Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

Muszą dodać jakąś walkę. Nawet na VR lajtowo się to da zrobić bo na Move sie bardzo spoko strzela. Nowe dedykowane badziewie jest do mocowania Move'a. P.T jako takie, też by nie utrzymało takiego wolnego tempa w pełnej grze, bo działa by się ona na znacznie większej przestrzeni. Ja stawiam, że Capcom bada grunt a finalny produkt będzie potęznym AAA. Marka ma się dobrze, REmaki jedynki i Zera zrobiły dobrą robotę i sprawiły, że ludzie przychylniej na tą serię patrza.

 

PS: wyszedł jakis horror AAA w ostatniej generacji, który poziomem strachu dorównał Amnestii lub Outlastowi?

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

W pierwszym momencie się podnieciłem, ale już po chwili oprzytomniałem i pomyślałem, co je karwa. Zamiast prawdziwego powrotu do korzeni zrobionym na porządnym silniku graficznym, dają nam cos na kształt horrorków indyków. Miał być ogień z dupy, ciasne korytarze, mało amunicji  widok TPP, a jest niskobudżetowa reklama VR. Capcom, to już całkowita lipa - najpierw SF5 teraz to. Oj trzeba się bać o nowego DMC. Niestety głupawka zwana VR trwa w najlepsze i pewno jeszcze niejedna dobra gra/seria na tym ucierpi.

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, przeszedlem demo na 2 rozne sposoby, jesli to ma byc nowy kierunek serii, to ja z reka na sercu wolalem juz ten obrany w 6tce, przynajmniej choc TROCHE przypominal RE. Nie dosc ze nie trzyma w napieciu jak PT, to wszystko jest rozmyte jak ch*j, a jump scare'y to... no powiedzmy ze bardziej smiesza.

 

Na 2 różne tzn?

 

 

 

jeden taki, że podnosimy klucz za ściana za kominkiem, otwieramy drzwi, typ nas łapie i koniec.

a drugie?

 

 

 

Do czego jest ten palec manekina?

 

Odnośnik do komentarza

No i pronto:
 

 

 

The Resident Evil 7 demo currently available on PS4 for PlayStation Plus subscribers isn't actually part of the full game.

Capcom confirmed this to Eurogamer earlier today, where it was also confirmed that the full game will star a different lead character than the man in the demo.

The studio noted that Resident Evil 7 has been in development since 2014.

http://www.eurogamer.net/articles/2016-06-14-resident-evil-7s-demo-isnt-part-of-the-full-game

Odnośnik do komentarza

więc dobrze, ograłem demko liżąc ściany i zapewne nie odkrywając jeszcze wszystkich sekretów i itemów. Na podstawie obecnych doznań (chciałem zostawić sobie ogranie na noc bo w dzień to zbeszczeszczenie) napiszę jedno, będzie klimat mocny! Opiszę swoje doznania w kilku punktach, bardziej czytelnie będzie.

 

1. Muzyka

Już na teaserze z e3 przygrywał fajny kawałek a w demku pojawia się inny, bardziej wchodzący w klimat Residentowy. Odgłosy chodzenia, otwierania drzwi, wycia psów oraz inne smaczki jak najbardziej podkręcają klimat. Granie na dobrym naglośnieniu w wytłumionym pokoju będzie powodowało ciekawe doznania.

 

2. Grafika

Podobnie jak w P.T. od Kojimy otoczenie wygląda fenomenalnie, oświetlenie również choć uważam, że zmieni się jeszcze na lepsze przy samej premierze. Jedyny minus to modele postaci, wyglądają po prostu słabo (bardziej jak npc z re6)

 

3. Klimat i ocena dema + smaczki

Zaraz po odpaleniu demka wita nas krótka cut scenka a następnie przejmujemy kontrolę nad nieznanym jeszcze bohaterem. Powoli przemieszczając się po domu i zlowieszczych pomieszczeniach obszukujemy wszelakie zakamarki, szafki, notatki poszukując jakichkolwiek i informacji o samej fabule gry. Po eksploracji przechodzimy do drugiej części gry i z widoku kamery ponownie odkrywamy tą samą lokację tyle, że o wiele wcześniej i nocą. Kilka ciekawych ujęć, powrót do poprzedniej części gry i...koniec. Demko można ukończyć w 15-30 minut, wszystko zależy od naszej chęci eksploracji. Nie wspomniałem jeszcze o kilku ciekawych motywach takich jak postaci pojawiające się na sekunde, przyprawiające o lekkie poddenerwowanie, kruki przypieczone w kuchennej mikrofalówce, flaki znajdujące się w lodówce, tudzież w leżącym na stole garnku. To buduje klimat a i inspiracje z teksakńskiej masakry oraz blair witch project same się nasuwają.

 

Nawiązań do serii nie znajdziemy w demie praktycznie wcale ale czy to źle? Na razie nie, zobaczymy co będzie później. Panie i Panowie mamy horror, klimat mocarny a jeżeli ktoś chce postrzelać polecam Umbrella Corps (delixe edition zamówione w pre orderze :) ).

 

4. PlayStation VR

 

A na deser najważniejsza opcja jaka będzie wykorzystywana to google od Sony (na inne sprzęty również), największy plus, który zmieni nam rozgrywkęna jeszcze bardziej imersyjną. Nie wyobrażam sobie jeszcze takich doznań na poziomie tej gry ale śledząc uważnie rozwój tej technologii oraz bawiąc się mnie zaawansowanym VR jestem podekscytowany. Będzie to z pewnością mocny powód do zakupu PlayStation VR. Doświadczenia w grze większe, to może się udać.

 

Podsumowując jestem mocno zaciekawiony projektem, chcieliśmy horror i go dostaniemy, a że w formie mnie shooterowej? Mi to pasuje, zwłaszcza, że na horyzoncie za kilka dni Umbrella Corps (się nastrzelamy) a troszkę dalej....Remake RE2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Garść dodatkowych informacji:
 

http://www.eurogamer.net/articles/2016-06-15-if-you-like-lots-of-guns-in-resident-evil-7-isnt-for-you

 

Z bardziej istotnych:

 

"If anyone out there has a bloodlust for holding a gun, check out Umbrella Corps," Nakanishi continued. "We are separating these aspects out into different titles where that gameplay can come to the fore, and makes the most sense for that title. [Resident Evil 7] is not going to be a gun fest."

 

"It's not a reboot, it's a rebuilding from the ground up," Nakanishi concluded. "It's still set in the Resident Evil universe, and while the action in the demo takes place around this plantation house, it is happening in the same world as the other Resident Evil characters inhabit. The title is Resident Evil 7 Biohazard, which as well as being the title of the series in Japan is also a clue to what's going on in this game."

 

Resident Evil 7 will be a far smaller scale, claustrophobic experience, with a heavy focus on setting and atmosphere. It will also take place entirely in one place - somewhere out in the wilderness of Louisiana.

 

No i potwierdzili że leczenie będzie ziołami :D

Odnośnik do komentarza

trudno jest podrobic PT, ktore nie tlumaczylo co trzeba zrobic, nie wyswietlaly sie ikonki zdradzajace interakcje, no i przede wszystkim, strach przed duchami jest mimo wszystko troszke mocniejszy niz przed kanibalami/zombie.

 

no i wlasnie bezsensowne jest to jak malo wiadomo odnosnie tego co sie dzieje w demo. Skad te wiszace drewniane ludziki 'la Blair Witch Project? po co gosciowi manekiny i dlaczego sie ruszaja ze plecami jak w kazdym horrorze w ktorym sa manekiny? Czy sluchawki na pietrze ktore sa podczas nagrania vhs sa tam zeby wskazac ze jestesmy podsluchuwani? po P.T. szlo sie domyslic ze typ ktorym sterujemy moze miec cos z glowa po tym jak zastrzelil zone. Burdel w normalnym mieszkaniu, pelno butelek, psychotropow. tutaj? glowy w lodowce, manekiny, tusze z rzezni i napis Resident Evil VII, deal with it. bardziej to Condemned przypomina niz RE.

Edytowane przez Najtmer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat przekombinowanie z P.T. to nie był najlepszy pomysł na pełnoprawną cześć, jakieś nielogiczne rozkminy, zeby zrobic 9 zamiast 10 krokow, wydzieranie mordy do sluchawk, czekanie na placz dziecka. P.T. to było najstraszniejsza gra/demo w jakie grałem ever, ale nie wszystko było dobre.

 

 Dema  RE7 niestety nie mam jak sprawdzic, ale nie jestem przekonany do takiego kierunku dla serii. Psychologiczny horror z dobrą fabułą to to raczej nie będzie, a zombiaki to  niezbyt dobry pomysl na taki projekt, bo skoro akcja dzieje się w uniwersum to pewnie tak będzie chociaż na potrzeby takiego VR wyobraźcie sobie cos zwiazanego z Nemesisem(typowo uciekany horror na wzor nowego Aliena), mysle ze takie cos spowodowaloby kilka zgonow u konsolomaniakow.

 Bardziej czekam na zrobiony na pelnej (pipi)ie w nextgenowej oprawie rimejk zapowiedzianej dwojki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...