Skocz do zawartości

PSX Extreme 225


Oceń okładkę PSX Extreme 225  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 225



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #225

 

001okl_psx225.jpg

 

Majowy numer dostępny od środy 27.04

Prenumerata - wysyłka 24.04 (niedziela)

 

Fenomen. To chyba najbardziej trafne określenie dla marki Uncharted. I jak najbardziej tłumaczy ono fakt, że w mojej szufladzie rośnie i kurzy się kupka wstydu i nowości, a ja siedzę i z wypiekami na twarzy gram w remastera Uncharted 2. Jak dla mnie najlepszy w serii do tej pory przykład unikalnego, przegenialnego kunsztu magików z Naughty Dog. Po lekturze materiału do aktualnego Tematu Numeru, nie mogłem oprzeć się pokusie i odpaliłem sequel. To właśnie on z całej sagi najbardziej wbił mi się w czaszkę na PS3. Gdyby gry mogły startować po Oscary, Uncharted 2 zgarnęłoby swego czasu pełną pulę. W ogóle cała ta seria to praktycznie czysta esencja wyciśnięta ze składowych, za które najbardziej kocham gry wideo. Idealnie zbalansowana mikstura elementów z gier akcji, przygodowych, platformowych. Tajemnicze miejscówki dookoła świata, eksploracja, zagadki, strzelaniny, epickie sceny z efektownymi ujęciami, dialogi pełne humoru i występów Mistrzów Ciętej Riposty. Po prostu skondensowany ładunek za(pipi)istości. Nieprzypadkowo wśród moich zaledwie kilku platyn są te należące do epizodów Uncharted. Powtarzania tych przygód nigdy nie uznam za stratę czasu.

Niestety, zbliża się Kres Złodzieja i finalna wyprawa Drake’a w Uncharted 4 – wcześniej jednak możecie zapoznać się z naszym playtestem z udziałem głównego designera w Naughty Dog, z którym spotkaliśmy się w Warszawie. Z jednej strony to ciekawe, czy faktycznie złota kura zostanie zarżnięta, czy może Sony za zgodą studia zdecyduje się powierzyć ją komuś innemu (czy tego chcieliby fani, to jeszcze inna i mało istotna kwestia). Jestem jednak w stanie zrozumieć, jeśli Naughty Dog chce po prostu zamknąć ten rozdział i rozwijać się w innych kierunkach. Jeśli ma to oznaczać więcej dojrzałych IP pokroju The Last of Us (bo sequel to pewniak), głosuję wszystkimi kończynami.

Pewnie słyszeliście, że nowe sprzęty czają się już za rogiem. I nie mam na myśli nowej konsoli Nintendo. „Generacja 8 i 1/2” to niezła niespodzianka dla nas wszystkich – czy miła? Tu już zdania są podzielone, o czym przekonacie się na kolejnych stronach. Natomiast wbrew obiegowej opinii, na pewno nie zawsze miłe i przyjemne jest tworzenie gier. Praca w gamedevie ma swoje mroczne strony, o których mówi i pisze się bardzo rzadko. My piszemy – bo zawsze warto wiedzieć więcej. Zapraszam do lektury. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU
Uncharted 4: Kres Złodzieja – playtest
Niezbadana fortuna Drake’a
Mroczna strona gamedevu

CO NOWEGO
Gears of War 4
Paper Mario: Color Splash
Sniper Elite 4
Table Top Racing: World Tour

PLAYTESTY
Assetto Corsa
Doom
Overwatch

RECENZJE
Dark Souls III
Day of the Tentacle Remastered
DiRT Rally
Enter the Gungeon
Fallout 4 – Automatron
Just Cause 3 – Sky Fortress
Killer Instinct: Season 3 Ultra Edition
Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games 2016
Minecraft: Story Mode – Episode 5: Order Up!
Pokkén Tournament
Quantum Break
Ratchet & Clank
Resident Evil 6
République
Rise of the Tomb Raider – Przebudzenie Zimnej Ciemności
Salt & Sanctuary
Sheltered
Star Fox Guard
Star Fox Zero
Star Wars Battlefront – Zewnętrzne Rubieże
The Walking Dead: Michonne – Episode 2: Give No Shelter
Trackmania Turbo
Yo-Kai Watch

HARDKOR
Krótka historia masowego oszustwa
Najtrudniejsze gry
Pobawmy się czasem
Zgrentgen – Generacja 8 i 1/2
Ring - Bijatyki 8. generacji
Kartoteka – Tim Sweeney    
Styliści branży – Remedy Entertainment

RETRO
Trzeba znać
Moje retro – Grzegorz „Butcher” Drabik  
Pegasus zone – Back to the Future  
Kult plastiku – Famicom Modem
Historia gier wideo w Polsce (cz. XVII)
Comix Zone – Polak potrafi!
Made in Poland – Street Hassle
Game Boy Advance – Nieznane hity

FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]

STAŁE RUBRYKI
Co nowego
Ohayo Nippon
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 24.04. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

bijatyki.jpg

dirt.jpg

dsIII.jpg

mroczna.jpg

qb.jpg

uncharted.jpg

zgrentgen.jpg

Odnośnik do komentarza

Bardzo spoko okładka, zachowana kolorystyka, ale ten kur.va żółty pasek to porażka. Co jest ważniejsze, playtest Uncharted czy to że graliście w Doom lub Gearsy? Na pierwsze co rzuca się w oczy to właśnie ten pasek, a nie teoretycznie temat numeru.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Plus za szatę graficzną, np. artykuł o Uncharted, czy o gamedevie - widać spore grafiki, dobrze to wygląda:) chociaż zaraz ktoś (kto pewnie nawet nie kupuje magazynu), będzie marudził, że mało tekstu.

No i na miniaturzę, widze, że to Mielu opisuje jak to jest w polskim gamedevie, pewnie na przykładzie iFun4all, czy czegoś podobnego :))

Odnośnik do komentarza

Jak jest w co grać, od razu inaczej te numery wyglądają :) Szkoda, że nie ma poradnika do Dark Souls 3 - macie idealną grę do takiego poradnika, to z tego nie korzystacie.

 

Tak jak Plugawy napisał - czasowo nie było opcji, żeby przed oddaniem do druku wyrobić z recenzją i sensownym poradnikiem. 

 

Myślałem, że Drejk będzie na okładce za miesiąc. A dostaliście już U4 do recenzji? I wiadomo komu przypadnie ten zaszczyt?

 

U4 jeszcze nie ma, ale Butcher pewnie ma po 10 telefonów dziennie od chętnych na recenzję ;)

Odnośnik do komentarza

Z tą wstępną oceną jest tak, że albo Uncharted 4 będzie lekkim zawodem albo po prostu innym grom zbyt lekką ręką dajecie dziewiątki.

 

Pochwalę was: recenzja Soulsów czy Quantum i tekst uzupełniający do tego- o to chodzi panowie, celebrujmy te wielkie gry. Bez sensu trochę zrobiliście z Uncharted, trzeba było ten materiał zachować na recenzję.

 

Warga ok, merytorycznie spróbuję...powiedz mi jedno proszę. Na swoim kanale klniesz i zachowujesz się jakbyś miał hiper ADHD, na początku pisania do PE też miałeś słownictwo jak patologiczny żul (kał w żyłach itd). Teraz  przestałeś i piszesz normalnie. To powiedz mi co jest u Ciebie tanią pozą? Ten rynsztok by kupić dzieciaki czy normalne pisanie? Tak czy tak sam pomyśl: pozer jesteś jak by nie wychodziło a z pozerami to wiesz jak jest...

A co do końcówki wypociń to tak ci pojaśnię: dajmy na to że do PE pisze Antoni Macierewicz. Masz jego ryło na pół strony a potem tekst o Smoleńsku. Redakcja w końcu usuwa zdjątko Antka, tekst o Smoleńsku zostaje. I NIE ZNACZY TO, ŻE TEN TEKST JEST SPOKO, ALE PLUS JEST W SUMIE JAKIS ZE PRZYNAJMNIEJ NIE TRZEBA GO OGLĄFAC. cZAISZ TYPIE TERAZ? Nie dziekuj, spoko.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No nudne, bo pisane przez starych koni, którzy wychowali sie na zx spectrum, commadore, którzy wyrośli z gier, ale zostali zebrani bo zbiórka i kasa musi sie zgadzać.

Niektóre te felietony to mam wrażenie jakby Gamera pisał w 2016 roku, albo Aju, czy Norby.

Rozumiecie aluzje? Niektórzy z gier juz wyrośli i nie powinni pisac o gierkach na siłę.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Co do Street Hassle w wersji na Amigę, gra została wyjątkowo zjechana w Secret Service, za bezmyślne epatowanie przemocą, żeby przykryć nudny gameplay, oliwy do ognia dolewała głośna wtedy sprawa nastolatka-psychopaty mordującego staruszki w Warszawie "Gry video to nie tylko bezmyślna rozrywka, o czym twórcy tym razem zapomnieli"

 

Gra ukazała się też pod zmienionym tytułem Bop'n Rumble/Bad Street Brawler

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.