Skocz do zawartości

Noob kupuje amplituner pod 4K


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba dam Ci pierwszego plusa w życiu :)

To tak niestety nie jest, pisałem o problemach z tym ampli wielokrotnie, robiłem reset ustawień fabrycznych, pobrałem nawet nowy soft i dalej lipa.

Kupiony był w 2012, podpiąłem pleja pod akurat jeden z portów HDMI i wszystko hulało, więc olałem temat. Ale kiedy pojawiło się więcej sprzętów, czy chciałem mieć dźwięk z tv, to tu pojawił się problem.

Wcześniej problemem było zbyt wolne włączenie, odpalam pleja i całą animację bootującą, nigdy nie widziałem. Z innych problemów, to nie słyszałem krótkich dźwięków w XMB. No i teraz pod TV 4K i ps4, nie mogę wybrać obrazu w 4K, więc po prostu czas najwyższy wymienić sprzęt na nowszy.

ps. kabel nawet wymieniłem na 2.0 i też problem.

Odnośnik do komentarza

Konsolę do testów odłączyłem całkowicie. Kabel z ampli, z wejścia podpisanego ARC, podpiąłem pod TV (też z napisem ARC). TV szuka dźwięku i nie może znaleźć. W ampli włączałem ARC, a także wybierałem te wszystkie profile (game, tv, itd.).

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Zobacz sobie na YT tutorial z ustawieniami jak wypuscic audio po ARC z telewizora. W Samsungu jest chyba jakieś wyszukiwanie, w Sony i LG są normalne pozycji ON/OFF a oprócz tego należy przełączyć Speaker TV na surround czy tam hoem teathre. To jest niemożliwe, że u wszystkich na Harmanach działa a ty fabrycznie masz spalone 4 porty HDMI.

 

W większości wypadków, najwięcej ustawia się w telewizorze jeśli chodzi o ARC, a nie w samym ampli. Chodzi właśnie o CEC i konkretne wskazanie tv, gdzie ma puszczać audio. Amplituner je tylko odbiera dlatego zwykle włączenie CEC/ARC wystarcza całkowicie bez jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza

Bardziej mnie zastanawia, że ktoś tu łączy się optykiem, by mieć dźwięk z TV. A mój TV już wisi na ścianie, zawieszony był przez typów z gwarancji Samsunga i nie chcę go ściągać, by podpiąć się pod wejście optyczne. HDMI ARC mam w skrzyneczce, pod tv. No mam nadzieję, że to zadziała, z obecnym ampli mam jakieś problemy z portami HDMI i po prostu się cykam :/

Grzybi ale optyk na 99% też jest w tej "skrzyneczce" pod TV.

Odnośnik do komentarza

Generalnie, wymiana amplitunera na taki obsługujący 4K lub HDR nie ma jakiegoś większego sensu jeśli ktoś ma tylko konsole, ewentualnie jakiś bd player bo wszystkie te urządzenia jako źródła natywnego sygnału można podłączyć bezpośrednio pod tv a dźwiękiem wrócić przez ARC lub optical do amplitunera. Dopłacanie do amplitunera aby był tylko 4k video pass through albo obsługiwał Atmos, który nie jest popularny w mojej ocenie nie ma sensu i wolałbym wymienić kolumny na lepsze niż dopłacanie za bajery. Większość osób i tak nie rozróżnia DTS po optyku od DTS Master Audio, już pomijając fakt, że często mają średniej jakości kolumny podłączone do kupionego na wyrost amplituner, który w 80% się marnuje jeśli chodzi o funkcje i jakość dźwięku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko do ludzi w temacie: zmieniłem ampli, który obsługuje HDMI, wydaje mi się że wszystko ładnie podpiąłem: PS4 - HDMI1, PS3 - HDMI2, dekoder NC+ - HDMI3 i to wszystko z ampli do TV wyjściem HDMI ARC - HDMI 4/ARC (w TV). Wszystko pięknie hula, jednak za każdym razem kiedy włączam cały sprzęt, obraz w TV zmienia się, szczególnie temp. barw, mimo że ustawienia w TV są ustawione takie jakie miałem wcześniej (np. ostrość 58 itd.). Wystarczy, że włączę na TV opcje temp. barw i wszystko wraca do normy. Problem ten dotyczy obrazu z każdego odtwarzacza (PS4, PS3, dekoder). Tak jakby ampli nie czytał/nie pamiętał/nie widział moich ustawień obrazu, po każdorazowym włączeniu, mimo że są one ustawione dobrze! Czy ktoś miał tak samo i sobie z tym poradził?

Odnośnik do komentarza

Czyli ampli sam sobie ustawia obraz? Wyłącz w ampli funkcję "screen effect", niech idzie domyślnie z TV.

 

Niestety nie mam w swoim ampli takiej funkcji. Przerobiłem całą instrukcję i wszystkie opcje video i HDMI i niestety nie znalazłem rozwiązania. Dziwne, bo wystarczy że wejdę w opcje obrazu w TV i np. kliknę w tryb obrazu i wszystko wraca do normy... Niestety muszę to robić za każdym razem po ponownym uruchomieniu sprzętu.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Był za 1889 i 71 groszy. Zamówiłem online, ma być do odbioru w sklepie, tylko w sumie czekam i czekam. Specjalnie tak długo to trwa, żebym w zamówieniu kliknął "dodaj gwarancję plus".

Promocja niezła, bo model "niższy", też był za jakieś 1890 zeta.

---

Właśnie dostałem maila "Planowany termin wysyłki to 2016-12-12"

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.