Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

no fakt, mechanika ucieczki z korytarza byla zbyt enigmatyczna, ale np. fajne bylo zbieranie kawalkow zdjecia, nie pamietam jednak czy bylo potrzebne do otworzenia zamka w drzwiach. Jesli nie, uznalbym to za prawidlowy easteregg, ktorego wlasnie zabraklo w tym demo.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

 

bardziej to Condemned przypomina niz RE.

 

Nie mów, bo jeszcze zobaczysz tutaj system walki podobny i licznik combo jak z dwójki.

 

 

condemned mial swietna mechanike melee, ktora moglaby w koncu powrocic i sie zakorzenic. jakos wszyscy opanowali przyklejanie do chest-high-walls, ale dobre melee w fpp to bialy kruk ("melee" w deus exie  :mocking: )

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

 

 

bardziej to Condemned przypomina niz RE.

 

Nie mów, bo jeszcze zobaczysz tutaj system walki podobny i licznik combo jak z dwójki.

 

 

condemned mial swietna mechanike melee, ktora moglaby w koncu powrocic i sie zakorzenic. jakos wszyscy opanowali przyklejanie do chest-high-walls, ale dobre melee w fpp to bialy kruk ("melee" w deus exie  :mocking: )

 

Dla mnie wzorem godnym naśladowania był Chronicles Of Riddick.

 

W tym Residencie raczej chyba nie planują walki coś mnie sie wydaje.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Demko ukonczone dzis dwa razy. Nie znalazłem tej broni co w wywiadzie wpomnieli (jakis toporek) a pewnie i tak nie da się nim nic zrobić. W całym demku znalazłem tylko jedną małą rzecz która by mnie naprowadziła, że to Resident a gdyby nie ten przedmiot to za chu.j bym nie wiedzial ze gram w cos z tej serii. Ogólnie demo straszy dobrze i klimat ciężki. Przypomina mi to jakiś "Wrong Turn" połączony z Teksańską masakrą + coś o duchach. 

 

Formuła jaka zostałą zaprezentowana w tym demie nie pasuje do RE ale nadal jest lepsza niż to co było w 5 i 6. Jak dorzucą fajnych przeciwników, zrobią dobrą walkę meele i dodadzą sporo elementów charakterystycznych dla serii (a o to jestem spokojny - Ubrella confirmed juz w demiea wywiad wspomina o roslinkach :D) to będzie dobrze. Ja bardzo lubie te horrory FPP i nie nudzą mnie nawet odrobinę. Mam sporo obaw ale trzymam kciuki. Nie kupie tylko dla tej gry VR ale na pewno jak juz kupię hełm to RE będzie grane na 100%.

Odnośnik do komentarza

W całym demku znalazłem tylko jedną małą rzecz która by mnie naprowadziła, że to Resident a gdyby nie ten przedmiot to za chu.j bym nie wiedzial ze gram w cos z tej serii. 

 

wrzuc to w spoiler bo ciekaw jestem co to za przedmiot :)

 

 

 

zdjecie helikoptera?

 

 

 

dobra, generalnie poszperalem troche po sieci i widze ze jednak to demko jest bardziej zlozone niz sie wydaje.

 

1. podobno, wg wywiadu z tworcami zakonczen jest 4-5

2. palec moze sluzyc do czegos, wyglada jak klucz

3. drzwi sie nie da zniszczyc siekiera, byc moze sluzy do walki z czyms co jest na koncowym fragmencie found footage.

 

 

jesli tak ma wygladac gra... to szczerze powiedziawszy zmieniam zdanie, moze byc wykos, wymagajace zagadki, klimacik no i zombiaki ktore wrzucaja ciary.

 

 

czy jest ktos chetny do zrobienia streama z gry? moglibysmy sie zebrac w pare osob na czacie i poprobowac razem, pokminic.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

 

W całym demku znalazłem tylko jedną małą rzecz która by mnie naprowadziła, że to Resident a gdyby nie ten przedmiot to za chu.j bym nie wiedzial ze gram w cos z tej serii. 

 

wrzuc to w spoiler bo ciekaw jestem co to za przedmiot :)

 

 

Pewnie chodzi mu o...

 

 

zdjecie ktore mozna znalezc na strychu na ktorym znajduje sie helikopter z logiem umbrelli

 

Odnośnik do komentarza

To tylko TEASER, a Wy tu biadolicie. Jeśli serii potrzebny jest reset, to jak najbardziej jestem za tym. Walić parasolki, wirusy, i inne odmęty przeszłości. Seria stała się kultowa za sprawą klimatu, nie fabuły. Która zawsze była pomieszania i mało interesowała Kowalskiego czy Smitha. Resident od zawsze stał zombiakami, i jakos po RE4 mało kto narzekał że ich tam nie ma. Myślę że i tym razem Capcom chce zrobic podobny myk. I mi się to podoba, lubię takie klimaty. I jestem w 100% przekonany że gra dalej będzie TPP.

Odnośnik do komentarza

Fakty są takie że Silent Hill powstał bo był RE, fakty sa też takie że durne konami póki co usmierciło Silent Hilla. Bo to taka korporacja. Fakty są też takie że capcom od kilku lat próbuje czegoś nowego z Residentem, przeważnie z marnym skutkiem, ale przynajmniej nie zabijają swego dziecka. Fakty są też takie że teraz Capcom zżyna od SH, aka P.T bo brak im pomysłów.

Sam ten grywalny teaser to nic innego jak kalka w/w tytułu. i bardzo dobrze, bo jak kopiowac to od najlepszych, zabawne w tym wszystkim jest to jak to historia kołem się toczy, a i na tym przykładzie widac że niekoniecznie kołem bo nauczyciel ściąga od ucznia.

 

Co by nie pisać, może być dobrze. i liczę na klimaty z RE4 z domieszką horroru i slashera.

Odnośnik do komentarza

 

 

W całym demku znalazłem tylko jedną małą rzecz która by mnie naprowadziła, że to Resident a gdyby nie ten przedmiot to za chu.j bym nie wiedzial ze gram w cos z tej serii. 

 

wrzuc to w spoiler bo ciekaw jestem co to za przedmiot :)

 

 

Pewnie chodzi mu o...

 

 

zdjecie ktore mozna znalezc na strychu na ktorym znajduje sie helikopter z logiem umbrelli

 

 

Nie wrzucałem nic w spoiler bo to demo nie jest częscią pełnej gry i mysle ze mozna rozmawiać o wszystkim. Obstawiam, że postacie z dema jakos moze w pełnej się pokażą ale nie beda miec głownych ról. Gdybym miał snuć teorie to bym cos myślał o wirusie rozpylonym w kontrolowany sposób przez Umbrelle (no i dlatego jest to co w spoilerze Bansai napisał), zrobili co zrobili i teraz obserują sytuację. Gracz będzie mieć pecha i wyladuj w tej strefie gdzies na za(pipi)u Louisiany.

Odnośnik do komentarza

Tak jak mario pisze - RE potrzebuje nowej tożsamości, być może przejęcie schedy po konkurencyjnej serii wyjdzie im na dobre (jakby nie było jest luka po SH). Czas pokaże.

 

Tymczasem klimat jest naprawdę konkretny, a ten cover wymiata:

 

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Demko skonczone i jezeli jest zrobione pod to by pokazac grafike to naprawde daje rade - te stare meble i detale lepsze niz w zyciu.

Klimat jest jedynie sie pytam dlaczego jest fpp? I zapewne na takie opinie czeka sam capcom, pozytywne lub negatywne bo sami sie jeszcze nie zdecydowali czy zrobic to fpp czy tpp.

Niech to najlepiej zrobia dla vr w fpp, a normalnie w tpp i wszyscy beda zadowoleni.

Edytowane przez Zetta
Odnośnik do komentarza

Fakty są takie że Silent Hill powstał bo był RE, fakty sa też takie że durne konami póki co usmierciło Silent Hilla. Bo to taka korporacja. Fakty są też takie że capcom od kilku lat próbuje czegoś nowego z Residentem, przeważnie z marnym skutkiem, ale przynajmniej nie zabijają swego dziecka. Fakty są też takie że teraz Capcom zżyna od SH, aka P.T bo brak im pomysłów.

Sam ten grywalny teaser to nic innego jak kalka w/w tytułu. i bardzo dobrze, bo jak kopiowac to od najlepszych, zabawne w tym wszystkim jest to jak to historia kołem się toczy, a i na tym przykładzie widac że niekoniecznie kołem bo nauczyciel ściąga od ucznia.

 

Co by nie pisać, może być dobrze. i liczę na klimaty z RE4 z domieszką horroru i slashera.

 

Miałem coś napisać, ale post Mario prawie idealnie pokrywa się z moimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie Residenty poszły w stronę fps'ow i dobrze wiemy, jak to sie skończyło (ja osobiście nawet dema R6 nie ukończyłem), dlatego postanowili sie skupić na tym, co potrafią robić najlepiej, a przynajmniej kiedyś potrafili. Od grozy sie zaczęło i to jest ich czynnik przewodni. Z tego, co widzę, po demo to jestem kupiony. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie, a w kilku momentach nawet poczułem ciary na plecach - jeden z momentów, kiedy ujrzałem kolesia stojącego przy ścianie, rodem z Blair Witch Project. Jeżeli dobrze to rozegrają to będzie dobry horrorek, a nie jakieś zabawy w ciuciu babke, jak w grach indie. Liczę na ten projekt.  Strzelania do zombie mamy juz wystarczająco na rynku. Trzeba dać im szanse. 

Odnośnik do komentarza

Po pierwszych trzech Residentach ta stara formuła trochę skostniała i nawet w Veronice już czuć było pomimo grafiki z DreamCasta że trzeba coś zmienić. Na szczęście Capcom zaryzykował i tak powstał prze-genialny Resident Evil 4, dalej jechał na jego popularności ale po równi pochyłej w dół. Tak więc jakiekolwiek eksperymenty są dla tej serii bardzo potrzebne. A zwłaszcza szansa z VR. 

Odnośnik do komentarza

Kochałem zawsze residenty,  4 była na tyle nowa że nie było  czasu narzekac na odejście od starego stylu rozgrywki.

No ale póxniej zdarzyła się 5, która jeszcze szło przemęczyć.

 

6, jak kolega powyżej, po 1,5 h Leonem zaniemoglem, uderzyłem głową w konsole, i więcej nie probowałem. Horror,  tylko inaczej.

 

Wiec cokolwiek zrobią, bedzie to poprawa.

 

A ze outlasta nawet nie ruszylem po  youtubach, to tego rownież nie sciagam,  jak nie zmienia stylu na re1-3, albo inny tpp, to po porstu ominę z szacunkiem.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Potwierdzili juz ze TPP to na pewno nie bedzie, gra od poczatku powstawala jako FPP a potem dodali jeszcze opcje VR.

 

"First-person camera was part of the original concept of this game," Nakanishi elaborates. "It wasn’t something that was decided on part-way through. What’s the most appropriate way to bring the type of horror experience we’re trying to bring to players. The answer to us straightaway was that first-person perspective – it was the solution to what we were trying to do. It was part-and-parcel of the original idea that kicked off this project."

 

http://www.ign.com/articles/2016/06/15/e3-2016-13-things-you-should-know-about-resident-evil-7

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.