Skocz do zawartości

PSX Extreme 235


Oceń okładkę PSX Extreme 235  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 235



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #235

 

001okl_235.jpg

 

Marcowy numer dostępny od środy 1.03

Prenumerata - wysyłka 26.02 (niedziela)

 

Roger: Piątek przed końcówką. Planowo miałem tego dnia dostać 10 stron od redaktorów. O godzinie 23 tekst przysłał tylko Sobek. W dodatku niekompletny, bo bez oceny i stopki, ale z adnotacją „resztę doślę rano”. Nie dosłał. Pozostałych tekstów nie ma – „No przecież nic się nie stanie, jak jeden tekst przyjdzie później”. Zważywszy na to, że jest końcówka, a podobną argumentacją posługuje się pięciu redaktorów, to niekoniecznie. HIV odzywa się dwa dni później. „Byłem bez dostępu do netu i telefonu, ale szczegółów nie przytoczę, bo trudno będzie w nie uwierzyć”. Nawet nie pytam, cieszę się, że tekst w końcu doszedł. „Słuchaj Roger, dzisiaj jest deadline, ale gdyby była taka możliwość, to chciałbym przesunąć tekst. W Sapporo trwa festiwal śniegu i poproszono mnie o pomoc w tłumaczeniu polskich rzeźbiarzy” – oznajmia Mazzi. Jest dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałem, czytając 18 lat temu wstępniaki Ściery. Jestem zły, bo spędzę przed kompem całą niedzielę, ale uśmiecham się pod nosem, bo po prostu lubię tych wariatów.

 
Bo jak tu ich nie lubić? Dzwonię do Kaliego: „Słuchaj, jest nowe Dynasty Warriors do recki, chcesz?”. Pogadaliśmy chwilę, wysłałem mu kod i polazłem do sklepu po piwko na wieczór. Wtem dzwoni zajarany jak dzika świnia z przemytu Kali. „O w mordę, to jest Godseekers, to nie ta zwykła odsłona, tylko turówka. Wczoraj chciałem to nawet kupić na PSN! Ale mi prezent zrobiłeś!”. Temat wojowników i broni białej w obecnym numerze przewija się zresztą bardzo często. Recenzujemy dwa lutowe hity – Nioh oraz For Honor, czemu towarzyszy tekst o sekretach samurajów. Rozbo zabrał na warsztat pierwszego blockbustera Sony w tym roku – Horizon Zero Dawn, zaopatrując się w PS4 Pro, aby sprawdzić, jak wypadł sztandarowy tytuł dla tego modelu konsoli. Numer domyka recenzja Torment: Tides of Numenera, opatrzona wywiadem z producentem oraz artykułem o korzeniach serii.
 
235. numer PSX Extreme wypchany jest też playtestami. Gramy przedpremierowo w takie hity, jak Mass Effect: Andromeda, Project Cars 2, Tekken 7, Ace Combat 7, Prey czy znakomicie zapowiadające się polskie Get Even. Testujemy też konkurentów NES-a Mini – Segę Mega Drive Classic i Retro Lindo – co potwierdza, że moda na retrogranie nie zwalnia tempa. Co jeszcze? Żegnamy Wii U, wspominając o zaletach i wadach konsoli Nintendo, przyglądamy się ewolucji gier wyścigowych, opisując tytuły, o których większość z Was nie miała zapewne zielonego pojęcia, a w temacie numeru wracamy do czasów premier PS2 i pierwszego Xboksa, które zdefiniowały rozwój branży, jaką dziś znamy. Was zostawiam z lekturą, a sam wracam do siekania demonów w Nioh. Ależ ta gra wciąga!

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
IV rewolucja gier wideo – lata 2002-2007
 

TESTY

Retro Lindo
SEGA Mega Drive Classic Retro Games Console

 

CO NOWEGO

Conan Exiles
DiRT 4
Shadow Tactics: Blades of the Shogun
What’s Next – impreza Focus Home Interactive
Wii U – pożegnanie

 
PLAYTESTY

Ace Combat 7: Skies Unknown
Dark Souls III: The Ringed City
Get Even
Little Nightmares
Mass Effect: Andromeda
Prey
Project Cars 2
Tekken 7

 
RECENZJE

2064: Read Only Memories
8Days
Berserk and the Band of the Hawk
Call of Duty: Infinite Warfare – Sabotage
Chime Sharp
Dead Effect 2
DEXED
Digimon World: Next Order
Double Dragon IV
Dynasty Warriors: Godseekers
Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek
Fallout Shelter
For Honor
Halo Wars 2
Horizon Zero Dawn
How to Survive 2 
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter 
Life of Black Tiger
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 – Road to Boruto
Nioh
Pixel Heroes: Byte & Magic
Saban’s Mighty Morphin Power Rangers: Mega Battle
Semispheres
Sniper Elite 4
Sublevel Zero Redux
Tales of Berseria
The Sun and Moon
Toby: The Secret Mine
Torment: Tides of Numenera
Trulon: The Shadow Engine
Uncanny Valley
Vertical Drop Heroes HD
VR Ping Pong
Zen Pinball / Pinball FX2 Star Wars Pinball: Rogue One

 
HARDKOR

Poza ekranem – Droga samuraja 
Kącik bijatyk
Ewolucja gier wyścigowych
Gry 2D, retro i free-to-play są passé
Zwrot akcji, czyli wyrzynanie watahy
„Resident Evil: Ostatni rozdział” – recenzja filmu
O Tides of Numenera – wywiad
Fantasy postawione na głowie – kulisy produkcji Planescape: Torment

 
RETRO

Trzeba znać
Pegasus zone – Flash & Batman
Kult plastiku – Steel Battalion
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXVII)
Comix Zone – rozmowa z Markiem Oleksickim

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
Głos Ludu

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA została wysłana w niedzielę, 26.02. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

horizon.jpg

mea.jpg

nioh.jpg

retro.jpg

rewolucja.jpg

wyscigi.jpg

torment.jpg

Odnośnik do komentarza

Troche mało napisów ale nie można mieć wszystkiego.

 

Dokładnie! Chciałem dać na cover: "Najlepsze teksty Bizona z forum", ale nie pozwolili :/

 

Za to jest plan wzbogacić Głos Ludu od kolejnego numeru i wpisy w statusach - kopalnia złotych myśli normalnie. 

Odnośnik do komentarza

Mi okladka sie nie podoba, jest jakos za pusto i nie chodzi o brak napisow. Bardziej sztampowego arta juz nie bylo? Wklejona postac w biale tlo z cieniami i gotowe. Nie bylo mozliwosci zeby dac, np. tej grafiki ze steelbooka Horizon?

 

Próbowaliśmy, ale słabo to wyglądało - art nie był na warstwach, ciężko było to ustawić i okładka ogólnie robiła się trochę... zbyt kolorowa. 

 

Liczyłem na okładkę Life of Black Tiger- System sellera. Liczę na ocenę 10... Tfu, 1 

 

Nooo powiem Ci, że Rogerowi tak się gra spodobała, że aż stworzył dla niej specjalny znaczek jakości ;). 

Odnośnik do komentarza

Recek wiecej niz na jesieni :P

Recek dużo, ale jakieś takie mało znane te gierki:)

Okładka bardzo dobra, minimalistyczna taka bym powiedział.

Ten temat numeru mnie ciekawi, czemu akurat 2002-2007, ale to już dowiem się we wtorek :)

---

O, coś dla blantmana:)

torment.jpg

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ta gra o tygrysie to jakiś crap, że ta okładka nie przeszła? Jest świetna, a kompozycja napisów jak w starym stylu PE. Jestem ciekaw czy jakby zamiast babki z Horizon wkleić tam w takiej samej pozycji kolesia z Coda z karabinem w łapach, to czy byście też tak się spuszczali?

Edytowane przez Plugawy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podoba mi się, że już w zeszłym numerze powiększyliście logo by sięgało od krawędzi do krawędzi. W tym miesiącu widzę, że trzymacie się tego pomysłu i brawo. Okładki od razu nabrały jakiejś spójności. Tak trzymać, nie rezygnujcie z tego. Poza tym zawartość zapowiada się jak zwykle apetycznie, aż mi się zachciało kupę, by móc już na ceramice (i na relaksie) poczytać. Roger i ekipa - robicie to dobrze.

Odnośnik do komentarza

Taka okładka z tygrysem mogła być dobrą zabawną reklamą dla szmatławca. Zrobilibyście kilka fejkowych kont na fejsiku, byście w kilku grupach dla graczy wstawili posta z okładką i podpisem typu "pamiętacie tą gównianą gierkę na playstation o tygrysie? psxe dali ją na okładkę, dobre wariaciki xddd muszę mieć ten numer :obemi:", do tego umiejętnie nakręcić hype i w środę z rana przy każdym kiosku byłaby kolejka stulejarzy żeby tylko to dostać. Zmarnowany potencjał :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.