Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Nintendo Classic Mini

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#21 _Shaman_

_Shaman_
  • Użytkownicy
  • 866 postów

Napisano 14 July 2016 - 18:25

Wybór gier jest akurat spoko, Super C moim zdaniem jest lepsze od zwykłej Contry, ale za to na przykład Castlevania II zamiast genialnej trójki to dziwny wybór. Ciekawi mnie, czy te gry to będą wersje NTSC-U, czy upośledzone PAL jak w Virtual Console (no z wyjątkiem Super C, bo to i tak NTSC only).

Użytkownik _Shaman_ edytował ten post 14 July 2016 - 18:25

• 0

#22 Rayos

Rayos

Nintendozbok 2016 http://goo.gl/hIZl65

• Premium Member
  • 13241 postów

Napisano 14 July 2016 - 18:35

To jest genialne! Jestem zachwycony i biorę na premierę <3 

Jasne, istnieją lepsze rozwiązania na rynku jak Retron5 (którego też pragnę mocno) ale dla mnie jako fana retro i Nintendo to jest świetna sprawa :fsg: 

• 0

#23 chmurqab

chmurqab
  • Użytkownicy
  • 1721 postów

Napisano 14 July 2016 - 18:37

Być może bym wziął gdyby była możliwość odpalania oryginalnych kartów i analogowe wyjście z RGB, ale wtedy nie ma się co oszukiwać - nie osiągnęliby tego rozmiaru.

Celują chyba w nostalgię pokolenia 30+, którzy nie są maniakami z oryginalnym sprzętem i CRT w domu i których jednocześnie nie interesuje kupowanie Wii U. Spokojnie podłączą sobie malutki sprzęt pod LCD, cyfrowe wyjście zapewni, że nie będzie to wyglądać jak kupa. Cena nieduża, kontrolery będzie produkować Nintendo, więc o jakość nie trzeba będzie się martwić.

No właśnie, mi się tutaj najbardziej podoba kontroler - można sobie spokojnie oddzielnie kupić i szarpać w starocie na Virtual Console.
  • 0

#24 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 14629 postów

Napisano 14 July 2016 - 20:12

Być może bym wziął gdyby była możliwość odpalania oryginalnych kartów i analogowe wyjście z RGB, ale wtedy nie ma się co oszukiwać - nie osiągnęliby tego rozmiaru.

Retron 5 odpala gierki, tak jak chcesz.
  • 0

#25 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2605 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 14 July 2016 - 20:44

Patrząc na cenę tego Retrona to już wolę chyba pozostać przy psp. :pawel:

Użytkownik ireniqs edytował ten post 14 July 2016 - 20:44

• 0

#26 _Shaman_

_Shaman_
  • Użytkownicy
  • 866 postów

Napisano 14 July 2016 - 20:53

No nie do końca, też ma tylko HDMI i w dodatku to tylko emulacja na androidzie, nie ma pełnej kompatybilności.

• 0

#27 Plugawy

Plugawy
  • Be fit or die tryin'
  • 5360 postów

Napisano 14 July 2016 - 21:00

Ciekawe jakiej dlugosci jest kabel w padzie?
  • -1

#28 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 14629 postów

Napisano 14 July 2016 - 21:06

Nom, ten kabel, to trochę fail. Właśnie sobie wyobraziłem jak siedzę blisko przed wielkim tv, bo kabel krótki.

Użytkownik grzybiarz edytował ten post 14 July 2016 - 21:13

• 0

#29 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2605 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 14 July 2016 - 21:16

Nie ma jakichś przedłużek? W obecnych czasach to chyba wszystko da się zrobić.

• 0

#30 chmurqab

chmurqab
  • Użytkownicy
  • 1721 postów

Napisano 14 July 2016 - 21:53

Chodzi o to, że miałbym wtedy nowy, zapudełkowany hardware od oryginalnego wydawcy. A tak to wolałbym polować na oryginalnego NESa, najlepiej zmodowanego już pod RGB + region free.
  • 0

#31 mastafaker

mastafaker
  • Użytkownicy
  • 2015 postów

Napisano 14 July 2016 - 22:14

Slot na karty SD i wydawanie pozniej kolejnych pakietów gier za mala kase? Marzenia.

• 1

#32 kazuyoshi

kazuyoshi
  • Użytkownicy
  • 884 postów
  • Skądz kosmosu osu osu

Napisano 14 July 2016 - 22:54

@mastafaker -- Mini NES Clasic vol 2 (gdzie vol 1 to konsola i wbudowana w nią pierwsza hitowa składanka) na pięknej karcie SD w gustowny pudełku  z kolejnymi hitami typu Battle City, Duck Talec, Tetris, Arkanoid, Super Turrican czy Goal 3 za np: 149zł -- nom, spociłem się.

• 0

#33 pawelgr5

pawelgr5
  • Użytkownicy
  • 2135 postów

Napisano 15 July 2016 - 07:09

Spoko, ale:

Szkoda, że nie obsługuje też CRT.
Szkoda, że nie ma żadnego info o save state'ach. Przechodzenie gier na raz w 2016? No chyba nie.
Nie ma nic o przyspieszaniu emulacji. Stare jRPG dużo przyjemniej ogarniać na jakimś booście, nie ma czasu na żmudne grindowanie.

Dawać mi tu SNES-a. Albo najlepiej kupić coś na Androidzie, podłączyć do TV i DS3 i grać jak człowiek na emulatorach.

Save state jest potwierdzony. Mysle ze CRT nie planowali bo za mało ludzi teraz uzywa tych tv. Przyśpieszenia nie ma ale z jRPG chyba tylko Final Fantasy jest, którego i tak lepiej kupic w wersji na PSP bo akurat rpg sie mocno starzeje.

• 0

#34 chrno-x

chrno-x
  • Użytkownicy
  • 2388 postów

Napisano 15 July 2016 - 07:41

To co mnie rozwala najbardziej to brak zasilacza w EU wydaniach. W US oficjalnie jest w pudełku ale przecież w Europie każdy ma takowy pod ręką (ba do każdej kolejnej platformy Ninny mam już gotowe ładowarki/zasilacze co tylko zechcą). (pipi) żal do potęgi. Cóż poczekamy zobaczymy bo u nas równie dobrze całość może przekroczyć cenę 300zł ale sam padzik NES'owy kompatybilny z Wii i WII U mnie jak najbardziej cieszy.

• 0

#35 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2605 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 15 July 2016 - 08:05

Z tego co dzisiaj przeczytałem to konsola nie dostanie więcej gier, czyli te 30 wbudowane i tyle. Generalnie w tym momencie Nes mini to taka swojego rodzaju pamiątka po dawnych czasach. Nic ponad to.

Użytkownik ireniqs edytował ten post 15 July 2016 - 08:17

• 0

#36 Rayos

Rayos

• Premium Member
  • 13241 postów

Napisano 15 July 2016 - 08:35

Z oficjalnej notki prasowej CQE:

Każdy z tych tytułów na pewno przywoła wiele wspomnień i pozwoli na przeżycie kolejnych

miłych chwil. W wiele z tych gier można nawet grać z przyjacielem lub przyjaciółką po

podłączeniu do konsoli drugiego gamepada Nintendo Classic Mini: NES Controller,

sprzedawanego oddzielnie. W tym celu można również wykorzystać Classic Controller lub

Classic Controller Pro kompatybilny z konsolą Wii.

Nintendo Classic Mini: NES Controller przyda się także w celu zagrania w gry z NES-a w ramach

Konsoli Wirtualnej na Wii U lub Wii. Wystarczy podłączyć gamepad do Wii Remote&#39;a, aby znowu

móc grać jak za starych dobrych czasów. Gracze nie będą musieli się również martwić o utratę

ciężko wypracowanych postępów w grach, ponieważ w każdej z nich znajdą wiele miejsc, które

pozwolą im na wstrzymanie rozgrywki i wznowienie jej w późniejszym czasie, bez konieczności

korzystania z jakichkolwiek haseł.

Wróć do starych wspomnień i stwórz nowe pamiętne chwile z konsolą Nintendo Classic Mini:

Nintendo Entertainment System od Nintendo, której premiera odbędzie się 11 listopada. Przeżyj

na nowo chwile chwały, pokonaj bossa, który wcześniej był dla Ciebie niepokonany lub po prostu

dobrze się baw z klasycznymi tytułami.

*W celu odpalenia konsoli należy podłączyć kabel USB do zasilacza, który trzeba kupić oddzielnie.

Użytkownik Rayos edytował ten post 15 July 2016 - 08:36

• 0

#37 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 14629 postów

Napisano 15 July 2016 - 08:44

Powinno byc razem z dwoma kontrolerami i zasilaczem.
  • 0

#38 S(pipi)ix

S(pipi)ix

Dostałeś moda

• Premium Member
  • 7191 postów

Napisano 15 July 2016 - 08:48

no ale jak się dobrze sprzeda to zaraz będzie SNES pamiątka, famicom pamiątka, n64 pamiątka, gbc pamiątka, gba pamiątka itd itd

• 0

#39 Rayos

Rayos

• Premium Member
  • 13241 postów

Napisano 15 July 2016 - 09:06

famicom = nes więc niebardzo ;p 

Ale takiego mikro SNESa przyjąłem jeszcze chętniej niż NESa, albo n64. Albo GB/GBC/GBA :obama: :fsg: :banderas: 

• 0

#40 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17849 postów

Napisano 15 July 2016 - 09:15

Save state jest potwierdzony. Mysle ze CRT nie planowali bo za mało ludzi teraz uzywa tych tv. Przyśpieszenia nie ma ale z jRPG chyba tylko Final Fantasy jest, którego i tak lepiej kupic w wersji na PSP bo akurat rpg sie mocno starzeje.

Fair enough. Ogólnie spoko sprawa. Dawać mi SNES-a i tak.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0