Skocz do zawartości

Fast RMX


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

O w du,pę ale ta gra jest trudna :o. Już na siódmych mistrzostwach na najwolniejszej klasie musiałem się napocić, żeby wbić na pierwszym miejscu w całym turnieju (a i tak nie wygrałem wszystkich wyścigów).

Odnośnik do komentarza

Kończyć w top3 spoko, no ale jak się skończy dwa razy na drugim i raz na trzecim to nie wygram całych mistrzostw. Ja chcę być pierwszy ;).

 

Z tego co czytałem najwolniejsza klasa wcale nie jest najłatwiejsza.

Odnośnik do komentarza

Gatunek future racer niesamowity renesans przeżywa. Na PS4 remake'i Wipeoutów, na Switcha reedycja świeżego Fast RMX z Wii U, na PC GRIP czy Redout, z których to ten drugi ląduje na konsolach. Dla każdego coś miłego, a najlepsze jest to, że wszystkie są wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
17 godzin temu, Gromit napisał:

da się łatwo zagrać ze znajomymi?

 

Tak, po prostu odpalasz online, Twój znajomy odpala online i z automatu rzuca Cię do wspólnego "lobby" i się ścigacie. Ale nie ma żadnych turniejów, punktów, rankingów, klas prędkości, wyboru trasy, czegokolwiek, po prostu odpalsz online i jedziesz.  Można by kiedyś zagrać, czemu nie :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaki jest teraz konsensus co do Fast RMX? Obniżka na 65 zyla. To jest w ogóle porównywalne do Mario Karta, F-Zero, warta marnowania czasu na nią? Czy to była tylko gierka, w którą ktoś grał, bo nie było wtedy nic innego na Switcha? W sumie lubiłem pograć w F-Zero z bratem jeszcze za czasów SNES-a i N64, a Fast RMX dostał wiele świetnych recenzji, ale... od tego czasu jakoś rzadko ktokolwiek tę grę poleca. 

 

 

Grałem w Fast RMX już ponad 10h, a wziąłem jak było w promce za 70zł z hakiem. Imo warto, bo pomysł z przełączaniem silnika ciekawy, no i przede wszystkim kosmiczne prędkości. Mam płytę na Wii U i przy drugiej lidze wymiękłem, a na Switchu podium we wszystkich. Na przełączniku chyba jest nieco łatwiej, na pewno przez bardziej przejrzystą grafikę. Co do AI muszę się upewnić i odpalić Wii U.

W tej cenie bardzo dobra propozycja ze świetną grafiką (z małymi wyjątkami) i cudownym uczuciem prędkości jak się już opanuje pojazd. Sama gra trochę surowa, ot, trzaskamy wyścigi i tyle, bez kariery czy coś w ten deseń. Animacje uderzających bolidów są trochę ubogie, ale to już czepianie się, tym bardziej, że nie do tego dążymy. 

Jeśli miałbym wskazać podobieństwo do Mario Karta, byłoby to przeszkadzanie przeciwnikom - wystarczy podczas używania boosta otrzeć się o delikwenta, a ten straci prędkość. Oczywiście działa to też w drugą stronę. Moim zdaniem, jest to też mniej upierdliwe niż w MK, gdzie atak przeciwnika potrafi całkowicie wyhamować pojazd - coś co mnie dość mocno irytuje w tej serii, bo siada dynamika rozgrywki.

Imo Fast RMX powinno mieć nazwę Fast Racing Neo remastered/remix, cokolwiek, bo tym właśnie jest. Trochę za mało nowych rzeczy, żeby sobie tytuł zmieniać. Grafika jest ostrzejsza i trochę ładniejsza, na pewno nie ma jakiejś dużej różnicy. W każdym razie jak najbardziej polecam, bo sporo wyścigów daje niezłego kopa adrenaliny np. gdy wyprzedzamy przeciwnika w ostatniej sekundzie przed metą, albo cudem z ostatniego miejsca kończymy na pudle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...