Skocz do zawartości

New nintendo 3ds czy 3ds xl?


Elzachiel

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jaki język jest w konsolach sprzedawanych w kraju?

2.Czy mogę go zmienić?

3.Czy stacja dokująca ze starszych 3dsów pasuje do nowych?

4.Gdzie w internecie mogę kupić starsze/uzywane gry?

1.  jest angielski, polskiego raczej nie ma

2.  tak

3.  nie, new 3ds jest troche wiekszy (ekrany) i ma inny ksztalt

4.  allegro, olx (i jeszcze play asia, ale pamietaj o blokadzie regionowej) (pierwsze 'sklepy' ktore przyszly na mysl)

3ds'a jeszcze nie mam jak cos :P

Odnośnik do komentarza

Nie do końca, dla mnie obraz w XL to nieporozumienie bo alliasing bije po gałach równo (wina kiepskiej rozdziałki konsoli). New 3DS ma 4" ekran i śmiało wystarcza do każdej gry a ergonomia to pojęcie względne bo musisz sobie sam odpowiedzieć czy masz duże czy małe dłonie.

Wytrzymałość baterii w obu egzemplarzach wychodzi w zasadzie tak samo i tylko zależy od tego jak mocno świecą ekrany czy korzystasz z ekranu dotykowego i efektu 3D itp. więc tym się nawet nie sugeruj.

 

Jeżeli szukasz nowych gier w dobrych cenach to zaglądaj na poniższe strony:

 

konsoleigry.pl (najczęściej najniższe ceny, najbardziej opłacalne są pre-ordery, które biją na głowę ceny z allegro i u konkurencji). 

lovegame.pl

ultima.pl (tutaj bardziej w sytuacjach gdy są specjalne promocję) 

 

Top 5 jrpg'ów to również pojęcie względne bo każdy ma własny gust ale śmiało poniższa lista to czołówka:

 

- Tales of the Abyss

- Bravely Default

- Bravely Second

- seria Etrian Odyssey 

- Legend of Legacy

- nadchodzący Dragon Quest VII

- seria Fire Emblem

- Kingdom Hearts 3D

- Xenoblade Chronicles 3D

- masa wstecznie kompatybilnych gier z DS'a

Edytowane przez chrno-x
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Top 5 jrpg'ów to również pojęcie względne bo każdy ma własny gust ale śmiało poniższa lista to czołówka:

 

- Tales of the Abyss

- Bravely Default

- Bravely Second

- seria Etrian Odyssey 

- Legend of Legacy

- nadchodzący Dragon Quest VII

- seria Fire Emblem

 

- masa wstecznie kompatybilnych gier z DS'a

Erpegi 3ds ma marne:

 

- Tales of the Abyss - port z PS2

- Bravely Default - czibi (pipi)

- Bravely Second - czibi (pipi) częśc 2

- seria Etrian Odyssey to samo tylko po raz 7

- Legend of Legacy - czibi (pipi) bez fabuły i z biednym systemem

- Kingdom Hearts 3D - strasznie słabe i niewygodne sterownie jak na a.rpg

- Xenoblade Chronicles 3D - port z wii

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wytrzymałość baterii w obu egzemplarzach wychodzi w zasadzie tak samo i tylko zależy od tego jak mocno świecą ekrany czy korzystasz z ekranu dotykowego i efektu 3D itp. więc tym się nawet nie sugeruj.

 

  • New 3DS XL – 5 hours 45 minutes
  • New 3DS – 5 hours 23 minutes
  • 3DS XL – 5 hours 01 minutes
  • 2DS – 4 hours 36 minutes
  • 3DS – 4 hours 05 minutes
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A przepraszam te 20 minut względem małego New 3DS'a a XL to ma jakieś znaczenie? Oczywistym jest że podstawowe starsze egzemplarze różnią zauważalne godziny a nie paręnaście minut. Ja odniosłem się do Twojej wypowiedzi gdzie twierdzisz że XL jest w każdym aspekcie lepszy od zwykłego New 3DS'a co jest nieprawdą zwłaszcza jeśli chodzi o żywotność baterii, którą śmiało można wyrównać ustawieniami konsolki (wyświetlacze, Wi-Fi itp.) poza tym dalej nie odpowiedziałeś mi skąd masz te magiczne liczby, bo zapominasz że praktycznie każda gra w mniejszym lub większym stopniu zużywa baterię i tego wyniku nie powtórzysz w grze X gdy grałeś w grę Y(tym bardziej że pierwszego 3DS'a można było rozładować w 3h). 

 

P.S. I jakbyś przeczytał uważnie to napisałem iż baterie w New 3DS i New 3DS XL są w zasadzie takie same a nie że nie ma żadnej różnicy. Ona zawsze będzie bo tak jak podałem to zależy od tego jak mocnego podświetlenia używasz, czy korzystasz z ekranu dotykowego i całej reszty, która ma znaczenie indywidualne. Pozdrawiam i polecam czytać bardziej ze zrozumieniem i nie brać wszystkiego tak dosadnie tylko dlatego bo ktoś zaprzeczył Twojej opinii. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Spokojnie forumowy przyjacielu, wszystko jest ok :-] 

 

Cóż całkowicie nowe Zeldy to A Link between Worlds oraz TriForce Heroes. Ocarina of Time 3D i Majora's Masks 3D to remake'i (czyli stare gry stworzone na nowym silniku z dodatkowymi bajerami). Zdecydowanie warto mieć w posiadaniu wszystkie odsłony (no może poza TriForce Heroes bo jeżeli nie masz dwóch kumpli, którzy z Tobą to ograją czy offline czy online to samemu gra wiele traci).

 

Jeśli chodzi o Mario to w zasadzie wszystkie tytuły były stworzone z myślą o 3DS'ie więc nie ma żadnych portów czy remake'ów. 

W ogólnym rozrachunku 3DS ma naprawdę sporą liczbę świetnych tytułów z poza gatunku RPG. Ja Ci polecam sprawdzić stronkę:

http://www.gamerankings.com/browse.html?site=3ds gdzie masz listę w sumie najlepszych pozycji na tą platformę i będziesz wiedział co jest na topie a co nie a kto wie może znajdziesz coś ciekawego dla siebie z niższej półki. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.