Skocz do zawartości

Dostawca internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

Pechowiec. Nie no teoretycznie T-Mobile się zarzeka, że limitów nie ma, ale furtka w regulaminie jest. Jakbyś codziennie siorbał np. kilkadziesiąt GB (czyli ile, dwa odcinki serialu?) to do końca nie jest jasne, czy i kiedy ci nie ograniczą, patrząc na opowieści ludzi z takiego typu ofertami (ale nie znam nikogo, kto by już faktycznie wziął tę najnowszą). W Orange jest bardziej sztywno podane, kiedy masz limit po którym mogą ci obciąć, na ten moment w maksymalnej opcji to bodaj okolice 500 GB. Umowy na najlepsze warianty zazwyczaj na 2 lata. Tak czy siak będąc "heavy userem" bym traktował to jako ryzyko.

 

Gwarancję streamowania 4K bez ograniczeń to jednak raczej tylko kabel, prędzej bym się spodziewał że w którymś momencie założą światłowód niż takiego rozwoju LTE, ale kto wie. Niedawno prawie nikt nie miał światłowodu a teraz już jest lub w trakcie budowy dostęp dla kilku milionów ludzi. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego robią aż w Olsztynie.

 

 

P.S. Zacząłem myśleć, czemu w sumie takiego LTE nie mam, przecież nie gram online itp., i sobie przypomniałem, że przecież w weekendy mam cały dzień włączone po 10 meczów. Tak, to chyba zjada dużo transferu.

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszyscy operatorzy stosują limity bo to wynika z technicznej budowy sieci i jej przesyłu i nie ma fizycznej możliwości zaoferowania no limit OTA jednocześnie obsługując abonentów.


Jedyna opcja to jakaś indywidualna umowa biznesowa, kiedy operator przedstawi ofertę bez limitu, na którą finansowo będzie stać tylko 1% całej populacji abonentów, którzy swoim obciążeniem nie wpłyną na jakość całej usługi zakładając najgorszy scenariusz. Czyli dalej nie dla psa kiełbasa.

Odnośnik do komentarza

Mam UPC sześćdziesiątkę z routerem Thomson ( biały ) - po kablu jest okej ale wiele sprzętów po wifi ( PSP, Vita ) mają wolne pobieranie :( 

Pingi niskie, praktycznie brak awarii. Tylko nie bierzcie z tym białym "gównem", lepiej wziąć modem od nich i samemu swój router podpiąć.

 

Odnów umowę. UPC wymienia teraz stare modemy na nowe, które podobno robią i to dobrze. Po wifi 250 Mb/s daje rade.

Odnośnik do komentarza

 

Mam UPC sześćdziesiątkę z routerem Thomson ( biały ) - po kablu jest okej ale wiele sprzętów po wifi ( PSP, Vita ) mają wolne pobieranie :( 

Pingi niskie, praktycznie brak awarii. Tylko nie bierzcie z tym białym "gównem", lepiej wziąć modem od nich i samemu swój router podpiąć.

 

Nic dziwnego, że jest wolne pobieranie. Podłączasz do sieci wifi PSP, które obsługuje stary standard B czyli jakieś 11Mbit w teorii więc cała sieć jest automatycznie degradowana do prędkości najwolniejszego, podłączonego urządzenia.

 

Ja z routera UPC jestem zadowolony, ciągnie download z maksymalną prędkością na lapku, smartfonach oraz Ipadzie.

 

Mam problem nie tylko z PSP, ale z Vitą (leci kilka kilobajtów, po kilkudziesięciu pauzach i wznowieniach czasami zaskoczy), 3DS i swego czasu jak miałem PS3 ( pobierało kilkanaście kilobajtów na sekundę, musiałem kabla używać)

 

 

Odnów umowę. UPC wymienia teraz stare modemy na nowe, które podobno robią i to dobrze. Po wifi 250 Mb/s daje rade.

Mówisz o MediaBox? UPC nam chciało to wcisnąć, ale za dopłatą.

W przyszłym roku pewnie zaś będę przedłużał bo i tak jestem całkiem zadowolony z nich, ale spytam o ten modem co mówisz.

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

Ustaw router w ten sposób: tylko 2.4Ghz, szerokość kanału 20-40Mhz, 5Ghz na Disable. Security na WPA2-PSK.

 

Dodatkowo, zalogować się na konto na stronie UPC i wyłączyć opcję Wi-Free. Jeśli to nic nie pomoże a po kablu idzie elegancko, to znaczy że winne są urządzenia i ich wbudowane karty wifi.

Odnośnik do komentarza

No to właśnie to. Mój dobry przyjaciel, który ma dom na wygwizdowie, gdzie jedyny kabel to Neostrada kładziona jeszcze przez Niemców w czasie 2 wojny światowej i transfery 1 Mbit byly dla niego niewystarczajace, oznajmil mi kiedys ze bede z nim to montowal. Koniec koncow, transfer zalezny od warunkow atmosferycznych, zasieg LTE niby jest, realnie wacha sie od 15 do 40Mbit. To na czym mu zalezalo czyli Youtube dziala juz bez problemu. Ogolnie jest zadowolony, ale jest casualem, jakies prostsze VOD albo YT, bez torrentów i innych takich. Jest zadowolony, ale transfery są rózne.

 

Warto to wziąc, przetestować, jak nie spełni oczekiwań to oddać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Mam UPC sześćdziesiątkę z routerem Thomson ( biały ) - po kablu jest okej ale wiele sprzętów po wifi ( PSP, Vita ) mają wolne pobieranie :( 

Pingi niskie, praktycznie brak awarii. Tylko nie bierzcie z tym białym "gównem", lepiej wziąć modem od nich i samemu swój router podpiąć.

 

 

Nic dziwnego, że jest wolne pobieranie. Podłączasz do sieci wifi PSP, które obsługuje stary standard B czyli jakieś 11Mbit w teorii więc cała sieć jest automatycznie degradowana do prędkości najwolniejszego, podłączonego urządzenia.

 

Ja z routera UPC jestem zadowolony, ciągnie download z maksymalną prędkością na lapku, smartfonach oraz Ipadzie.

Mam problem nie tylko z PSP, ale z Vitą (leci kilka kilobajtów, po kilkudziesięciu pauzach i wznowieniach czasami zaskoczy), 3DS i swego czasu jak miałem PS3 ( pobierało kilkanaście kilobajtów na sekundę, musiałem kabla używać)

 

 

Odnów umowę. UPC wymienia teraz stare modemy na nowe, które podobno robią i to dobrze. Po wifi 250 Mb/s daje rade.

 

Mówisz o MediaBox? UPC nam chciało to wcisnąć, ale za dopłatą.

W przyszłym roku pewnie zaś będę przedłużał bo i tak jestem całkiem zadowolony z nich, ale spytam o ten modem co mówisz.

Connectbox. Mediabox to dekoder. Obojętnie ile nie płacisz załatwię ci 250 Mb/s z tym modemem za 5 zł więcej niż placisz;)

Odnośnik do komentarza

No to właśnie to. Mój dobry przyjaciel, który ma dom na wygwizdowie, gdzie jedyny kabel to Neostrada kładziona jeszcze przez Niemców w czasie 2 wojny światowej i transfery 1 Mbit byly dla niego niewystarczajace, oznajmil mi kiedys ze bede z nim to montowal. Koniec koncow, transfer zalezny od warunkow atmosferycznych, zasieg LTE niby jest, realnie wacha sie od 15 do 40Mbit. To na czym mu zalezalo czyli Youtube dziala juz bez problemu. Ogolnie jest zadowolony, ale jest casualem, jakies prostsze VOD albo YT, bez torrentów i innych takich. Jest zadowolony, ale transfery są rózne.

 

Warto to wziąc, przetestować, jak nie spełni oczekiwań to oddać.

 

Kolega też wziął LTE bo był w takiej samej sytuacji, gdy miał okres testowy wszystko śmigało za(pipi)iście teraz gdy podpisał umową to chłopak laguje w BF1 i nawet przerywa go na chacie :) 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 6 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...

Forumkowicze z Trójmiasta i okolic:

 

Z końcem miesiąca kończy mi się umowa z UPC które niestety bardzo nie sprawdziło się jako provider: częste zrywania sieci i tragiczna współpraca z PSN to tylko wierzchołek góry lodowej. Kogo byście polecili? Priorytetem jest niski ping i niska cena. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy później...

Zdziwiliem sie ostatnio jak dostalem od netii maila, ze konczy sie umowa i zapraszamy, porozmawiamy, bedzie dobrze. Nigdy nie wysylali takich rzeczy, zawsze trzeba bylo wyklocac sie przez telefon a umowa sobie po prostu zmieniala status na bezterminowa i ch.uj ich obchodziles.

 

Mysle, ze moze to byc spowodowane wejsciem Playa w rynek netu stacjonarnego. 35zl za do 150Mb. Dla mnie spoko opcja zwlaszcza, ze teraz place tyle za 50Mb. No i do 31.10 umowa podpisywana na czas nieokreslony od pierwszego miecha.

 

Ktos juz sie moze interesowal tematem albo ma jakies zakulisowe info, ze go.wno wielkie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dobra. Nastał chyba czas, abym kupił sobie jakiś normalny internet, a nie jechał po jakichś mobilnych gów.nach. Dostałem w skrzynce jakąś ofertę światłowodowego internetu SYMETRYCZNEGO. Co to ku.rwa znaczy? I czy ktoś mi powie, czy te ceny są spoko? 300 mbs za 29 zł, 500 mbs za 45 lub 1Gbps za... 51 zł. Czy 1Gbps ma sens? Śmieszne, że to tylko 6 zł różnicy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.