Skocz do zawartości

Wii U Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


NemoKOF

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry temat, ale czy istnieje opcja, żeby przez WiiU gamepada grać w gry z innych konsol ? Może jakieś homebrew daje taką opcję?

niestety jeszcze nie.

 

Od dziś można bez użycia żadnej gry zrobić softmoda trybu vWii :) 

https://gbatemp.net/threads/wuphax-hacking-vwii-with-iosuhax.446786/

 

Jakby ktoś miał problemy z zrobieniem tego to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jako że sporo osób się pyta co zrobić aby gry z GC działały na WiiU więc zapodam w spoilerze krótki poradnik:


Na samym początku musimy skompilować iosuhax od użytkownika FIX94:

https://gbatemp.net/threads/building-iosuhax-on-windows.447023/

Jego exploit różni się tym od exploitu Dimok'a że ma tylko aktywny w tle wupserver który jest potrzebny do softmodu vWii, exploit Dimoka umożliwia zrzucenie swojej pamięci NAND na kartę SD a potem możliwość jej emulowania ( RedNAND - dodatkowo omija zabezpieczenia i można wiele ciekawych rzeczy uruchamiać ).

Jeżeli gdzieś w odmętach internetu znajdziecie już skompilowany plik to tak czy siak polecam instalacje pythona i innych aplikacji z linku powyżej, są niezbędne dalej.

Jak już skompilujecie pliczek fw.img od FIX94 pora użyć tego:
https://gbatemp.net/threads/wuphax-hacking-vwii-with-iosuhax.446786/

1. Dzięki CFWBooter uruchamiacie swój fw.img
2. WiiU po chwili bootowania ( czerwony ekran z napisami co dokładnie ładuje ) wróci do menu głównego - wtedy wupserver jest aktywny.
3. Następnie według poradnika powyżej.

Jak już zainstalujecie Homebrew Channel w pamięci vWii to obowiązkowo na wszelki wypadek robicie kopię całego trybu WiiU, co dokładnie jest do zrzucenia macie wyszczególnione tutaj:
https://gbatemp.net/threads/the-definitive-vwii-hacking-guide.425852/

Sekcja [Dumping and Backing Up Your vWii]

Następnie według poradnika wyżej: [installing Custom IOS Files] ( tylko dla tych co chcą odpalać swoje kopie gier z Wii ) -> [installing a Backup Launcher] ( dla chętnych ) -> [installing Nintendon't]

Główny temat dokładnie wyjaśniający jak instalować Nindendon't jest tutaj:
https://gbatemp.net/threads/nintendont.349258/

Oczywiście na WiiU nie zrobicie backupa swojej gry z GC, do tego jest potrzebne Wii z tego co wnioskuje.
Nie trzeba odpalać Nintendon't przez backup launchery




 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I chodzą po tym wszystkie płyty? Jak oni to kminią... Magia czasem. Czemu Ninny nie pozwoliło na to samo? Przecież mogli by nawet te gry sprzedawać dalej. Ms sprzedaje gry z x360 które chodzą na XOne w pudełkach z XOne. Ktoś by to kupił. No nie chcą zarabiać głąby...

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

I chodzą po tym wszystkie płyty? Jak oni to kminią... Magia czasem. Czemu Ninny nie pozwoliło na to samo? Przecież mogli by nawet te gry sprzedawać dalej. Ms sprzedaje gry z x360 które chodzą na XOne w pudełkach z XOne. Ktoś by to kupił. No nie chcą zarabiać głąby...

No WiiU nie odczyta płytek z Gacka.

 

Co ciekawsze - w drugim modelu Wii  Nintendo zostawiło podzespoły Gacka, po prostu u(pipi)iło złącza i gniazdo kart pamięci.

Nindendon't to nie emulator - to interpreter, dlatego jest taka duża kompatybilność z grami.

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

No ale lepiej - zostało to nawet w WiiU - skoro Nintendont sobie z tym radzi to sami powinni to zrobić i te gry sprzedawać w pudłach i z eShopu. Jest kupa zainteresowanych. I wcale nie trzeba HD Remasterów - ludzie grają w te gry bez tego - wystarczy je opisać jako VC i dać zdjęcie GC i tyle. Nie rozumiem wewnętrznych decyzji tej firmy.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Panowie, bo chciałbym sobie zagrać w Super Mario Maker, tak normalnie w moją legitną kopię. Ale nie chciałbym przez głupi upgrade zablokować sobie CFW, bo na pewno mam jakąś starą, hakowalną wersję FW i nie wiem czy dziury nie zostały połatane. Jak to wygląda teraz na najowszym FW? Widziałem jakieś iosucfw, rednany, sysnandy (nie lubię tego pomysłu z dwoma systemami kurczę, nie wiem czemu), jak zawsze jestem w tym pogubiony. Na 3DS uprościli to już do takiego poziomu, że jestem w stanie to ogarnąć, ale tutaj nadal czuję się trochę zagubiony. To nie są trudne rzeczy, ale czasu braknie na zgłębianie się w to i śledzenie na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

Albo tak namiętnie działają przy Switchu, że zabrakło im sił przerobowych dla Wii U.

Albo rzeczywiście postawili krzyżyk na Wii U, i są zdolni przymknąć oczy nawet na piractwo, byle by opylić to co mają w magazynach.

 

Może przy premierze nowej Zeldy ktoś w Nintendo sobie przypomni, że od dawna nie mają zabezpieczonej konsoli :mocking:

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Eee. masz pożliwość pobierania gier z serwerów Nintendo do metody brazylijskiej, trzeba je tylko potem zdekodować narzędziem z GBATemp. Gry są od razu bez zbędnego syfu i można je aktualizować w nowej wersji CEMU. Generalnie CEMU już teraz działa naprawdę fajnie. Dolphin odpala chyba już 100% gier z GC i 90 z Wii. Także jeszcze chwila i każdą konsolę stacjonarną Ninny można zastąpić PCtem ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...