Skocz do zawartości

South Park: The Fractured but Whole


Voytec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gram już jakiś czas i jak tylko skończyłem etap znany z dema (choć trochę zmieniony) i to co gram jest dla mnie nowe to śmieję się tak jak przy Kijku. Mechanika uległa lekkiej poprawie, system walki jest rozwinięty (wydaje się na lepsze, zobaczymy jak pogra się dłużej).

 

Nie do końca zgodzę się z tymi uproszczeniami względem Kijka. Walka jest bardziej zaawansowana (ale to dalej jest prosty system jak w poprzedniku, nie ma co oczekiwać po SP niewiadomo jak zaawansowanego systemu walki). Przedmioty faktycznie zbiera się automatycznie, ale nie ma czasem tutaj grindera, dzięki któremu śmieci mieli się na coś cennego? Jeszcze nie wszystko odkryłem, ale przed premierą chyba gdzieś czytałem, że ma być taki system.

 

Dam znać wieczorem jak dłużej pogram bo na razie mam spędzone z grą raptem 2 godziny.

 

Jeżeli ktoś się orientuje to pytanie. Czy do trofeum The Token Experiance poziom trudności będąc czarnym można najwcześniej wykonać kiedy po raz pierwszy otrzymujemy kontrolę nad bohaterem, nie? Nie da się w menu jak w Kijku przed rozpoczęciem gry wybrać poziom trudności. Ważne, żeby przed rozpoczęciem pierwszej walki był ustawiony poziom na Mastermind, tak? Chcę pod platynę zaliczyć jedno przejście, a to jedyne trofeum jakie można pominąć.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj załączyłem i chyba z sześć godzin spędziłem z grą, jest mega. Z początku trochę nudno bo trzeba parę rzeczy poodkrywać i przejść kilka samouczków ale od drugiego levelu już nie można się oderwać, jest lepiej jak w kijku, który był przecież mega dobry.

 

@Voyetc, przy wyborze postaci padł komentarz, że kolor skóry nie ma wpływu na trudność w grze, tylko w życiu ;) Poziom ustawia się przy pierwszej walce z tego co zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin i jest mega. Z początku walka i zmiany w statystykach postaci nie podeszły mi i wydawały się mało czytelne ale szybko się do nich przyzwyczaiłem i teraz nie mogę oderwać się od konsoli. Jak ktoś jest na bieżąco z serialem i podobała mu się jedynka to nie ma co się zastanawiać, tylko brać i chłonąć klimat tego cudownego miasteczka.

Odnośnik do komentarza

Ok. Pękło w około 19 godzin, zostały mi 2 misje dodatkowe. Ogólnie jest troszkę słabiej niż w jedynce ale to cały czas bardzo dobra gra. Wydaje mi się że po skończeniu Kijka zeszło mi jeszcze pare godzin na lizanie ścian, tutaj niestety tego nie ma. 

Według mnie zmiany w systemie walki wyszły bardzo na plus, szkoda tylko, że zmienili nieco system sumonów i ogólnie są one mało śmieszne. 

Odnośnik do komentarza

Mam, gram i póki co bawię się świetnie. Z Kijkiem Prawdy nie miałem żadnej styczności, ale na kontynuację ostrzyłem zębiska od dawna. Póki co natłukłem około 10h. Zgaduję, że to ciut mało w skali całości (czytałem gdzieś, że to gra na 2-3 razy tyle), niemniej wkrętka jest solidna. Nie uważam się z jakiegoś mega fana serialu (lubię i swego czasu sporo oglądałem, to wszystko), jednak nie przeszkadza to w cieszeniu się grą, która jest po prostu świetna. Humor, rozgrywka, wykonanie (w tym także muzyka, ze szczególnym uwzględnieniem kawałka podczas walki z 2-ką VIP'ów, który idealnie pasował do całości). Serio. mega uśmiech na twarzy i idealna odskocznia od The Evil Within 2 :) 

Odnośnik do komentarza

Platyna wpadła w jakieś 20h. Gra podobna do pierwszej części ale walka mocno usprawniona i ciekawsza. Polskie tłumaczenie bardzo spoko, nie ma większych błędów i nawet oddaje klimat serialu. Pod koniec gry miałem problem z jedną walką, ponieważ gra w czasie pojedynku 2 razy freezowała i musiałem zaczynać walkę od początku 

walka ze zmutowanym kuzynem Kyle'a.

Poza tym raczej bez problemów. Dla fanów serialu must-have, dla pozostałych luźna i prosta gierka na odstresowanie.

Edytowane przez karmaster
Odnośnik do komentarza

Ukończyłem. Boska gra, serio :) Wkrętka straszna, dużo humoru i fajnie poprowadzona fabuła. Nastawiałem się na coś umiarkowanego, a dostałem szpil na bite 25h gdzie praktycznie wszystko jest najwyższych lotów. Polecam absolutnie każdemu. No chyba, że z założenia jest się gościem anty-SP, choć prywatnie nie znam chyba nikogo takiego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobra kontynuacja 1 części!  25h ciaglego szydzenia ze wszystkiego co znamy i co nas otacza, dodatkowo gdy ciagle myślałem, ze jestem juz na koncu pojawial sie kolejny twist, a historia stawala sie coraz bardziej absurdalna! Serialu od dawna nie ogladam, ale gra nie raz mnie rozbawila. Polecam!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

U mnie wątek główny na najwyższym poziomie będąc niggerem pękł po 21 godzinach. Gra jest wyśmienita, tak samo dobrze bawiłem się przy pierwszej części... chociaż kontynuacja w mojej ocenie nie przebiła jedynki. Boli brak elementów RPG i ogromne uproszczenie walk, ale nie martwcie się - to jest naprawdę dobra gra! Dla fanów 9+/10 i absolutny must-have.

 

Aż z przyjemnością dobiję sobie platynę, bo zostało mi niewiele do zrobienia :)

 

EDIT: WOW, to była szybka platyna. Większość znalezisk odkryłem przechodząc po kolei grę. Jeszcze raz polecam ten szpil i zapraszam na pchli po egzemplarz :)

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem grę. Dawno tak nie wymęczyłem się na gierce. Niby wszystko ok niby nadal south park ale dla mnie gorsza gra od kijka fabularnie. Fabuła w pierwszej części robiła i humor był lepszy. Tutaj za dużo pierdzenia a za mało treści. Sam south park (serial) dawno od pierdzenia odszedł. Tak samo nie wykorzystano postaci z ostatnich sezonów. PC prin(pipi)l dodany ale bez polotu a reszta pominięta w sumie.

 

System walki lepszy, system levelowania lepszy ale co z tego jak mięsko czyli fabuła gorsza.

 

Może brakuje tej świeżości bo to sequel. Nie wiem dla mnie gra to zawód roku z gier aaa. Nie jest to gra zła ale przez te 20 h nie porwała. O wiele lepsze gry wyszły ostatnio i jak ktoś się zastanawia to warto brać dopiero na przecenie dobrej tak 70 zł i mniej.

Dla mnie 6+/10 i jak do kijka chętnie wrócę kiedyś tej gierki już nigdy nie uruchomię.

Odnośnik do komentarza

Przybijam pionę z blantim. Mocno męczący sikłel w którym poprawiona walka w pewnym momencie robi się dwa razy nudniejsza niż uprzednio, bo pomiędzy nią nie ma nic ciekawego, przez co powstaje wrażenie, że w tej grze walczymy dosłownie co chwilę. Główny wątek jest dokładnie taki jak ostatnie dwa sezony serialu (nudny, bez świeżości i ciekawych pomysłów), a misje poboczne to gufniane zbieractwo. Odszedł team od robienia dobrych gier, a przyszedł team od robienia z pierdów głównego wątku w grze fabularnej.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem i ja, fajna gierka i zabawna, ale po pewnym czasie wkrada się monotonia.... i wtedy na trzeźwo trochę cienko się robi, jedynka jednak fajniejsza. Z początku było wesoło, ale tylu godzin śmieszków z bąków nawet świnia z czterema dupami nie zeżre. No i nawet platynę bym pierdyknął, niby trzeba grę murzynem przejść, zacząłem whiteamerikanem i później zmieniłem kolor skóry na guwiany, ale trofik po przejściu nie wpadł, więc na platynę sikam bąkiem, bo drugi raz przejść to już byłaby męka. Za dużo z jedynki nie pamiętam, ale chtba dużo  lepsza była, więc jak kto nie grał to polecam kijek prawdy ograć i dwójkę olać :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...