Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

https://github.com/ClusterM/retroarch-clover/releases/

It can also run games for other consoles. This pack already contains the following cores:

 

fceumm (NES, many mappers, UNIF support)

nestopia (NES, FDS)

snes9x2010 (SNES)

gambatte_libretro (GB, GBC)

mednafen_gba (GBA)

genesis_plus_gx (SMS/Genesis/MD)

mupen64plus (N64)

Ciekawe jak z kompatybilnością. W sumie to sztuka dla sztuki i tak mam tablet shielda + pad + kabel hdmi, ale ... zostanę jednak przy gierkach nesowych.

Odnośnik do komentarza

Dobra, dzis wyszła nowa wersja tego programiku i obsługuje dodawanie innych systemów. Na próbę aero fighter wrzuciłem ze snesa i hula, tylko trza zmienić klawisze, bo pad nesowy ma ich mniej.

No właśnie, co to za slot w tej konsoli? Bo moze bym zakupił jakiegoś pada BEZprzewodowego i z większa ilością klawiszy? Coś polecacie? Bo muszę kupić drugiego pada, a czekać na Nintendo do końca kwietnia to trochę nie bardzo.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki, obadam, tylko sie zastanawiam, czy sama konsola bedzie potrafiła odczytać nowe przyciski jako x y a b.

http://allegro.pl/wii-wii-u-classic-controller-pro-czarny-nowy-i6604638944.html Tanio, taniej niż od mininesa:) szkoda, ze nie ma oryginalnych od Nintendo.

3 pady na całym Allegro. Chyba trza szukać na jakimś sklepie online.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość Orzeszek

jak by zrobili mini snesa i n64 preorder day one. co do cen mini nesa no niestety, nie wiem co nientedo odpierdziela, nes kultowa konsola, super gierki w zestawie, praktycznie raspberry pi w obudowie nesa oni nie produkują Xd nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

To jest prosty zabieg allegrowiczow jak jest rozkrecona aukcja i duzo sprzedazy a towar sie skonczylto nie zamyka sie aukcji tylko winduje sie cene by przy nastepnej dostawie wrocic do starej ceny a sprzedaz 13 sztuk nadal widnieje i lepiej sie pozycjonuje na allegro. Zreszta zobaczcie inne aukcje goscia i myszki logitecha po 9999zl

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Trochę mnie to napawa optymizmem, bo inaczej bym sobie pluł w brodę, że nie kupiłem tych 10 konsolek po 300 zł i spylił po 2000 x 10. 
A z innej beczki, to wciąż czekam na pada, albo wkurzę się i kupię podróbę.
Są podróby z większą ilością przycisków - przydałoby sięto do emu? "Nie sondze", odpaliłem coś z GBA i cięło, fpsy spadały, dźwięk przycinał. Po krótkich zabawach z emu, z powrotem wgrałem gierki z NESa. 

Odnośnik do komentarza

Mam Shielda + pad + rysik + kabel hdmi. Robię na PC kolekcję emulatorów/gierek, jak tu skończę to biorę się za testowanie emulatorów pod Androidem. 
Nie chce mi się pisać już o emulacji, bo czasem myślę, że jestem jakimś świrem, jeżeli chodzi o to kolekcjonowanie romów, sortowanie, itp. 
A  miniNESa mam do gier z NESa, czekam na miniSNESa do gier dla SNESa i tak dalej...

Odnośnik do komentarza

Mam Shielda + pad + rysik + kabel hdmi. Robię na PC kolekcję emulatorów/gierek, jak tu skończę to biorę się za testowanie emulatorów pod Androidem. 

Nie chce mi się pisać już o emulacji, bo czasem myślę, że jestem jakimś świrem, jeżeli chodzi o to kolekcjonowanie romów, sortowanie, itp. 

A  miniNESa mam do gier z NESa, czekam na miniSNESa do gier dla SNESa i tak dalej...

Tylko, że piszesz, że wrzucasz tam romy z GBA. Czyli chyba nie do Nesa masz tylko. Ja osobiście chcę mieć jak najmniej sprzętów - po co mi one? Po co ciągle się przesiadać, przełączać? Wolę mieć coś mocniejszego i na nim kolekcję tego co chcę mieć w całości najlepiej. Piszę o tym MiniNES w kontekście tego, co ty piszesz - czyli o wrzucaniu romów na niego.

 

Zobaczyli, że rynek jest, ale MiniNES to chyba tylko reklama i eksperyment. Który opłaca się ale tylko teoretycznie. Lepiej im zrobić VC i wydawać na to pojedynczo gry - więcej zarobią. Zdecydowanie więcej. A dla mnie np to też lepsza opcja bo mam gry zarówno przenośnie i na TV. Myślę, że jak tylko wystartuje VC to będą cześć marketingu targetować w takich ok 40 latków - bierz Switcha, masz na nim coś z NESa, SNESa, N64. W sumie to nawet na to liczę ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...