Skocz do zawartości

Dragon Quest Builders


AbraHAM

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze że ktoś założył temat bo sam miałem zakładać

 

w minecrafta grałem troche ale po paru godzinach nie widzialem żadnego celu wiec mnie znudziło

w dragon questa grałem głównie na ps2 w ósemke, było fajnie

 

podchodziłem dosyć sceptycznie, z lekką ciekawością ale sceptycznie, ale jak już zagrałem w demo to bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiło, tak bardzo że wymaksowałem to demo a potem i tak do niego pare razy wracałem tylko po to żeby pobiegać po okolicy i może znaleźć jakiś jeszcze sekret

 

podoba mi sie twórcza strona gry, budowanie rzeczy, maaaasa rzeczy do craftingu (z tego co googlowałem na bazie japońskiej wersji receptur do craftu jest chyba grubo ponad 100)

od strony DQ podoba mi sie to że jest jakaś fabułka i ogolne poczucie celu i rozwijania sie (czego nie bylo w minecrafcie)

strasznie mi sie podoba klimat rodem z DQ, muzyczki, zabijanie slime'ów, oczywiscie kwadratowy teren bardziej przypomina minecrafta, ale postacie, potwory i muza to ście dragon questowy klimacik

 

na 99% kupuje na premiere, i szczerze mowiąc dosyć mocno sie zajarałem po demku (mimo że wcześniej podchodziłem do tego "ee jakiś średniacki klon średniackiego minecrafta")

 

zauważyłem już w demie że potwory mogą stwarzać niezłe kłopoty ale ogolnie i tak bije do tej gry przyjemny sielankowy klimat, i poprostu fajnie jest sie odstresować, i na luzie odpocząć od innych chamskich gier. plus jeszcze cała możliwość tworzenia rzeczy (oraz zbierania i farmienia) = jaram sie

 

i oczywiście możliwość zbicia slime'a zawsze na propsie

slime7910.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ja też kupiłem, przed chwila wrocilem do domu po pracy przejeżdzając przez sklep, niedługo odpalam, chociaż zakładam że początek będzie identyczny jak w demie więc początek mam już obcykany, opisze więcej jak przejde dalej niż sięgało demo (chyba że save z dema zadziała, w sumie było by miło bo spędziłem w nim wiele godzin)

Odnośnik do komentarza

w sklepie jedyny jaki znam na ursynowie w miare blisko siebie, w którym kiedyś wymieniałem gry, od niedawna mają chyba też sklep online

http://www.gamestacja.pl/

widziałem ze zamawianie to ryzyko że kurier nie dojedzie, a wiekszosc sklepow w wawie jest daleko odemnie, wzialem tam gdzie były blisko.

chociaz konsole i gry mają taniej ale nie chciało mi sie jechać 20km po gre (w jedną strone)

Odnośnik do komentarza

pograłem sporawo w ostatnie dni, nie robiłem maratonu ale zbliżam sie chyba do końca pierwszego rozdziału (a są 3 albo 4 rozdziały)

 

ogolnie gierka bardzo przyjemna, troche budowania, troche zbierania, troche questów, mozna te 3 rzeczy całkiem nieźle rozłożyć zależnie od tego co kto lubi (chociaż wiele receptur zdobywa sie "fabularnie" więc nie da sie odrazu odpicować miasteczka , trzeba troche fabuły porobić.

 

ogolnie jest to fajny mix DQ i minecrafta. narazie jestem zadowolony, być może im dalej dojde tym będzie nudniej, ale tego jeszcze nie wiem, narazie nie zapowiada sie żeby było nudno (chociaż fabuła jest dosyć "spokojna" wiec jak ktoś oczekuje super questów to raczej sie zawiedzie)

jak narazie moge polecić gre ludziom którzy lubią DQ i minecrafta oraz ogolnie taki klimat. z czego powiem że jak ktoś nie lubi zbierać miliona klocków niczym w minecrafcie to tutaj w miare sobie poradzi, gra raczej nie wymaga wielogodzinnego farmienia materiałów, można iść po najmniejszej linii oporu i raczej niewiele zbierać a i tak da sie pchnąć fabułe do przodu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość ragus

temat Wrzuć Screena

 

 

Dragon Quest Builders (PS4)

 

248nDJe.jpg

 

Ale ja się bawię przy tej grze. Zawsze podobała mi się koncepcja Minecrafta, ale przez zakupem wstrzymywało mnie to, że nie jestem najlepszy w wyznaczaniu sobie własnych celów w grach – może to brak wyobraźni, może za dużo gier w kolejce i nastawienie, że gry trzeba kończyć. Na ratunek przybył Dragon Quest Builders. Z fabułą, z misjami, z jasno wyznaczonymi celami, z dialogami. Nie tak swobodny jak Minecraft, o wiele mniejszy, bardziej skondensowany, ale czy przez to gorszy? Zamiast wielkiego pudła z klockami Lego, dostaliśmy kozacki zestaw z instrukcją krok po kroku, jak łączyć ze sobą elementy Kto co lubi, ja czasami wolę być prowadzony za rączkę.

 

No i fajna jest ta gra. Niby mały klon Minecrafta, ale nie mogę jej skrzywdzić taką maską, gdyż oprócz tego jest to Dragon Quest z krwi i kości, gdy spojrzymy na oprawę (urocza), dialogi (UROCZE) i te niepodrabialne uczucie relaksu, które zawsze idzie z tymi grami w parze. Wiem, że spędzę z tym tytułem mnóstwo godzin. Cichy hit tego roku.

 

mało osób się wypowiada, bo seria nie wychodzi u nas w kraju jakoś mocno ponad niszę to raz, a dwa, że tutaj mamy dodatkowo spinoffa. dla mnie najlepszy "ex" na ps4 w tym roku. tak wiem, że jest też na ps3 i vicie.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

ragus czyli jak lubię dragon questy (ostatnio ogrywam na 3ds remastera) to mi podejdzie mimo że Minecrafta nie trawię ?   Fabularnie to po prostu następny dragon quest czy jest to uproszczony dragon quest w wersji light?  Walki jak wyglądają ? coś jak poprzednie dragon questy czy zupełnie inaczej? Dużo walki czy raczej przede wszystkim budowanie?  

 

 

a i jeszcze jak z grindem? Dużo czy można posuwać się fabularnie do przodu robiąc minimum tego ?

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Zależy czego nie trawisz w minecrafcie. Nie lubisz zbierać składników i tworzyć z nich przedmiotów? No to wtedy pewnie ci się nie spodoba. DQ nigdy nie stały niesamowitą fabułą, więc można powiedzieć, że fabularnie to kolejny dragon quest - świat został zniszczony, ludzie nie potrafią tworzyć i budować i nagle pojawiasz się ty, wybraniec, który posiada moc tworzenia. Więc tworzysz co nie. Gra podzielona jest na 4 mapy, każda z oddzielnym zapisem i na każdej twoim zadaniem jest zbudowanie miasta, przeplatane questami i walką z bossem danej mapy (bardzo pomysłowi bossowie swoją drogą). Walki są w real time, machasz mieczykiem, przytrzymujesz dla mocniejszego ataku itd. Więcej budowania niż walk. Po przejściu 1 świata odblokowujesz tryb free mode, gdzie budujesz sobie co chcesz, bez questów, tak już typowo jak w Minecrafcie.

 

Na PSN masz demo, które odzwierciedla czym jest gra, to sobie spróbuj jak chcesz.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

wlasnie skonczylem demko na vicie, jezu jakie to dobre :banderas: nareszcie gra tego typu ma sens! postacie, dialogi, questy - to jest to czego potrzeba bylo minecraftowi. a jako ze to jest jedna z moich ulubionych marek - dragon quest - to juz w ogole sam miod jak sie gra :fsg: nie ma bata, przy najblizszej okazji kupuje box z PA 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

O, faktycznie jest demko :). Czemu gry na Vitę są tak ciężko dostępne, ehh. Nigdy nic nie importowałem z Azji i pewnie miliony za wysyłkę będzie trzeba zapłacić.

O, na Amazonie jest za 25 funtów i wysyłka chyba nic nie kosztuje. No to kurczę, nie ma tragedii!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.