Skocz do zawartości

Civilization VI


Ryuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

no powinnismy to przeniesc w zeszlym roku jak na Switcha wyszlo. 

 

W ramach formalnosci: Civ 6 zmierza na PS4 oraz X1, premiera 22 listopada tego roku. Tego samego dnia wychodzi pakiet obu duzych DLC : Rise and Fall oraz Gathering Storm w cenie 50 dolcow, dostepne oczywiscie na Switcha, PS4 oraz Xbox One

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Gram na switchu i sterowanie nie jest problem, większym problemem jest interfejs, Trzeba zainwestować sporo energi na nauke, do tej pory nie ogarniam jak przełaczać jednostki tylko klikam je dotykowo na mapie palcem na ekranem xd

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, blantman napisał:

A tak w ogóle troszkę (pipi)nia że od razu nie w pełnej edycji tylko dlc co dawno wyszły na pc dodatkowo płatne jak pełna gra....  

 

No straszne golenie graczy. Ile to wyjdzie, $110 za trzyletnią grę + dodatki? Gdyby wyszło za $59,99 w kompletnej edycji to chyba i sam bym łyknął, ale tak to spadówa mam robotę.

Odnośnik do komentarza

No dobrze, ale te DLC do EU/CK rozbudowują grę wszerz, a prócz DLC wychodzą patche na bieżąco poprawiające, balansujące i rozwijające podstawkę. Bierzesz te DLC które Cię interesują, i nikt nie każe brać wszystkich. Dodatki do Civki są za to nieodzowną częścią gry, bo przemodelowują jej rdzeń i podstawowe mechaniki. Nikt po dodatku nie gra już w podstawkę, tak jak nikogo nie obchodzi vanilla D2 po Forsaken czy vanilla D3 po RoS.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, kubson napisał:

A jak Civ6 sprawdza się na iPadzie idzie w to pograć?

 

Na moim iPadzie 2018 tak średnio mi się podobało. Interfejs nie był tak responsywny jak by mi się marzyło, a wyobrażam sobie, że pod koniec gry będzie jeszcze gorzej.

 

Właściwie to możesz sobie sprawdzić tak jak ja - po prostu ściągnij grę ;). Pierwsze 30 tur jest za darmo.

Odnośnik do komentarza

 Nie znoszę grania na PC, nawet w hack&slashe wole grać na konsoli, ale Civka to chyba jedyna seria, której nie mam ochoty próbowac na konsoli. A troche mi z nią zeszło...

Ciekawe ile, w Civ6 pewnie coś ze 100h?

O... :/

435 godzin w Civ 6 :notbad:

Ta gra  nie ma jakis potężnych wymagan, w wersji kompletnej na PC jest tansza, a jesli konsolowe wersje nie będą miały wersji PL to juz w ogole nie ma o czym gadać. Boje sie myśleć, ile czasu bedzie trwało czekanie na swoja kolejkę w późniejszych etapach rozgrywki na konsolach. Boję się mysleć jak się w to gra bez modu poprawiającego ekran raportów, bo na kompie był to dramat (chyba, że cos poprawili w paczach, ja wciąż z modu  Better Report Screen korzystam). No i boję się jednak mysleć o sterowanie na padzie, to powolna gra dla dżentelmenów, więc mycha i klawiatura, której nie potrafiłem okiełznac w takim Hotline Miami, tu sprawdza się jak złoto.

No po prostu jak nie masz jakiegos średniego PC i masz żądzę gry w CIv 6 to próbuj na konsoli, ale warto jednak spróbowac najpierw na PC

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Orzeszek napisał:

Gram na switchu i sterowanie nie jest problem, większym problemem jest interfejs, Trzeba zainwestować sporo energi na nauke, do tej pory nie ogarniam jak przełaczać jednostki tylko klikam je dotykowo na mapie palcem na ekranem xd

L3 albo R3 chyba.

 

Pograłem na Switchu w Civ6 z 40 godzin i było ok, ale w późniejszych misjach loadingi potrafiły zająć nawet po 40s. Nie jest to aż taki problem, bo w tym czasie można oglądać mapę i zastanawiać się nad następnym ruchem, ale jak się chce coś szybko przeklikać to może być lipa.

 

iPad w późniejszych turach (150-200+) już w ogóle nie dawał rady i gra się wyłączała. Ponoć to poprawili z nowym patchem.

 

Screen raportów jest poprawiony w nowym patchu na PC ponoć, nie wiem jaka wersja będzie na konsolach.

 

110$ za 3 letnią grę z dodatkami to zdecydowanie za dużo. Jak ktoś jest zainteresowany i nie może obczaić na PC to polecam poczekać na recenzję i na obniżkę do 60$ ze wszystkim.

 

Ciekawe jak będzie z performancem na "dużych" konsolach.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
Cytat

Screen raportów jest poprawiony w nowym patchu na PC ponoć, nie wiem jaka wersja będzie na konsolach.

Aż sprawdziłem i...nope

Wciąz brak raportu jednostek, brak porządnego raportu miast by np. ustawiać je wg produkcji. Już pierwszy przypadek sprawia, że nie wyobrażam sobie gry bez moda. Gdy w pozniejszym etapie masz co najmniej kilkadziesiat róznych jednostek nie da sie tego ogarnąć bez porządnie zrobionego ekranu raportów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Wczoraj miałem dzięki Civce najdłuższą sesję grania od daaawna. No żaden otwarty świat, loot shooter czy cokolwiek nie są w stanie tak przykuć do ekranu, jak strategia :D W samej grze nie podoba mi się uproszczona oprawa względem piątki ale ok, wiem o co chodzi. Szczególnie wkurzają menusy, strasznie brzydkie i wielkie to wszystko. Muzyka w V też była nieporównywalnie lepsza, do dziś pamiętam główny motyw, a z tej części nic. Zaskoczyło mnie bardziej agresywne podejście SI, nie przypominam sobie, żeby w poprzedniej części nagle atakowały mnie trzy państwa na raz i to w każdej grze jaką rozegrałem. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No ja wczoraj odpaliłem szóstkę i przegrałem całą nockę, kładąc się spać w pół do 6. :obama: Prawilnie wziąłem Polskę i faktycznie, agresywność innych cywilizacja jest jeszcze większa niż w piątce, gdzie tam już mnie to drażniło. Nie tak dawno kupiłem na gogu czwórkę w promocji za jakieś grosze i przy bezpośrednim porównaniu to niebo a ziemia. Tam miałem nieraz sztamę przez całą grę, a tutaj co kilka kolejek, to się potrafi wszystko zmienić jak w kalejdoskopie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.