Skocz do zawartości

Final Fantasy Brave Exvius


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Queen i Ramza są wysoko w pierwszych rankingach na famitsu i altemie, ale wiadomo, wszystko może się jeszcze pozmieniać, bo to szybkie pierwsze oceny.

 

Utłukłem dzisiaj tego Halloweenowego cwela na Nightmare. Poszedł za 4 razem, pierwsza próba na ogarnięcie i zniszczyło mnie confuse, druga z(pipi)ana, bo zamiast na Soleil wrzuciłem tankowanie na IllNico :facepalmz: i nie dałem już rady już wyjść na prostą, trzecia bo zamiast na spokojnie zdjąć mu MP zaryzykowałem dobicie, zostało mu 2% energii i mnie zaorał, ostatnia poszła na lajcie, weszłyby wszystkie misje, ale bezmyślnie w wolną turę IllNicka pomyślałem, że a co tam, sprawdzę sobie Librą szefka i kompletnie nie zwróciłem uwagi, że to biała magia, brawo ja.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj robilem tego step up i mialem pelno teczowych krysztalow, ale tylko dwa duplikaty Queen i Marie. Mam i Squalla i Rinoe i pelno innych 5* postaci, moge sobie zlozyc team na wszystko. Nie mam tylko wystarczajaco ekwipunku i ochoty na te triale itd. Mysle, ze pogram do swiat i drugi raz bede musial zrezygnowac. Obecnie oprocz kolekcjonowania postaci nic sie nie dzieje za bardzo.

Mam nadzieje, ze nie wroce trzeci raz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mnie przeszło łatwiej, niż się spodziewałem. Właściwie po dwóch dniach w ogóle o grze nie pamiętałem. Zero żalu. Z ciekawości jeszcze przeglądałem newsy czy filmiki EvilLaugher, ale nędzne bannery i eventy tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że szkoda by było tracić czas.

 

To nie tak, że gra jest zła, bo dobrze się bawiłem, ale model F2P z limitowaną energią, losowością i ograniczonymi czasowo eventami na dłuższą metę zabija frajdę. Pograłbym w taki tytuł, gdyby był zwykłym Finalem do przejścia raz, albo masterowania/kolekcjonowania przez 60h, jak jakieś pokemony. No ale w dzisiejszych czasach to się nie opłaca, bo wszyscy wiedzą, że mikrotransakcje, lootboxy i gatcha dostarczą o wiele więcej kasy przy o wiele mniejszym nakładzie pracy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Smutniejsze jest to, że to tylko jeden przypadek z wielu. Przecież tych gier jest mnóstwo, wszystkie robią co się da, żeby wyciągać jak najwięcej kasy, a osoby o słabej woli rzucają astronomiczne sumy. Czasem jest to świadome, bo mogą sobie pozwolić na to, a innym razem kończy się jak wyżej. A korporacje będą tylko iść dalej i jak widać na przykładzie EA tylko szuka się opcji, żeby tej kasy wyciągnąć ile się da.

 

Ja wydałem jakieś grosze. Mniej niż 50zł łącznie chyba. Bardziej od loterii od gry odepchnęło mnie to, ile czasu trzeba jej - wbrew pozorom - poświęcić. To się tak mówi, że mobile i fajne do gry na 10-15min, a potem siedzisz i grindujesz eventy, arenę, koloseum, czy raidy co godzinę, żeby "nic się nie zmarnowało".

 

Strasznie się ciesze, że to rzuciłem i jeszcze lepiej, że poszło mi to zaskakująco łatwo. Nadal z ciekawości sprawdzam newsy, czy obejrzę jakiś filmik, ale w ogóle mnie nie ciągnie do gry.

Odnośnik do komentarza

Ja na reddicie mam subskrypcje to czytam co się dzieje. Jak odpuscisz na kilka dni, to potem juz nie ciagnie. Jutro pewnie się zaloguje, żeby rzucic co zostało na Clouda ;p

Sam wydałem jakieś grosze, plus  raz 50zł na jakas paczke z lapisem i ticketami jak był baner z Nier. Biorac pod uwage ile w to grałem, nie jest zle. Jakoś niespecjalnie mnie ciagnelo do wydawania kasy, nawet jak nie trafiałem postaci ktore chcialem. Widac nie mam sklonnosci do uzaleznien.

 

Wywaliłem co miałem, cztery tęcze 2x Veritas of flame, Elfreeda i Knight Delita, dobrze, że nie Cloud, bo pewnie bym wrócił do gry.

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Przyznam, że miałem chwile, że chciałem zainstalować gierkę ponownie, sprawdzić jak to tam wygląda bez zbędnego szaleństwa, może przejść te nowe story... Ale jak tak patrzę na ten szał, że teraz potrzeba dwóch sztuk tęczowych jednostek, żeby zrobić 7*, to się odechciewa. Bo już widzę, że więcej czasu by trzeba spędzić na grindowaniu, niż na właściwiej grze.

 

Szkoda. Fajny koncept, ale to już za bardzo wszystko idzie w kierunku gry dla wielorybów. Żeby F2P coś osiągnął, to też wymaga poświęcenia, czasu, codziennego logowania i dużo, duuuuzo szczęścia.

 

Jedyne czego mi brakuje, to tych emocji przy pullach, ale tu też patrzę czasami na filmiki EL01, gdzie rzuca kasą w Lapis, bo... potrzebuje dwie sztuki tęczy, a nie tylko jedną...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.07.2018 o 11:45, Suavek napisał:

Ale jak tak patrzę na ten szał, że teraz potrzeba dwóch sztuk tęczowych jednostek, żeby zrobić 7*, to się odechciewa. Bo już widzę, że więcej czasu by trzeba spędzić na grindowaniu, niż na właściwiej grze.

Wbrew pozorom nie jest tak. Miałem już za sobą rage quit po tym jak dzieliliście sie tutaj swoimi pullami a mi nie wypadało nic. Brakowało mi własnie jednak tych emocji przy pullach i postanowiłem wrócić trzymając sie kilku zasad. Własciwie wszystko co robie jest nastawione na zdobywanie dostępnych biletów i lapisu do step banerów. Nie interesuje mnie np arena i wykupowanie wszystkiego co oferuje mog king w kolejnych eventach. Właściwie to kupuje tylko bilety i trust mogle, a że teraz przy każdym takim evencie mamy dostępne poziomy trudności legend za 40 nrg, idzie to bardzo szybko i po chwili nie mamy już nrg by grać dalej. Robie też raidy ale przecież to tylko 5 orbów (czyli 5 szybkich rund z cieniasami) i koniec gry. Poza tym nie przejmuje sie każdym punktem nrg bo nie farmie nic innego. Zapuszczam czasem makro w tygodniach gdzie nie ma kompletnie nic ciekawego (są takie). Jestem graczem f2p a mam już troche postaci gotowych na 7*:

Cloud x3

Dark Fina x3

CG Nichol x3

Fryevia x2

Christine x2

Eiko x2

Knight Delita x2

Kunishira x4

Onion Knight x4

Prishe x2

Rem x2

Tidus x3

Wilhelm x2

Zargabaath x2

 

I wierzcie mi lub nie ale nie wydałem na gre ani złotówki. Zresztą, nie wiem jaką można mieć przyjemność z pulli, bedąc wielorybem, własciwie kupującym sobie konkretne postacie... Po prostu biletów dostępnych jest teraz bardzo dużo a doszły też te dające 10 i 30% szans na 5*. Poza tym sporo jest różnych darmowych banerów z pullami 10+1 a nawet gwarantów 5*, zwłaszcza w mijającym jubileuszowym miesiącu. Teraz jest np baner "Special Return Summon" gdzie wykorzystac mozna bilety jakie kazdy otrzymał w ilościach zaleznych od tego ile lapisu wydał dotychczas na pulle. Ja dostałem 40 zwykłych i 3 4*. Wypadły 3 tęcze. Wyobraźcie sobie ile biletów zwrócono tym którzy przez te 2 lata lapis kupowali...  No i step banery które robie tylko do trzeciego kroku który daje nam losowego gwaranta 5* a lapis jakoś dziwnym trafem zdąża sie uzbierać (nie robie daily pulli).

Teraz tylko boje sie, ze gdy wejdą 7* to własnie trzeba bedzie zacząc farmić, żeby te postacie rozwinąć. Sam awakening wymaga 3mln kasy i jesli nie pojawią sie nowe sposoby na zdobywanie gilli i kaktusów to i ja w koncu sie z grą pozegnam.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.