Skocz do zawartości

Grand Kingdom


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

grandkingdom1.jpg

 

Grand Kingdom to klasyczna dwuwymiarowa gra jRPG z turowym systemem walki nastawionym na strategiczne planowanie kolejnych akcji. Za stworzenie produkcji odpowiada japońska firma Spike Chunsoft i studio MonochromeCorp. Na czele zespołu deweloperskiego stanął Tomohiko Deguchi, który swoim nazwiskiem firmował również wydane w 2011 roku na PSP (jedynie w Japonii) Grand Knights History. Oba tytuły autora łączy wiele wspólnych cech, na tyle, że Grand Kingdom można nazwać nieformalnym sequelem poprzednika. Tytuł był od początku tworzony z myślą o konsolach PlayStation Vita oraz PlayStation 4. 
 
Fabuła gry przenosi nas do klasycznego świata fantasy, pełnego magii oraz heroicznych czynów. Kontynent na którym rozgrywa się akcja podzielony jest pomiędzy cztery zwalczające się frakcje. Stajemy na czele oddziału najemników i z czasem wybieramy po stronie której z potęg uczestniczących w konflikcie się opowiemy. Historia zostaje przedstawiona została pod postacią w pełni zdubbingowanych animowanych przerywnikach, zrealizowanych w formie znanej z gier visual novel.
 
Podczas przygody zarządzamy drużyną wojowników, wybierając ich wyposażenie oraz określając kierunek rozwoju. Pojedynki zostały zrealizowane w trybie turowym i przedstawianym w drugim wymiarze, w perspektywie znanej z gier side-scroll. Podczas walki gracze muszą rozsądnie planować kolejne ruchy i myśleć strategicznie, a także wykorzystywać różnego rodzaju umiejętności specjalne oraz kombosy. Warto dodać, że twórcy zaplanowali również tryb multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę oraz współzawodnictwo. Grand Kingdom pozwala również na wspólną rozgrywkę posiadaczom PlayStation 4 oraz PS Vita, a także dzielnie się zapisanymi stanami gry pomiędzy oboma wersjami tytułu. Produkcja odznacza się wyjątkowo przyjemną dla oka dwuwymiarową oprawą graficzną, której towarzyszy równie dopracowana ścieżka dźwiękowa.
 

 

 

demko mi sie bardzo podobalo, troche mam obawy co do fabuly ale sam gameplay jest bardzo fajny, a oprawa wrecz bajeczna

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kiedys na pewno, cos w tym miesiacu wezme na vite ale chyba odin sphere ma pierwszenstwo, zastanawiam sie na axiom verge, a na steamworld heist poczekam na promo, a jeszcze pod koniec miecha zero time dimella, na szczescie nie ogralem vrl wiec pierw to a pozniej kontynuacja

Odnośnik do komentarza

Wstrzymaj się Ficuś z tym SteamWorldem. Mam go na 3DSa za friko i sam bym więcej niż 3 dyszki za niego nie dał. Solidny turowy RPG z losowo generowanymi planszami ale stosunkowo szybko zacyzna się nudzic. Gra dobra na krótkie posiedzenia, jedna, dwie misje i włączyć coś innego ;)

 

Axiom Verge bier. Sam bym wziął już teraz gdyby nie to, że już się obkupiłem w tym miesiącu. Poza tym mam na steama... 

 

A Kingdoma sam kupię pewnie w te wakacje jeszcze :lapka: póki co Odin wygrał w tym miesiącu i już do mnie leci

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

sam sobie odpowiem - gram i jestem zachwycony, absolutnie sztosowy tytul, do tego jak wyglada i brzmi na vicie - POEZJA, przechodzilem swego czasu na psp grand knight story z angielskim tlumaczeniem i wsiaklem, a to praktycznie sequel, fabula z tego co widze nie porwie ale fani japonskich rpg, z strategicznym turowym system walki powinni kupowac z miejsca (jest zreszta demko bedace pierwszym rozdzialem z gierki dla niezdecydowanych)

 

jedyne co na razie widze co mnie troche denerwuje to brak mozliwosci robienia save'a w trakcie misji, a te sa dosc dlugie

Odnośnik do komentarza

Demko się ściąga, nie widziałem jeszcze nigdy tej gierki :). A wygląda mega interesująco.

 

Że brzmi i wygląda spoko to widzę, brak save'a przeboleję, w końcu Vitę można uśpić. Pytanie jest inne: jak tam story, dzieje się coś ciekawego czy nudy? Rozgrywka jest dobrze zbalansowana, potyczki dają radochę? Jestem w trakcie wydawania hajsu w PS Store, więc może i tą gierkę sobie sprawię :). Szkoda, że nie jest cross-buy.

Odnośnik do komentarza

balans rozgrywki, rozbudowanie, radocha z gry super, fabula slaba ale sa misje dla frakcji, pelno sidequestow, tryb wojny online i czlowiek nawet nie rusza glownych misji

 

ogolem rozgrywke mozna podzielic na trzy czesci:

- siedzenie w miastach, rekrutacje, kupowanie itemow, ulepszanie ekwipunktu itp

- rozgrywke w trakcie misji przypominajaca gry planszowe, poruszamy sie pionkiem po planszy, widzmy wiekszosc naszych przeciwnikow, mamy przypisany limit ruchow na cala misje, ruchy pozytkujemy nie tylko na poruszanie sie ale na walke, odpoczynek czy pokonywanie trudnych terenow

- sama walke czyli taktyczne rpg, gdzie postacie poruszaja sie w trzech plaszczyznach/liniach, typowy system turowy, wyprowadzanie atakow to latwa gierka qte, caly czas dziala friendly fire wiec trzeba uwazac

 

idealna gra na vite na wlasnie 20min wolne i przejsc misje

 

polecam demo bo to sam poczatek pelnej wersji gry i chyba nawet progres z dema mozna przeniesc do fulla jakby sie kupilo cyfrowke

Odnośnik do komentarza

Obczajam demko i jak przypasi to biere. Dzieki za rekomendacje :lapka:

 

Trzeba tu jeszcze wyczaic na co wydac jeszcze 90 zl, bo jak juz kupie doladowanie (oczywiscie brakuje mi kilku zlotych w portfelu xD), to stowke wlasnie by te kilka zlotych byc juz do przodu (obecnie za 93 zl na allegro).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...