Skocz do zawartości

Top 10 WiiU


funditto

Rekomendowane odpowiedzi

Paper Mario - ostatni ex na WiiU już się ukazał, Zeldę większość będzie już ogrywać na Switchu - czas więc na podsumowanie tego co dostaliśmy na tej niedocenionej konsoli. Od razu zaznaczam, że w moim top 10 nie ma wersji HD (gdyby nie to - pierwszy byłby Wind Waker, który jest niezmiennie moją ulubioną grą od lat) ani gier wrzuconych do Virtual Console, nawet jeśli prędzej nie były dostępne w Europie (Earthbound), ale Wy możecie je uwzględniać.

 

 

10.Super Mario Maker

 

Dwuwymiarowe Mariany mnie nie nudzą. Dodatek LuigiU uważam za jedno z najlepszych DLC w historii, jednak gdy zapowiedziano Makera nie byłem przesadnie zachwycony.. brak co-opa też mi się strasznie nie podobał, jednak gdy gra wyszła i zacząłem oglądać te wszystkie wykręcone plansze wiedziałem, że muszę spróbować, gdy w końcu kupiłem pierwsze wrażenie było średnie.. plansze graczy wydały mi się dosyć zwyczajne - jednak nie poddałem się, zacząłem

szukać stron z najlepszymi planszami i rozumiem fenomen tej gry. Chętnie ogram drugą część Makera z tłami z Yoshi Island na Switchu

 

9. Pokken Tournament

 

Smasha na N64 reklamowano jako możliwość sklepania Pikachu.. wreszcie po latach pojawiła się bijatyka z samymi pokami. Jako fan

uniwersum nie mogłem sobie jej odmówić, ale nie spodziewałem się, że będzie tak dobra. Pewnie, że poków jest za mało, ale inne rzeczy (jak np. pomysł z levelami) zagrały bardzo dobrze i dały jedyną w swoim rodzaju bijatykę.

 

8. Fast Racing Neo

 

Zastanawiałem się czy FRN powinien być w tej 10..żeby dokładnie to ocenić odpaliłem go dzisiaj przy okazji kupując DLC z nowymi trasami i nie mogłem się oderwać.

Dla tych, którzy tęsknią za Wipeoutem lub F-zero pozycja obowiązkowa, dla fanów szybkich wyścigów w stylu Burnouta też !

 

7. Yoshi's Woolly World

 

Teoretycznie zwykła platformówka 2d, dla niektórych nie dorastająca do pięt Yoshi's Island - dla mnie: najlepsza platformówka 2d od czasu Donkey Kong Country Returns i najspokojniejsza platformówka w historii. Fenomenalna grafika, sporo pomysłów i dobrze wyważony poziom trudności (do przejścia bez problemu, do wymasterowania dla nielicznych).

 

6. Super Smash Bros WiiU

 

Każdy Smash jest świetny..i każdy jest słabszy niż Melee..

ten niestety też, ale nie brakuje mu aż tak wiele..największy wybór postaci, najwięcej graczy na ekranie i nadal niesamowita grywalność, a to wszystko w 1080p i 60 fps wink.png

 

5. Lego City Undercover

 

To prawda, że najlepszy sandbox na tej generacji to jak dotąd GTA 5, ale LCU to nr 2. Żaden Saints Row czy Sleeping Dogs tego nie zmieni. Humor, pomysły na misje główne i naprawdę dobrze rozwiązane wykorzystanie padleta. Chyba najbardziej niedoceniany ex na WiiU.

 

4. Super Mario 3D World

 

Wiele było narzekania, że to nie prawdziwy Mario 3D, że to mission pack do 3D Land..jednak dla mnie lepszy niż Galaxy i kop w ryj prawie tak mocny jak gdy pierwszy raz zagrałem w SM64

 

3. Splatoon

 

Pamiętam zapowiedź na E3..większość się z tego śmiała - mi się podobało, ale nawet nie przeszło mi przez myśl, że właśnie pojawia się seria, w którą będę chciał latami grać online. Nie lubię online, jestem wychowany na grach singlowych plus ew. z kanapowym coopem. Wyjątkiem był dotąd Mario Kart i Fifa UT. Jednak Splatoon to taki Mario Kart tps'ów,dlatego bez problemu dołączył do tego grona.

 

2. Xenoblade Chronicles X

 

RPG'ów też zazwyczaj nie lubię..japońskich szczególnie..ale lubię sf i chciałem zobaczyć na co stać graficznie WiiU, więc zaryzykowałem i po grubo ponad 100 godzinach muszę stwierdzić, że jednak lubię RPG'i i gdyby pojawił się remaster na Switcha to mógłbym wbić kolejne 100-150 h, bo system walki jest rewelacyjny.

 

1. Mario Kart 8

 

Tutaj chyba nie muszę nic tłumaczyć. Zdecydowanie najbardziej dopakowana gra na tą konsolę, najlepsza część serii, rewelacyjne DLC, najlepsze wyścigi tej generacji (lepsze nawet niż Horizon 3) i multiplayer, który nie znudzi się chyba nigdy. Gdyby nie skopany tryb battle byłaby gra idealna.

 

Ukryta perełka:

 

Kirby and the Rainbow Curse

 

Trochę zabrakło jej do pierwszej 10, ale każdy posiadacz WiiU powinien ją sprawdzić. Jest to pierwsza gra na stylusa od czasu DSa, która by mi tak podeszła.

Znakomita platformówka, która przeszła bez echa. Jeśli myślicie, że Yoshi, Rayman i Donkey Kong rozwalają graficznie wszystkie inne platformery 2d to nie widzieliście Kirbiego, jeśli myślicie że platformówka na stylusie nie mogła się udać to musicie sprawdzić tego Kirbiego.

Edytowane przez funditto
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem bardzo bardzo dobry ranking. Niby nie ma gier na Wii U, a wielu tych które sam mam na półce nie zostało uwzględnionych w jego co świadczy, że wcale tak źle nie jest.

B2, TW101, Captain Toad, NWMB U, Donkey Kong, MH3U, Zombi U, Pikmin 3, Rayman... 

Zainteresowałes mnie tych Kirbim, choc gameplaye bardzo słabo wygladają. Wolałbym jednak klasyczne sterowanie i formułe z GBA. To samo Yoshim mnie interere - myslałem, że głupia i banalna gierka, a poptarze dzis gameplay'e.

 

Sam TOP10 zrobie pewnie dopiero za rok bo za dużo mam jeszcze gier do przejścia żeby zrobic taki ranking.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Nie ograniczam się do exów, rimejki też wypisuję. VC nie, bo to zwykłe porty, więc trochę bez sensu

 

10. Bayonetta 2.

 

Slashery jako gatunek mi nie podchodzi. Ani DMC, ani inne tego typu. Fanem japońskości w grach też nie jestem. Ale jednak Bayonetta mi się podoba, bardzo przyjemnie mi się gra, lubię bohaterkę, a widowiskowość scen i walki to coś wspaniałego. Jeżeli dla mnie, jako może nie hejtera, ale nie entuzjasty Bayo jest ok, to pewnie fani gatunku sikają po nogach grając

 

9. Super Mario 3D World

 

Napisałem już niejedno na temat tej gry. Mimo, że jest bardzo, bardzo dobra to po genialnych Galaxy jest dla mnie zawodem. Ale i tak must have

 

8. Lego City Undercover

 

Najlepsza gra z Lego w tytule, świetna zwłaszcza dla starszych graczy wychowanych na filmach takich jak Brudny Harry czy 48 godzin. Do tego świetna graficznie i muzycznie. Ta gra jest jak Shrek, dzieciaki super się pobawią, a na dorosłych czeka tona smaczków.

 

7. Donkey Kong Tropical Freeze

 

Mission Pack do jedynki, ale jedynka była świetna, więc to żadna wada. Gra nie jest odkrywcza, ale topowe platformówki zawsze są w cenie :)

 

6. Smash Bros WiiU

 

Nie jarzę tej gry, ale pyka się fajnie. Syn ostro w nią gra, nawet online, dobrze mi się na nią patrzy, od czasu do czasu dam mu się namówić na skopanie mi tyłka. Nie rozumiem, ale szanuję. Synek twierdzi, że jest świetna

 

5. Captain Toad

 

Najlepszy element SM3DW rozwinięty do osobnej gry. Dla mnie coś fantastycznego. Ta gra jest tak cudownie inna od tego co jest obecnie w main stream. Jedna z najlepszych niespodzianek tej generacji

 

4. Zelda TP HD

 

Jakie jest Twilight Princess wiadomo. Gra nieśmiertelna. Szkoda, że ten "remaster" jest taki se, bo jednak gra zasługiwała na coś lepszego

 

3. Mario Kart 8

 

Chyba jedyne takie stuprocentowe nintendowe AAA. Genialny tytuł pod względem AV, grywalności, i długowieczności. DLC mogloby być wzorem dla wszystkich DLC (razem z dodatkami do Wiedźmina). Mario Kart przywróciło mi wiarę w to, że Nintendo potrafi zrobić współczesną grę

 

2. Zelda WW HD

 

Myślalem, że WW nie potrzebuje remake ale się bardzo pomyliłem. Sama gra wiadomo, ale to co zrobiono z genialną przecież oprawą pierwowzoru to magia. WiiU będzie stało u mnie po wsze czasy ze względu na ten remake

 

1. Rayman Legends

 

Moloch! Ta gra to moloch! Już nawet nie chce mi się pisać o oprawie, która jest po prostu najlepsza jaką widziałem, o grywalności, która bije wszystkie platformówki na głowę. Ale ilość tego co w Raymanie jest do roboty i różnorodność poraża. Genialna gra w swojej najlepszej wersji.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Zainteresowałes mnie tych Kirbim, choc gameplaye bardzo słabo wygladają. Wolałbym jednak klasyczne sterowanie i formułe z GBA. To samo Yoshim mnie interere - myslałem, że głupia i banalna gierka, a poptarze dzis gameplay'e.

 

Kirby był dla mnie niewiadomą, bo gameplaye faktycznie średnio zachęcały, ale poleciły mi go dwie osoby i bardzo mi podeszło, a oprócz tego bardzo fajnie wykorzystuje stylus.

 

Co do Yoshiego to prosty jest tylko wtedy gdy normalnie przechodzisz, ale jak zaczynasz czyścić plansze na 100 % zaczyna pokazywać pazury, a robić to warto, bo tylko wtedy odkryjesz plansze bonusowe, które są najlepszymi w grze. Polecam!

 

Edit: Ograłem 28 gier na tą konsolę, w tym 3, które nie były exami, a nie grałem w Paper Mario, Starfox Zero, Bayonetty, Project Zero czy Tokyo Mirage.. faktycznie nie ma gier na WiiU..

Edytowane przez funditto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W multum gier jeszcze nie grałem i pewnie nigdy nie zagram, ale top 10 na obecną chwilę (liczę porty, bo nigdy nie miałem stacjonarki Nintendo, Multiplatformy też, ale mam tylko jedną):

 

10. FAST Racing NEO

 

Nie grałem w to nałogowo, ale wygląda i gra się w to świetnie. Kupiłem DLC i jakoś nie grałem w nie jeszcze, ale na pewno pogram. Gniecie mnie poziomem trudności, jeżdżę na najniższym i nigdy na wyższy nie wejdę, ale i tak jest dobrze.

 

9. Super Smash Bros.

 

Więcej grałem w wersję na 3DS-a, na Wii U wziąłem tylko dlatego, by zobaczyć, jak to wygląda na dużym ekranie. No i wygląda super, ale po katowaniu przenośne edycji, w tę nie chciało mi się aż tak bardzo grać. Plus brakowało mi trybu Smash Run.

 

8. Axiom Verge

 

Mogłem zagrać na czym innym, ale zagrałem akurat na Wii U. Słaby ze mnie fan Metroidów, bo grałem tylko w Fusion i nawet nie skończyłem, ale po ograniu Axioma czuję się zachęcony. Łyknąłem jakoś w 2 dni, łażenie po tym labiryncie wciąga, jest nawet ciekawa fabułka w tle, muzycznie zróżnicowanie, strzela się soczyście. Wszystko na miejscu.

 

7. Donkey Kong Country: Tropical Freeze

 

Nie skończyłem (jeszcze), ale podoba mie się. Trudniejsza rzecz niż większość platformówek od Nintendo, przyjemnie się skacze. Raczej typowa platformówka, ale czy to źle? 

 

6. Yoshi's Woolly World

 

Yoshi jest za to prosty, ale tylko wtedy, gdy gna się do końca poziomu. Tak jak wyżej pisze funditto - jeśli chce się zbierać rzeczy, to już tak prosto nie jest. A mi się chciało i wszystkie włóczki moje. Sielankowa atmosfera również na plus, lubię mało nadęte gry. 

 

5. Pikmin 3

 

Na listach panów wyżej Pikminów nie ma, podejrzewam, że nie grali. Ja się skusiłem i jeśli tak wyglądałyby strategie na konsolach, to bym grał we wszystkie. Udanie rozwiązane sterowanie, ciekawe mechaniki z kolorami stworków i zadaniami, które mogą wykonać, nie tak niski poziom trudności. Tylko za krótka. 

 

4. The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

 

Moja ulubiona Zelda 3D, chociaż nie grałem jeszcze w Skyward Sword (Wind Waker HD podobał mi się chyba najmniej ze wszystkich twójwymiarowych Zeld i nie zmieścił się w mojej topce). Przypadła mi do gustu mroczniejsza atmosfera, świat, Midna, zamiana w wilka. No i świątynie, ścisły top w serii. 

 

3. Xenoblade Chronicles X

 

Jak bardzo jestem zawiedzony, że Xeno X robi gorzej praktycznie wszystko od poprzedniczki (którą ograłem na Wii U właśnie i kocham, chyba moja ulubiona gra w ogóle), tak to nadal jest wielgachny tytuł. Odkrywanie świata na piechotę jest niesamowite, lokacje są śliczne i ogromne, trzeba uważać na faunę i florę, która może nas zapipiać jednym ciosem. Wbrew pozorom gra po zyskaniu mecha jednak trochę traci, bo zmniejsza się to wszystko, a walki w robotach są chaotyczne (wolałem prostszy system z jedynki, Chain Link > Overdrive), a protagonista bez głosu i w dodatku nie liczący się za bardzo w fabule to jest bardzo słaba sprawa po Shulku. Ale te pierwsze 40-50 godzin to bardzo miło spędzony czas. No i soundtrack  :wub:

 

2. Mario Kart 8

 

Nie jestem into gry wyścigowe, do online też mnie nie ciągnęło, ale Mario Kart to jest taka rzecz, w którą mógłbym grać codziennie. Najprzyjemniejsze wyścigi ever i najlepsze DLC od Nintendo. Od poziomu dopracowania tej gry boli głowa. 

 

1. Splatoon

 

Totalne zaprzeczenie tego, w co wcześniej lubiłem grać. Sieciowy TPS? Walnąłbym w łeb, jakby mi ktoś dwa lata temu powiedział, że przegram w grę z tego gatunku 300 godzin. Grałem nałogowo w okolicach premiery, często wracałem także potem, gdy dodawane były kolejne tryby, mapy i bronie. Okropnie wciągające, najsilniejszy syndrom "jeszcze jednego czegoś", w tym wypadku potyczki, jaki miałem od dawna. Szkoda tylko, że nigdy nie udało mi się wbić do S+, nadal najwyżej w S.

 

Na liście nie zmieścił się wspomniany Wind Waker, Pokken Tournament, Freedom Planet czy Deus Ex: HR, w którego świetnie gra się na Wii U,a także Super Mario Maker, który jest moim największym zawodem na tej konsoli. Nie grałem/za mało grałem w takie gry jak: Bayonetta 2, Rayman Legends, Captain Toad, Super Mario 3D World, Lego City Undercover, czwarte Project Zero, Paper Mario, Tokyo Mirage Sessions #FE. Shantae, Steamworldy czy Shovel Knighta ograłem na 3DS-ie. 

 

Także no, Wii U nie ma gier. 

Edytowane przez Elanczewski
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Widzę, że ostatni post jest mój, ale chciałem wspomnieć, że uzupełniłem swoją kolekcję gier na WiiU o kolejne dwie pozycje + złożyłem zamówienie na nową Zeldę, więc jeszcze mój top 10 może się trochę zmienić - tym bardziej, że ku mojemu zaskoczeniu jedna z tych pozycji (Color Splash) póki co jest rewelacyjna.

 

edit: Faktycznie lista mi się zaktualizowała i to nie tylko przez Zeldę, ale też z perspektywy czasu jedne gry zacząłem cenić bardziej inne mniej. 
 

Obecnie widzę to tak:

10.Super Mario Maker

9. Smash Bros WiiU

8. Yoshi’s Woollie World

7. Lego City Undercover

6. Super Mario 3D World

5. Splatoon
4. Donkey Kong Tropical Freeze

3. Mario Kart 8

2. Xenoblade Chronicles X

1. Zelda BoTW

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.