Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pojawiła się zapowiedź tego sprzęciku to trzeba założyć nowy temat do dyskusji. :reggie:

 

original.jpg

original.jpg

 

Premiera: 11 listopad 2016r.

Cena konsolki z padem: 60$

Cena samego pada: 10$

 

Zestaw będzie zawierał: kabel usb, hdmi i 30 gier.

Zasilacz do zakupienia osobno.

 

Lista gier w zestawie:

 

We wanted to give fans of all ages the opportunity to revisit Nintendo's original system and rediscover why they fell in love with Nintendo in the first place. The Nintendo Entertainment System: NES Classic Edition is ideal for anyone who remembers playing the NES, or who wants to pass on those nostalgic memories to the next generation of gamers. :reggie:

 

 

------

 

Więcej info np. na: http://www.nintendolife.com/news/2016/07/nintendo_entertainment_system_nes_classic_edition_coming_this_november_ships_with_30_games

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

mi sie podoba. wole taki sprzęcik z tyloma gierkami niż kupować klasyki na eshopie po 20zł sztuka.

 

Ahahahah zasilacz do kupienia osobno XD mam nadzieje ze to ten sam co od ds-ów lub wii u a nie jakiś "specjalny" 

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Mi też się podoba, ale pełnia szczęścia byłaby ze Snesa. No ale na dobry początek też będzie. Jeżeli konsolka osiągnie sukces to pewnie Nintendo pójdzie za ciosem.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Generalnie bardzo fajne podejscie do retro gameingu, cena wydaje sie tez byc rozsadna( jak na hype na nintendo bo powiedzmy sobie szczerze te kilka polutowanych razem diod i tranzystorkow nie jest warte 60 ojro). Lecz biorac pod uwage moj i tak ciagle rosnacy backlog, to ile jeszcze tytulow z PS3/4 brakuje mi w kolekcji to raczej nie skusze sie na to. Chociaz pokazac dziecku za 10 lat jak wygladaly poczatki... eee pewnie nawet by tego kijem przez szmate nie dotknal

Odnośnik do komentarza

Nie ma Contry jedynki?  :frog:

To akurat mnie nie dziwi bo te szmaty z Konami to raczej nie jest firma na ktora obecnie mozna liczyc w jakiejkolwiek kwestii. Zestaw gier i tak bardzo mocny. Chciałbym takie coś ze SNES'a i GBA.

E: mozna grac padami Classic Controller oraz Classic Controller Pro z nowyszch zabawek a sam NESowy pad podłaczać do nowszych sprzętów bo porty takie same.

E2: ładować mozna kablem USB wpiętym do czegokolwiek co zapewnia prąd. Problem solved (chyba ze ktos jeszcze w dzisiejszych czasach nie ma urzadzenia ładowanego w ten sposób i nie ma żadnej ładowarki USB).

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Kilka stron podaje info z tych maili i rzekomo jest zasilacz w zestawie. 

 

Co do wydania to fajny pomysł, może się skuszę ale szczerze bardziej jarałbym się SNES'em z 30 gier jak Chrono Trigger, Tactics Ogre, Super Metroid itp. no i ciekawi mnie czy cokolwiek pogrzebowali przy obrazie czy rozdziałke pozostawili taką samą tylko że sprzęcik działa na kablu HDMI. 

Odnośnik do komentarza

Całkiem fajnie się to prezentuje no i to oryginał, choć http://allegro.pl/pegazus-konsola-tv-400-gier-gratis-jakosc-i6284323593.html też wygląda nieźle jakościowo jak na pirata.

Szczerze mówiąc ja bym się bał coś takiego brać. Te pady wyglądają jakby się miały zaraz rozsypać.

 

Nie mam już w domu CRT więc mi taka obsługa jest zbędna. Niech tylko ogarną dobrze skalowanie na lcd.

Odnośnik do komentarza

Spoko, ale:

 

Szkoda, że nie obsługuje też CRT.

Szkoda, że nie ma żadnego info o save state'ach. Przechodzenie gier na raz w 2016? No chyba nie.

Nie ma nic o przyspieszaniu emulacji. Stare jRPG dużo przyjemniej ogarniać na jakimś booście, nie ma czasu na żmudne grindowanie.

 

Dawać mi tu SNES-a. Albo najlepiej kupić coś na Androidzie, podłączyć do TV i DS3 i grać jak człowiek na emulatorach.

Odnośnik do komentarza

 

Nie ma Contry jedynki?  :frog:

To akurat mnie nie dziwi bo te szmaty z Konami to raczej nie jest firma na ktora obecnie mozna liczyc w jakiejkolwiek kwestii.

 

Abstrahując od obu Castlevanii, jest przecież nawet Super C od Konami.

 

Fajny sposób na przedstawienie kawałka historii młodszym graczom, bo jednak nie ma to jak odpalić oryginalnego NESa i pograć dokładnie tak samo jak te 20-30 lat temu :lapka:

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że ten "remaster" NESa się sprzeda i wkrótce wydadzą miniSNESa, a i Sega, mogłaby też wydać takiego Genesisa.

Na pewno piraci, znajdą sposób na wgranie Contry. Swoją drogą dziwię się, że dali np. Final Fantasy, a kultowej Contry nie.

 

I tetrisa na lisice gier też nie widzę. Co najmniej bardzo dziwne. Klasyczny Tetris na Nesa jest świetny. 

Odnośnik do komentarza

Wybór gier jest akurat spoko, Super C moim zdaniem jest lepsze od zwykłej Contry, ale za to na przykład Castlevania II zamiast genialnej trójki to dziwny wybór. Ciekawi mnie, czy te gry to będą wersje NTSC-U, czy upośledzone PAL jak w Virtual Console (no z wyjątkiem Super C, bo to i tak NTSC only).

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

Być może bym wziął gdyby była możliwość odpalania oryginalnych kartów i analogowe wyjście z RGB, ale wtedy nie ma się co oszukiwać - nie osiągnęliby tego rozmiaru.

 

Celują chyba w nostalgię pokolenia 30+, którzy nie są maniakami z oryginalnym sprzętem i CRT w domu i których jednocześnie nie interesuje kupowanie Wii U. Spokojnie podłączą sobie malutki sprzęt pod LCD, cyfrowe wyjście zapewni, że nie będzie to wyglądać jak kupa. Cena nieduża, kontrolery będzie produkować Nintendo, więc o jakość nie trzeba będzie się martwić.

 

No właśnie, mi się tutaj najbardziej podoba kontroler - można sobie spokojnie oddzielnie kupić i szarpać w starocie na Virtual Console.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.