Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Dostawca internetu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Metoda

Metoda
  • Użytkownicy
  • 2025 postów

Napisano 22 November 2016 - 16:28

UPC 120 master race

• 0

#22 blakuś

blakuś
  • Użytkownicy
  • 947 postów
  • SkądGOP

Napisano 22 November 2016 - 16:33

Mam UPC sześćdziesiątkę z routerem Thomson ( biały ) - po kablu jest okej ale wiele sprzętów po wifi ( PSP, Vita ) mają wolne pobieranie :( 
Pingi niskie, praktycznie brak awarii. Tylko nie bierzcie z tym białym "gównem", lepiej wziąć modem od nich i samemu swój router podpiąć.

• 0

#23 ogqozo

ogqozo

Użytkownik ogqozo edytował ten tytuł minutę temu

• Senior Member
  • 19708 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 22 November 2016 - 16:49

Blant z tego co wiem to założenie LTE "nieogranicznego" jest obecnie wszędzie takie, że jednak po pewnym limicie prędkość ci spadnie do np. 1, 2 Mb. Aczkolwiek relacje ludzi, kiedy dokładnie to następuje w jakim pakiecie, są dość różne. Niektóre bardzo zadowolone, inne przeciwnie. Wygląda na to, że w najlepszych wariantach (T-Mobile) nadal się to sprowadza do "jak uznamy że trzeba ci obciąć predkość, to obetniemy". Wiele osób tego nie odczuje (ja mało używam internetu i pewnie bym takie coś sobie kupił gdybym mieszkał w jednym miejscu). Ale w kontekście oglądania regularnie streamów 4K brzmi to raczej jak ryzykowna opcja. Pytałeś się w tepsie, czy nie zamierzają na twojej ulicy założyć światłowodu w najbliższym czasie?

Użytkownik ogqozo edytował ten post 22 November 2016 - 16:54

• -1

#24 blantman

blantman

brak tytułu :)

• Premium Member
  • 7418 postów

Napisano 22 November 2016 - 16:58

No dzisiaj rozmawiałem z orange i dlatego takie w(pipi)ienie. Swiatlowod jest 100 m ode mnie w jedną i drugą stronę a o moim osiedlu zapomnieli i na razie koniec z inwestycjami w moim rejonie.... kumpel co mieszka 3 ulice dalej ma.
  • 1

#25 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 22 November 2016 - 17:15

Mam UPC sześćdziesiątkę z routerem Thomson ( biały ) - po kablu jest okej ale wiele sprzętów po wifi ( PSP, Vita ) mają wolne pobieranie :( 
Pingi niskie, praktycznie brak awarii. Tylko nie bierzcie z tym białym "gównem", lepiej wziąć modem od nich i samemu swój router podpiąć.

Nic dziwnego, że jest wolne pobieranie. Podłączasz do sieci wifi PSP, które obsługuje stary standard B czyli jakieś 11Mbit w teorii więc cała sieć jest automatycznie degradowana do prędkości najwolniejszego, podłączonego urządzenia.

Ja z routera UPC jestem zadowolony, ciągnie download z maksymalną prędkością na lapku, smartfonach oraz Ipadzie.

• 0

#26 ogqozo

ogqozo

Użytkownik ogqozo edytował ten tytuł minutę temu

• Senior Member
  • 19708 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 22 November 2016 - 17:18

Pechowiec. Nie no teoretycznie T-Mobile się zarzeka, że limitów nie ma, ale furtka w regulaminie jest. Jakbyś codziennie siorbał np. kilkadziesiąt GB (czyli ile, dwa odcinki serialu?) to do końca nie jest jasne, czy i kiedy ci nie ograniczą, patrząc na opowieści ludzi z takiego typu ofertami (ale nie znam nikogo, kto by już faktycznie wziął tę najnowszą). W Orange jest bardziej sztywno podane, kiedy masz limit po którym mogą ci obciąć, na ten moment w maksymalnej opcji to bodaj okolice 500 GB. Umowy na najlepsze warianty zazwyczaj na 2 lata. Tak czy siak będąc "heavy userem" bym traktował to jako ryzyko.

Gwarancję streamowania 4K bez ograniczeń to jednak raczej tylko kabel, prędzej bym się spodziewał że w którymś momencie założą światłowód niż takiego rozwoju LTE, ale kto wie. Niedawno prawie nikt nie miał światłowodu a teraz już jest lub w trakcie budowy dostęp dla kilku milionów ludzi. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego robią aż w Olsztynie.

P.S. Zacząłem myśleć, czemu w sumie takiego LTE nie mam, przecież nie gram online itp., i sobie przypomniałem, że przecież w weekendy mam cały dzień włączone po 10 meczów. Tak, to chyba zjada dużo transferu.

Użytkownik ogqozo edytował ten post 22 November 2016 - 20:58

• -1

#27 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 22 November 2016 - 17:26

Wszyscy operatorzy stosują limity bo to wynika z technicznej budowy sieci i jej przesyłu i nie ma fizycznej możliwości zaoferowania no limit OTA jednocześnie obsługując abonentów.

Jedyna opcja to jakaś indywidualna umowa biznesowa, kiedy operator przedstawi ofertę bez limitu, na którą finansowo będzie stać tylko 1% całej populacji abonentów, którzy swoim obciążeniem nie wpłyną na jakość całej usługi zakładając najgorszy scenariusz. Czyli dalej nie dla psa kiełbasa.

• 0

#28 Jakim

Jakim
  • Senior Member
  • 2464 postów

Napisano 22 November 2016 - 18:59

Odnów umowę. UPC wymienia teraz stare modemy na nowe, które podobno robią i to dobrze. Po wifi 250 Mb/s daje rade.

• 0

#29 blakuś

blakuś
  • Użytkownicy
  • 947 postów
  • SkądGOP

Napisano 23 November 2016 - 21:56

Nic dziwnego, że jest wolne pobieranie. Podłączasz do sieci wifi PSP, które obsługuje stary standard B czyli jakieś 11Mbit w teorii więc cała sieć jest automatycznie degradowana do prędkości najwolniejszego, podłączonego urządzenia.

Ja z routera UPC jestem zadowolony, ciągnie download z maksymalną prędkością na lapku, smartfonach oraz Ipadzie.

Mam problem nie tylko z PSP, ale z Vitą (leci kilka kilobajtów, po kilkudziesięciu pauzach i wznowieniach czasami zaskoczy), 3DS i swego czasu jak miałem PS3 ( pobierało kilkanaście kilobajtów na sekundę, musiałem kabla używać)

Odnów umowę. UPC wymienia teraz stare modemy na nowe, które podobno robią i to dobrze. Po wifi 250 Mb/s daje rade.

Mówisz o MediaBox? UPC nam chciało to wcisnąć, ale za dopłatą.
W przyszłym roku pewnie zaś będę przedłużał bo i tak jestem całkiem zadowolony z nich, ale spytam o ten modem co mówisz.

Użytkownik blakuś edytował ten post 23 November 2016 - 21:56

• 0

#30 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 23 November 2016 - 22:14

Ustaw router w ten sposób: tylko 2.4Ghz, szerokość kanału 20-40Mhz, 5Ghz na Disable. Security na WPA2-PSK.

Dodatkowo, zalogować się na konto na stronie UPC i wyłączyć opcję Wi-Free. Jeśli to nic nie pomoże a po kablu idzie elegancko, to znaczy że winne są urządzenia i ich wbudowane karty wifi.

• 0

#31 YETI

YETI

bezbek i klap 2016

• Użytkownicy
  • 13224 postów

Napisano 28 November 2016 - 20:06

Ma ktoś domowego neta z plusa?

• 0

#32 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 28 November 2016 - 20:08

Chodzi Ci o ten z montowaną anteną na dachu domku?

• 0

#33 YETI

YETI

bezbek i klap 2016

• Użytkownicy
  • 13224 postów

Napisano 28 November 2016 - 21:01

To co Krzysiu reklamuje.

http://www.plus.pl/i...Iw&gclsrc=aw.ds

• 0

#34 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 28 November 2016 - 21:14

No to właśnie to. Mój dobry przyjaciel, który ma dom na wygwizdowie, gdzie jedyny kabel to Neostrada kładziona jeszcze przez Niemców w czasie 2 wojny światowej i transfery 1 Mbit byly dla niego niewystarczajace, oznajmil mi kiedys ze bede z nim to montowal. Koniec koncow, transfer zalezny od warunkow atmosferycznych, zasieg LTE niby jest, realnie wacha sie od 15 do 40Mbit. To na czym mu zalezalo czyli Youtube dziala juz bez problemu. Ogolnie jest zadowolony, ale jest casualem, jakies prostsze VOD albo YT, bez torrentów i innych takich. Jest zadowolony, ale transfery są rózne.

Warto to wziąc, przetestować, jak nie spełni oczekiwań to oddać.

• 1

#35 Jakim

Jakim
  • Senior Member
  • 2464 postów

Napisano 28 November 2016 - 21:25

Mam problem nie tylko z PSP, ale z Vitą (leci kilka kilobajtów, po kilkudziesięciu pauzach i wznowieniach czasami zaskoczy), 3DS i swego czasu jak miałem PS3 ( pobierało kilkanaście kilobajtów na sekundę, musiałem kabla używać)

Mówisz o MediaBox? UPC nam chciało to wcisnąć, ale za dopłatą.
W przyszłym roku pewnie zaś będę przedłużał bo i tak jestem całkiem zadowolony z nich, ale spytam o ten modem co mówisz.

Connectbox. Mediabox to dekoder. Obojętnie ile nie płacisz załatwię ci 250 Mb/s z tym modemem za 5 zł więcej niż placisz;)
  • 0

#36 SG1-ZIELU

SG1-ZIELU
  • Użytkownicy
  • 7594 postów

Napisano 29 November 2016 - 07:52

No to właśnie to. Mój dobry przyjaciel, który ma dom na wygwizdowie, gdzie jedyny kabel to Neostrada kładziona jeszcze przez Niemców w czasie 2 wojny światowej i transfery 1 Mbit byly dla niego niewystarczajace, oznajmil mi kiedys ze bede z nim to montowal. Koniec koncow, transfer zalezny od warunkow atmosferycznych, zasieg LTE niby jest, realnie wacha sie od 15 do 40Mbit. To na czym mu zalezalo czyli Youtube dziala juz bez problemu. Ogolnie jest zadowolony, ale jest casualem, jakies prostsze VOD albo YT, bez torrentów i innych takich. Jest zadowolony, ale transfery są rózne.

Warto to wziąc, przetestować, jak nie spełni oczekiwań to oddać.

Kolega też wziął LTE bo był w takiej samej sytuacji, gdy miał okres testowy wszystko śmigało za(pipi)iście teraz gdy podpisał umową to chłopak laguje w BF1 i nawet przerywa go na chacie :) 

• 0

#37 Fanek

Fanek

Profanek worfarm remasterale analysis

• Użytkownicy
  • 5497 postów

Napisano 29 November 2016 - 08:13

Mój kumpel z pracy ma LTE i nigdy nie możemy połączyć się na imprezie bo wyskakuje mu Nat, ktoś nam musi założyć impreze i dopiero siebie słyszymy. To przykład jakie kwiatki mogą z tym być.

• 0

#38 YETI

YETI

bezbek i klap 2016

• Użytkownicy
  • 13224 postów

Napisano 29 November 2016 - 11:40

Głownie chodzi aby Netflix chodził dobrze w full hd, oczywiście plus net, ale bez żadnego grania po sieci czy ściągania.

• 0

#39 Banny

Banny
  • Użytkownicy
  • 9618 postów

Napisano 24 July 2017 - 14:35

elo, ktoś korzysta z multimedia?

chcę uciec od złodziejskiego orange :<

• 0

#40 D.B. Cooper

D.B. Cooper
  • Be fit or die tryin'
  • 3441 postów

Napisano 24 July 2017 - 21:58

elo, ktoś korzysta z multimedia?

chcę uciec od złodziejskiego orange :<

korzystałem 3 lata i raczej zastrzeżeń nie mam. Kilka razy zdarzyło się, że na chwilę nie było sygnału.   

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1