Skocz do zawartości

Polscy fachowcy i ''eksperci'' od piłki nożnej


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd Janusz Atlas umarł, C+ połączyło siły a Weszło stało się najbardziej popularnym serwisem internetowym o piłce nożnej Polski Kibic musi opierać swoją wiedzę o piłce nożnej czerpiąc informacje od takich ludzi jak 

- Krzysztof Stanowski. Człowiek który siedzi w branży podobno od 17 roku życia owszem poprawnie piszę po polsku, ale z każdym kolejnym rokiem, gdy już wywalczył jako taki status dziennikarza sportowego w Polsce wypluwając na rynek biografie Szamo i Grzegorza Króla, kompromituje się a to wypowiedziami jak to o wycofaniu się z polskiej piłki jeśli Legia odpadła by z Dundalk ale i też programem Stan Futbolu, który nie wybijał się na tle innych, amatorsko zmontowanych i przeprowadzonych filmików o piłce nożnej dostępnych na YouTube. Gdzie ten cwaniaczek zawędruje mało mnie interesi, gorzej gdy z tego ulicznego języka Weszło będą korzystać młodzi ludzie magazynu Piłka Nożna. 

- Roman Kołtoń, człowiek, który istnieje tylko dzięki znajomości z Mateuszem Borkiem. Klepie trzy po trzy, przekręca fakty a jedyne zadanie jakie pełni w Cafe Futbol to przeglądanie się w kamerce czy dobrze jego facjata jest naświetlona. I pomyśleć, że kiedyś był naczelnym przeglądu sportowego.

- Przemysław Rudzki - nie znam kompletnie typa, ale czytając jego popisy w Przeglądzie mam ochotę przekręcić czym prędzej stronę. Nudny, bezpłciowy, miałki, bez większego zaangażowania typ, który jakimś cudem zdobył dyplom z dziennikarstwa. Typowy przypadek człowieka bez ambicji i samokrytycyzmu. O zgrozo takich jak on jest coraz więcej.

 

Jak więc w dobie internetu, i ogromnego przepływu informacji znalezc kogoś naprawdę WARTOŚCIOWEGO?

Z serwisów internetowych polecam na pewno te klubowe, fanowskie sajty, które bez wazeliniarstwa i nadufania prezentują bardzo ciekawe i wartościowe materiały o tym co się dzieje w klubie np. kks lech a z tych bardziej wszechstronnych to definitywnie 2x45.info.

Chłopak, który prowadzi ten serwis może nie daje codziennie nowego txtu na cały ekran laptopa, ale przy okazji okienka transferowego zapodaje bardzo ciekawe analizy odnośnie danego zawodnika, jego silne i słabe punkty, prognozy odnośnie przydatności w klubie itd. Oprócz tego daje wywiady raczej z mało popularnymi medialnie ludzmi piłki, ale niekiedy można wychwycić bardzo ciekawe rzeczy jak kiedyś wywiad z jednym polskim agentem piłkarskim, który opisywał jak funkcjonuje cały rynek piłkarski i dlaczego ten zawód sprawia mu tyle satysfakcji. Co oprócz tego? Najbardziej wiarygodne info o transferach, które z rzadka bajerują kibica jak ma to często w swoim zwyczaju robić serwis sportowefakty nie mówiąc już o przegladzie sportowym. Co istotne, to widać, że ten serwis dalej się rozwija (nowy layout trochę pogarsza widoczność tekstów, ale widać, że jest tam cały czas ruch w interesie), nie popada w samozachwyt po publikacji kilku dobrych txtów a rzetelność materiału jest porównywalna tylko z serwisem 90minut.pl

 

Z polskich fachowców cenię w tej chwili najwyżej Michała Kołodziejczyka i Rafał Steca, ale to ludzie którzy latami pracowali na moje zaufanie. Z tą jedną uwagą, że Kołodziejczyk jest obecnie najtrzezwiej myślącą osobą w branży a Stec ma najlepsze pióro. W dziennikarstwie sportowym stawiam jednak wyżej osąd sytuacji niż warsztat pisarski dlatego w tej chwili nr1 w Polsce to Pan Michał Kołodziejczyk.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Rudzki to idiota, polecam sobie zobaczyć co on czasem wyprawia na twitterze - ostatnio np. było zdjęcie jakiejs grubej kobiety czytającej książkę Stanowskiego, a on "ironicznie" stwierdził że powinna poczytać książkę Anny Lewandowskiej xD Nieźle wtedy po nim na twitterze pojechali. Albo kiedyś też palnął jakąś głupotę, ktoś w komentarzu spytał się go grzecznie czy rozważał kiedyś samobójstwo, a on "zobaczymy czy po numerze IP będziesz taki mądry" :obama: Niedawno sobie jeszcze na fb ustawił nazwę PRZEMYSŁAW RUDZKI DZIENNIKARZ, niezła karykatura się z niego zrobiła.

 

Ogólnie polskich ekspertów i fachowców nie czytam za dużo (no może oprócz forumka :ogor:), czasem Michał Okoński coś ciekawego napisze, ale to w zasadzie tyle jak dla mnie.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Rudzki parę lat temu świetnie komentował Premier League w C+, ale zjazd teraz jest ciężki.

Ja wychowany w połowie lat 90 na Piłce Nożnej i Przeglądzie Sportowym to teraz z prasy/portali prasowych nie czytam nic, weszło przejrzę raz na 2-3 dni, ale śledzę w sumie tylko live'y na weszło w piątek/sb/niedziela, ze względu na wklejane bramki itd w jednym miejscu. Teraz to się weszło moim zdaniem zmieniło w pudelka polskiej piłki i hejtowanie wszystkiego, Stanowski też już się uważa za nie wiadomo kogo, bo zna wszystkich i pije wódkę z połowa polskiej piłki. Ale fakt czasem ma rację.

Generalnie mam zalajkowane ze 30 stron o piłce polskiej i zagranicznej na FB, więc zawsze wszystko gdzieś tam jest na bieżąco bez klikania na debilne click-baity.

Odnośnik do komentarza

Z moich ulubionych: Bartłomiej Rabij - jedyny komentator w Polsce, który ogarnia piłkę z Ameryki Południowej i ogólnie latynoamerykańską, dobre podcasty, dobry głos, aż tęsknię do Sportklubu oraz tamtejszych transmisji, Radio Brazylia jednak regularnie odwiedzam. Z pisanych to pewnie panowie z Calciobar, założyciel pisał rewelacyjnie, ale młodsi, którzy przejęli schedę, utrzymują poziom.  "Mrużąc oczy" zawsze miło się czyta, generalnie wykonują dobrą robotę.

Steca nie skomentuję xD

No i to tyle, dziennikarstwo związane z piłką nożną musiało dostosować się do własnych czytelników/publiczności, dlatego poziom ogólny jest słaby. Zresztą generalnie panuje w branży kolesiostwo, brak znajomości tematu, języków itp. - oczywiście są wyjątki, jak we wszystkim.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rudzki to idiota, polecam sobie zobaczyć co on czasem wyprawia na twitterze - ostatnio np. było zdjęcie jakiejs grubej kobiety czytającej książkę Stanowskiego, a on "ironicznie" stwierdził że powinna poczytać książkę Anny Lewandowskiej xD 

o jak szanuje xD

 

Z latynoamerykanskiej pilki tylko Tomasz Wolek xDDDDDDDD <opowiesc o Ronaldinho ktoremu pilke zjadal pies>

Odnośnik do komentarza

O Wołku najbardziej lubię tą anegdotkę

 

 

Na koniec anegdota opowiedziana ostatnio przez jednego z dziennikarzy. Podobno rzecz dzieje się dobrych kilka lat temu. Przy stoliku większe grono, Tomasz Wołek opowiada o jakiejś drużynie sprzed czterdziestu lat, załóżmy że o złotym peruwiańskim ataku Henriquez - Ramirez - Romalu (nazwiska z dupy wzięte).

I mówi tak: - Henriquez, fantastyczny drybler, z nogami chudymi jak patyki. Kiedy biegł, śmiesznie bujał biodrami, ale dzięki temu z łatwością nabierał przeciwników na swój charakterystyczny zwód: markował, że drapie się po bujnej czuprynie i niepostrzeżenie biodrem wykonywał taki balans, że przeciwnik zostawał w tyle. Na środku Ramirez, wielki chłop, o dłoniach tak silnych, wkręcał nimi śruby w podkładach kolejowych. No i Romalu, filigranowy, wiecznie uśmiechnięty, z biednej rodziny, ojciec zginął w wieku 32 lat, gdy splatał warkocz indiańskiemu wodzowi i trafiła go strzała…
Bla, bla, bla…
Nagle przysłu(pipi)ący się temu jeden z dziennikarzy mówi: - Ty, Tomek, ale Henriquez to nie grał w tym zespole. Pomyliłeś go z Dos Santosem…
Sekunda konsternacji…
- Tak, masz rację! Jasne! Dos Santos, a nie Henriquez! Pełna zgoda. Dos Santos, ten ze szramą na policzku, który potrafił tak podkręcać piłkę, że bramkarze nawet nie podejmowali próby interwencji!
I wszystko byłoby pięknie, gdyby ów dziennikarz miał jakiekolwiek pojęcie o futbolu i gdyby owego Dos Santosa nie wymyślił na poczekaniu…
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście bardzo lubiłem słuchać Marcina Grzywacza, za emocje i fajny głos do komentowania, nigdy nie mogłem skumać komu podpadł, że komentował jakieś 1 ligowe mecze w Orange Sport, a taki Ryczel ("słynny" komentarz przy 4 bramkach Lewego z Realem) czy Jagoda dostają Ligę Mistrzów. Jagoda jeszcze się o dziwo jakoś ogarnął, początki jego w C+ to był dramat jakiś. Z "ekspertów" w postaci byłych piłkarzy to wszystkich miażdżył dla mnie Baszczyński. Teraz z pseudo ekspertów to najgorsi są moim zdaniem Przytuła (wielkie trener), Murawski (yyyyyy), a z innej stacji kolejny as trenerki czyli Marcin Adamski. O Hajcie to nawet nie ma co klawiatury marnować.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

http://ballman.blox.pl/html

 

Zarąbisty blog o piłce nożnej. Polecam zwłaszcza wpis o Pato, napastniku, który nie wiem czy wiecie, ale w wieku 20 lat był bardzo dobry. Znakomite są również felietony o tym, jaka to piłka nożna jest nieprzewidywalna, dlaczego masy kibicują słabszym i ogólnie jeszcze 45 innych wpisów o tym, że woda jest mokra.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście bardzo lubiłem słuchać Marcina Grzywacza, za emocje i fajny głos do komentowania, nigdy nie mogłem skumać komu podpadł, że komentował jakieś 1 ligowe mecze w Orange Sport, a taki Ryczel ("słynny" komentarz przy 4 bramkach Lewego z Realem) czy Jagoda dostają Ligę Mistrzów. Jagoda jeszcze się o dziwo jakoś ogarnął, początki jego w C+ to był dramat jakiś. Z "ekspertów" w postaci byłych piłkarzy to wszystkich miażdżył dla mnie Baszczyński. Teraz z pseudo ekspertów to najgorsi są moim zdaniem Przytuła (wielkie trener), Murawski (yyyyyy), a z innej stacji kolejny as trenerki czyli Marcin Adamski. O Hajcie to nawet nie ma co klawiatury marnować.

Grzywacz bardzo spoko komentarz, pamietam robil relacje bomba-per-bomba na weszlo. A on przypadkiem nie mial pogladow troche na prawo? Moze stad brak popularnosci?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Patrzcie na ostatnie popisy paru polskich ekspertów piłkarskich, przypomnę że oni zarabiają pieniądze gadaniem o piłce.

 

Wg Marcina Grzywacza Luka Modric to nie jest poziom Realu.

 

 

A według Twarowskiego Bellerin to najlepszy prawy obrońca na świecie.

 

 

Cholera, takim ludziom powinno się zabierać dostęp do twittera czy innych mediów społecznościowych. Taki Twarowski wydawał się spoko kolesiem jak komentował, a jego wpisy na twitterze tylko go kompromitują.

Odnośnik do komentarza

To jest ta kompromitacja polskiego dziennikarstwa? Że ktoś uważa jakiegoś piłkarza za lepszego? Nie no faktycznie najgorszy błąd jaki można popełnić, coś uważać.

 

 

Czasami myślę, że świat dyskusji o piłce miałby jakieś szanse, gdyby nie wymyślono słowa "najlepszy". Teoretycznie wiele się z nim może wiązać, ale codziennie widzę setki jakichś opinii z użyciem tego słowa i kłótni i nigdy nie widziałem, żeby cokolwiek sensownego w nich powiedziano.

 

Poza oczywiście moim blogaskiem, gdzie raz ktoś spytał, czemu Marcelo a nie Filipe. Starałem mu się odpowiedzieć jakoś konkretnie jak to widzę, zamiast po prostu napisać "lol jesteś debilem nie oglądałeś meczu". No ale ja nie umiem tak trzeźwo myśleć jak fajni forumowicze.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.