Skocz do zawartości

Stellaris


El Loco Chocko

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż jestem chyba jedyny :D  Dzisiaj w końcu odważyłem się zaatakować wrogie imperium. Miałem przewagą ilościową ale okazało się że wrogie imperium miało lepszy technicznie sprzęt . W tej grze jest pierdyliard zależności przed bitwą.

 

Nie podoba mi się podział na sektory. Niby ma to ułatwić zarządzanie i maks można kontrolować 5 kolonii a potem trzeba sektory robić. Wszystko na papierze ok ale przydałoby się więcej możliwości konfiguracji sektora. Zrobiłem jeden uber sektor z 2 bardzo rozwiniętymi koloniami. Jak tylko go uruchomiłem produkcja energii spadła mi do poziomu -10 . Okazało się że zarządca sektora stwierdził że zamiast energii podmieni na planetach wszystkie elektrownie na badawcze placówki :D  Moża w teorii ustawić na czym kolonia ma się skupić ale zarządcy wtedy biorą to zbyt dosłownie. Chyba najlepszy sposób to samemu całą kolonie udoskonalić i dopiero wtedy zrobić sektor z tą kolonią z zakazem budowania. Chociaż wiadomo po kilku latach możesz opracować lepszą elektrownie i już (pipi) zrobisz bo nad sektorem władzy nie masz. Zawsze pozostaje wtedy likwidacja sektora ale to kosztuje.  Optymalne byłoby gdyby po stworzeniu sektora nadal mógłbym tam budować. Niestety w sektorze władzę mam tylko na stacją kosmiczną i jej modułami a planety są poza moim zasięgiem :)

 

 

Wkurza mnie trochę że achievementy wpadają tylko w trybie ironman. Wygląda to tak jakbym w tej grze nic nie osiągnął a gram w nią już trochę :D

 

 

Stellaris to chyba najlepsza gra 4x w jaką grałem . PAradox znowu to zrobił. 

Odnośnik do komentarza

Musisz stworzyć armie desantową - zaokrętować ją na statek transportowy - "zmiękczyć" planete wroga atakiem z orbity twoich niszczycieli - transportowce przesłać pod eskortą floty w okolice planety wroga - spuścić żołnierzy na planete

 

 

Łatwizna ! Pamiętaj o tym że nie możesz spuścić żołnierzy na planete z toksyczną atmosferą dopóki w technologiach nie wynajdziesz kombinezonów specjalnych!  Mnie to kosztowało 2 plutony wojska ....

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oj tam gra łatwiutka jak na grę paradoxu :D  Poziom skomplikowania na poziomie civ 5 no może o szczebelek trudniej ale tak samo szybko łapiesz o co chodzi. Ja po 2 h już znałem podstawy w pełni i mogłem cieszyć się grą a teraz poznaje takie niuanse jak podbić planetę, jak asymilować obcych czy jak stworzyć kosmiczny park rozrywki na planecie aby zachęcić do kosmicznej turystyki :D

Odnośnik do komentarza

Ja próbowałem ale pogubiłem się w tym. Pewnie źle rozegrałem początek. Gra się wydaje bardzo ciekawa i postaram się ją ogarnąć. Latami grałem w ogame i tam wszystko było napisane i podane na tacy. Póki się nie wchodziło w konflikty, łatwo można było się rozwinąć. Wiem że to jedno to gra, a drugie tekstówka przeglądarkowa, ale podbój kosmosu w grach bardzo lubię.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Przy budowie floty, lepiej jednolita czy mieszana Blant? Zastanawiam sie czy to ma jakis wplyw.

No ja mam wymieszane. Bo mam typy statków stworzone do ochrony przed wrogim ostrzałem i statki z full mocą w działa. Mam np krążowniki z kilkoma działami antymaterii i atomówkami . A w eskorcie niszczyciele z działkami przeciw lotniczymi, laserami i plazmowymi działami.  :D  Tylko z korwet już nie korzystam.  Nie wiem do końca czy to działa ale nie po to czytałem 20 tomów w świecie Honor Harrington aby teraz nie stosować się do rad z tych książek ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.