Skocz do zawartości

Dunkirk


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

Udźwiękowienie, zdjęcia, muzyka, samoloty, Hardy, Murphy, brud, szarość, tonący ludzie, udźwiękowienie, zdjęcia, samoloty - to jest hit. Konkretnie, bez przeciągania. Jeden z lepszych filmów wojennych. 

Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj. Kinoman ze mnie żadny, ale no co ja mogę powiedzieć? Absolutnie zaje,biste.

Swoją drogą dosyć osobliwe uczucie, kiedy oglądałem ten film z dwoma Francuzami w sercu miasta, które było centrum dowodzenia tych złych 80 lat temu.

Odnośnik do komentarza

Nie przepadam za Nolanem, uważam go za jednego z najbardziej pretensjonalnych reżyserów 'naszych czasów'. Bałem się, że film będzie napakowany patosem, wiecie Nolan plus Zimmer i czekałem tylko na akcje pokroju 'press x to pay respect' ale oprócz sceny koncowej i przelotu Hardego nad Dunkierką nic takiego nie zarejestrowałem. Fajnie pokombinowane z chronologią ale bez przesady, żeby potem czuć mindfuck jak w przypadku jego poprzednich filmów (no i przy okazji nie ma potrzeby szukania dziur w logice jak to miało miejsce przy jego poprzednich filmach, a ludzie to nagminnie robią co niekoniecznie uważam za mądre) 

 

Znakomicie się ogladalo to w imaxie, wyszedłem po seansie głuchy ale było naprawdę fantastycznie. Nie uważam ten film za 100/100, ale w sumie to ja się nie znam na kinie i sprawach technicznych więc nie waliłem konia do tego i generalnie nie szukam w kinie tego typu doznań, ale po tym seansie w Imaxie wiem, że nowe SW na bank będe tam ogladał (poleciał trailer Ostatniego Jedi i miałem ciary). 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak sobie zestawie bohaterstwo obroncow poczty gdanskiej, z bronia w reku- ktore dzielnie sie bronilo przed niewyobrazalnie przygniatajacymi silami niemcow w 1939- a bohaterstwo alianckich zolnierzy (glownie brytyjskich) w Dunkierce, to zwyczajnie chce mi sie parsknac smiechem. Za setki milionow dolarow wyrezyserowano najwekszy akt tchorzostwa brytyjskich sil zbrojnych. Ludzie, przestancie ogladac ten chlam made in USA. Uczcie sie, czytajcie historie, poznajcie prawde. W POlsce podczas II wojny swiatowej bylo mnostwo heroizmu, patriotyzmu, dramatu, pieknych historii itd. I to powinno stanowiac inspiarcje do filmu, a nie wielka ucieczka "hedrbaciarzy", ktorzy spie%$alali jak te p%^zdy z plazy. 

  • Plusik 1
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Jak sobie zestawie bohaterstwo obroncow poczty gdanskiej, z bronia w reku- ktore dzielnie sie bronilo przed niewyobrazalnie przygniatajacymi silami niemcow w 1939- a bohaterstwo alianckich zolnierzy (glownie brytyjskich) w Dunkierce, to zwyczajnie chce mi sie parsknac smiechem. Za setki milionow dolarow wyrezyserowano najwekszy akt tchorzostwa brytyjskich sil zbrojnych. Ludzie, przestancie ogladac ten chlam made in USA. Uczcie sie, czytajcie historie, poznajcie prawde. W POlsce podczas II wojny swiatowej bylo mnostwo heroizmu, patriotyzmu, dramatu, pieknych historii itd. I to powinno stanowiac inspiarcje do filmu, a nie wielka ucieczka "hedrbaciarzy", ktorzy spie%$alali jak te p%^zdy z plazy.

Co z tego skoro u nas wolą kręcić poyebane komedie romantyczne, a jak już biorą się za film wojenny to wychodzi niedofinansowany dramat obyczajowy(Wołyń akurat mi się podobał).
Odnośnik do komentarza

Jak sobie zestawie bohaterstwo obroncow poczty gdanskiej, z bronia w reku- ktore dzielnie sie bronilo przed niewyobrazalnie przygniatajacymi silami niemcow w 1939- a bohaterstwo alianckich zolnierzy (glownie brytyjskich) w Dunkierce, to zwyczajnie chce mi sie parsknac smiechem. Za setki milionow dolarow wyrezyserowano najwekszy akt tchorzostwa brytyjskich sil zbrojnych. Ludzie, przestancie ogladac ten chlam made in USA. Uczcie sie, czytajcie historie, poznajcie prawde. W POlsce podczas II wojny swiatowej bylo mnostwo heroizmu, patriotyzmu, dramatu, pieknych historii itd. I to powinno stanowiac inspiarcje do filmu, a nie wielka ucieczka "hedrbaciarzy", ktorzy spie%$alali jak te p%^zdy z plazy. 

 

 

No już przestaję oglądać produkcje innych krajów. Od dzisiaj to tylko polskie filmy i polska historia.

Odnośnik do komentarza

Z 3 tygodnie temu byłem w kinie, no i jakiegoś opadu szczęki nie zaliczyłem, a z punktu widzenia czasu jakoś mi się nowe dzieło Nolana obojętne wydaje. Oczywiście, film robi mocne wrażenie pod względem wizualnym, jakieś tam emocje wyzwala, ale ogólnie nie jestem zachwycony patentem z bohaterem "zbiorowym", zresztą sama ewakuacja nie jest jakimś wspaniałym materiałem na blockbuster w moim odczuciu. Warto było się przejść na seans, to na pewno. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Film ogladałem w IMAX, co po komentarzach daje +2 do oceny. Kozak, a jak na Nolana to juz w ogóle arcydzieło (gość kręci genialne filmy średnio co 9 lat). Sceny walk powietrznych - tylko dla nich warto się przejść do kina zamiast raidów w D2 (dlaczego nikt o tym nie zrobił poważnej gry?) i szkoda, że ich nie jest za wiele. Nie ma głównego bohatera, co może być dla niektórych wadą, ale wg mnie to kolejna zaleta. Za dużo patosu pod koniec, ale i tak spodziewałem się większej wazeliny o bohaterstwie itp. (w filmie o akcji ewakuacyjnej). Surowe pokazanie wojny bez epatowania flakami. 9/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...