mieszkam w Olsztynie prawie wszędzie światłowód ale u mnie na osiedlu tylko 20 mega neostrada i to max. Stare łącza. Niby gwarantowane 10 mega a max mam 2 mega. W(pipi)ia mnie ta sytuacja ale nie mam alternatywy poza lte mobilnym. I tu pytanie coś ostatnio się zmieniło? Czy któryś operator ma bez limitów (praktycznych a nie teoretycznych jak play) ?  Mogę nawet 150 zł zapłacić za szybszy i stabilny net. Po prostu nawet netflixa w 4k z ta prędkością co mam odpalić nie mogę :D

Odnośnik do komentarza

Nie ma internetu over the air u operatorów telekomunikacyjnych bez limitu. Ktoś kto oferuje radiowy internet pewnie nie naklada limitow, ale radiowka to jest najwieksze go wno na ziemi i lepiej nie miec internetu w ogole niz placic za radiowy. 

Zmieniłem teraz Neostrade 20Mbit (bardzo zadowolony od wielu lat) na UPC 60Mbit i też jestem zadowolony, pingi lepsze niż na Neo. Nawet ten standardowy biały router od UPC daje rade, mimo że okrojony w funkcje.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Mam dość orange.... Mieszkam w Olsztynie prawie wszędzie światłowód ale u mnie na osiedlu tylko 20 mega neostrada i to max. Stare łącza. Niby gwarantowane 10 mega a max mam 2 mega. W(pipi)ia mnie ta sytuacja ale nie mam alternatywy poza lte mobilnym. I tu pytanie coś ostatnio się zmieniło? Czy któryś operator ma bez limitów (praktycznych a nie teoretycznych jak play) ?  Mogę nawet 150 zł zapłacić za szybszy i stabilny net. Po prostu nawet netflixa w 4k z ta prędkością co mam odpalić nie mogę :D

no ja mam play mobilny od dwóch lat, sporo zależy od umiejscowienia modemu i ilości ludzi korzystającej z sieci. Mimo, że mieszkam praktycznie 250 metrów od nadajnika, ściany w domu skutecznie tłumią mi zasięg. prędkości LTE nie zaznałem nigdy, wszędzie mam lepszy zasięg niż w domu xd. U mnie tak samo, sytuacja patowa, brak puszki z innymi dostawcami w bloku, brak możliwości kablówek czy innych alternatyw.

Odnośnik do komentarza

Blant z tego co wiem to założenie LTE "nieogranicznego" jest obecnie wszędzie takie, że jednak po pewnym limicie prędkość ci spadnie do np. 1, 2 Mb. Aczkolwiek relacje ludzi, kiedy dokładnie to następuje w jakim pakiecie, są dość różne. Niektóre bardzo zadowolone, inne przeciwnie. Wygląda na to, że w najlepszych wariantach (T-Mobile) nadal się to sprowadza do "jak uznamy że trzeba ci obciąć predkość, to obetniemy". Wiele osób tego nie odczuje (ja mało używam internetu i pewnie bym takie coś sobie kupił gdybym mieszkał w jednym miejscu). Ale w kontekście oglądania regularnie streamów 4K brzmi to raczej jak ryzykowna opcja. Pytałeś się w tepsie, czy nie zamierzają na twojej ulicy założyć światłowodu w najbliższym czasie?

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam UPC sześćdziesiątkę z routerem Thomson ( biały ) - po kablu jest okej ale wiele sprzętów po wifi ( PSP, Vita ) mają wolne pobieranie :( 

Pingi niskie, praktycznie brak awarii. Tylko nie bierzcie z tym białym "gównem", lepiej wziąć modem od nich i samemu swój router podpiąć.

 

Nic dziwnego, że jest wolne pobieranie. Podłączasz do sieci wifi PSP, które obsługuje stary standard B czyli jakieś 11Mbit w teorii więc cała sieć jest automatycznie degradowana do prędkości najwolniejszego, podłączonego urządzenia.

 

Ja z routera UPC jestem zadowolony, ciągnie download z maksymalną prędkością na lapku, smartfonach oraz Ipadzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.