Skocz do zawartości

PSV Scena, Underground.


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

@Wojtas1986 H-Encore jest m.in do 3.65, więc powinien działać. Nie wiem co robi Auto Hencore, więc z tym nie pomogę. Przygotuj ręcznie i ręcznie wgraj za pomocą QCMA.

HENkaku nie zadziała na 3.65, więc nie próbuj nawet. Działa wyłącznie z 3.60 i rzecz jasna z 3.65 ale w tandemie z Enso. Exploitacja HENkaku via www oczywiście tylko na 3.60.

 

Daruj sobie to forum. Tutaj nikogo scena nie interesuje i jest pełno buraków cukrowych o czym miałeś się okazję już przekonać. ;)

 

@triboy Co to znaczy "podczas grania na Vicie"? W grach dla PSV nie, w grach emulowanych tak o ile emulator/wirtualizator na to pozwala (Adrenalina, RetroParch).

Odnośnik do komentarza

@Wojtas1986 Żadne nie jest pewne. Są różne "agregaty programów" jak np. "https://vitadb.rinnegatamante.it/", ale wątpię aby wszystko było testowane. Pewne są zasoby githuba zaufanych deweloperów jak np. TheFl0wa, a tak to raczej ryzyko. W VitaShellu możesz teoretycznie ustawić ochronę przeciw programom, które mogą żądać praw zapisu do kluczowych partycji (os0, sa0, SBL etc.), ale jakby ktoś chciał to i tak "obfuskuje" szkodliwy kod i nic na to nie poradzisz (a część musi mieć do nich dostęp by robiły to co autor przedstawił w readme). To się nie zdarza na scenie by programy umyślnie "brikowały" konsolę poza dosłownie kilkoma przypadkami (dwa na PSV). Pirackich gier pod progsy typu MaiDump (czyli gry odszyfrowane) unikaj jak ognia bo tam to faktycznie może być wszystko.

 

VPK to są archiwa ZIP. ;) VitaShell po prostu je rozpakowuje do "ux0:/app/<GameID pobrany z SFO>/" i robi lewą licencję aby konsola myślała że jest ze sklepu/preinstalowany. Oryginalnie paczki z programami są dostarczane jako PKG (szyfrowane, własnościowe barachło), VPK jest ich odzwierciedleniem ich zawartości.

 

Obrazy płyt to zupełnie co innego. Odpowiednikiem karty pamięci Memory Stick Por Duo jest "ux0:/pspemu/", więc wszystko co dotyczy memorki PSP, dzieje się w tym folderze.

 

Kilka stron wstecz masz moje poradniki, kilka być może Ci się przyda.

 

@triboy Mam PSTV to ciężko mi powiedzieć. Wiem, że wirtualizator PSP ma jakieś ustawienia dotyczące R2/L2 (ale to nie doda Ci chyba R2 i L2 jako osobnych przycisków, tylko dodatkowe mapowanie, nie pamiętam już). Nie mylić z ustawieniami Adrenaliny.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
26 minut temu, Wojtas1986 napisał:

Faken , rano odpalam vitunie odpalam grę i wszystko cacy. Wchodzę do vitashel nie widać karty sd2 , wyskakuje info o aktualizacji vitashel . Instaluje up do 2.0 i znowu nic nie działa wtf?

 

trzy gry na krzyż a ty jeszcze piracić chcesz hahaha 609496492511854595.png?v=1609496492511854595.png?v=1609496492511854595.png?v=1609496492511854595.png?v=1

Odnośnik do komentarza

Jakie piractwo? Gdzie? Znowu się wam myli. Kiedy się w końcu nauczycie, że scena != piractwo? :)

 

A jakiego modułu używasz do SD2Vita? Są trzy, dwa w kernel mode, jeden nisko poziomowy. Ten ostatni najlepszy, ale można zabić konsolę bo wymaga edycji "ur0:/tai/boot_config.txt". Osobiście używam Storage Managera i u mnie MicroSD pełni rolę "uma0:/", a "uma0:/" jest "grw:/".

Odnośnik do komentarza

Też przechodziłem niedawno proces instalowania przeróbki na Vicie.
Z tego co czytam to większość już ogarnąłeś, ale jeszcze nie wszystko, więc może ci w czymś pomogę ;) 


Skoro masz zainstalowane henkaku i po restarcie konsoli musisz instalować od nowa - to kolejnym krokiem dla ciebie jest wgranie "ENSO" - ten program powoduje że henkaku będzie z automatu odpalane przy starcie konsoli, więc dla użytkownika to znaczy że nie trzeba nic robić, wszystko po wyłączeniu/włączeniu działa prawidłowo.
Żeby zainstalować ENSO trzeba mieć system w wersji 3.65,
ale pisałeś że taką masz więc powinno być spoko.


Poza tym są jeszcze inne programiki, pomocne na zhackowanej konsoli:
- nonpdrm -> pozwala uruchomić gry, do których nie mamy praw autorskich
- download_enabler -> pozwala ściągać pliki z wszystkimi rozszerzniami, a nie tylko kilka jak w stockowym romie.
- shellbat -> wyświetla % baterii na pasku
- UpdateBlocker -> blokuje możliwość przypadkowej aktualizacji systemu
- VitaHBBrowser -> pozwala ściągać instalki programów (homebrew) bezpośrednio na vicie

 

I dwa najciekawsze:
- pkgj:
    Pozwala ściągać gry bezpośrednio na Vicie.
    Baza jest ogromna, bo ten program korzysta z bazy http://nopaystation.com/
    Z tego co rozumiem, to w tej bazie są linki do gier na serwerach Sony.
    Można wybrać rejon (USA/Europa/Japonia) i wyszukiwać, bo gier jest masa. Są tu gry z Vity i PSP.

- Adrenaline:
    Emulator PSP na Vitę.
    Program ściąga instalkę emulatora PSP.
    Masz na Vicie folder /pspemu/,
    a w nim struktura plików taka sama jak na PSP,
    czyli możesz wrzucać tam gry w formatach ISO, CSO lub PBP.
    
    Jedna pułapka przy instalacji:
    Żeby adrenaline zadziałało, trzeba:
    1) zainstalować instalkę .vpk
    2) odpalić apkę Adrenaline, wybrać opcję ściągnięcia obrazu systemu PSP
    3) dodać do pliku confix.txt linijkę:
    "ux0:app/PSPEMUCFW/sce_module/adrenaline_kernel.skprx"
    4) uruchomić ponownie konsolę.
    
    Pułapka (w którą ja się złapałem) polega na tym,
    że wykonałem najpierw kroki 1) i 3),
    a potem 2),
    i wtedy wywalał się błąd że nie można znaleźć pliku czy coś.
    Trochę się namęczyłem zanim się dowiedziałem, że muszę usunąć tą linijkę z configa, odpalić Adrenaline w celu ściągnięcia softu, a potem dodać z powrotem tą linijkę do configa żeby Adrenaline zadziałało.
    
    
Jeszcze ci namiary podrzucę na stronkę z której najwięcej skorzystałem:
https://vita.hacks.guide/

Tam są różne instrukcje oraz linki do ściągnięcia instalek.
Czasami opisy są mocno zamotane.
W sumie to w praktyce jest często prościej niż napisane w tych instrukcjach,
więc dobrze się youtubem wspomóc.

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba... Enso właśnie uruchamia taiHEN. Bez Enso to oczywiście wszystko siedzi w RAM i znika wraz z wyłączeniem konsoli (wtedy SD2Vita nie ma sensu jeśli chcesz aby zastępowała Vitową kartę pamięci, czyli montowana była jako "ux0:/").

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Wczoraj wyciagnalem z szafy OLED-a ktory juz kilka lat nie uzywany, znalazlem SD2Vita karte tez ktora kiedys zamowilem i nigdy nie ogarnalem, zainstalowalem pierwszy raz henkaku, 0 problemow i bardzo latwy process, ten filmik pokazal wszystko 

 

 

A OLED dostal drugie zycie :)

 

Image may contain: phone

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pobawię sie trochę w homebrew zobaczę co ciekawego, pewnie PSP emulator zainstaluje i ściągnę gry które posiadam na plytach UMD (nie lubie tego formatu) Crisis Core, Vice City Stories i Gran Turismo PSP, no i może zobaczę czy jakieś ciekawe gry przetłumaczyli z japońszczyzny

 

Slim vita dalej jedzie na OFW z Sony karta 64gb 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Panowie, mieliście doczynienia z błędem c2-12828-1? Nie mogę odpalić kilku aplikacji, bo wyskakuje ten błąd. 

 

Usunąłem ciasteczka, historię wyszukiwania, nic nie dało. Odbudowałem bazę danych, również bez efektu.

 

Dopiero usunięcie ustawień wi-fi pomogło. Niestety tylko do odpalenia VHBB, ale już próba wejścia w jakąkolwiek zakładkę kończy się błędem c2-12828-1...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Chciałbym kupić Vitę, ale nigdy nie miałem tej konsolki. Czy jeśli ma soft 3.73 to da się wgrać softa ? Czy trzeba robić downgrade i ryzyk fizyk czy przejdzie na danym urządzeniu ?

druga sprawa to czy wgrywając softa można jednocześnie grać z obrazów gier z karty jak i z oryginalnych gier ? Czy można też być zalogowanym do PSN ? Z góry dzięki za odpowiedzi. 
 

P. S. Vita kupiona. Konsolka nie ma 3G, tylko WiFi, ale to chyba nie jest problem ? Jeśli ktoś poratuje wskazówkami na co zwrócić uwagę przy kupnie, to będę wdzięczny. Model do 1004 i jest goła bez gier i kart albo w bardzo ładnym stanie :)

Edytowane przez a_team
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

CZy ktoś ma pomysł jak wyczyścić listę ściąganych plików ? Wczoraj mi się coś zawiesiło przy ściąganiu z PKGj i po restarcie pomyślałem, że wyczyszczę listę i zapuszczę do instalowania od nowa. Niestety w powiadomieniach zniknęło, ale PKGj wyświetla błąd, że nie można nic więcej dodać do kolejki, bo jest lista zapełniona. Nic się nie instaluje, ale dodać nie można. Próbowałem reinstalować PKGj, ale nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł na odswieżenie pkgj, żeby zaskoczył i instalował jak zaznacze jakiś plik ? :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.