Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Jest do kupienia pokrowiec od razu z folią w zestawie, jej jakość taka sobie, ale imo lepszej nie trzeba. Sam pokrowiec zaś całkiem spoko. Switcha mam gdzieś tak od premiery, trochę gierek naściągałem, a karty żadnej nie mam. Także o ile nie masz zamiaru kupić od razu całego eshopu, to możesz z nią się śmiało wstrzymać na czas bliżej nieokreślony.

Odnośnik do komentarza

Sa jakies must have akcesoria poza CASE'am, które kazdy powinine posiadac? Silokony na joy-cony? szklo na szybke bo podobno sie rysuje od docka? jakies extra ladowarki? Czy tylko skok na kase.

Mogę polecić parę akcesoriów Day 1, które używam do dziś i które będą chronić twoją konsolę bardziej:

 

Szkło hartowane

 

Recenzja:  

 

 

Montaż:  

 

Koszt: 10 Euro 2 sztuki na Amazonie

 

Najważniejsze to na "zimną" konsolę nakładać i odczekać 48-72h. Wtedy klej złapie poprawnie i nie będą się robić mikro pęknięcia po włożeniu konsoli do doku gdzie potrafi być wysoka temperatura. Nałożyłem tak jak na filmiku powyżej za 1 razem bez żadnych bąbelków. Używam od 2 miesięcy i polecam.

 

Nakładki żelowe na joycony

 

Joycony po 6 miesięcznym okresie intensywnego użytkowania jak i wzmianka o zwykłej folli ochronnej:  

 

 

Oryginalne nakładki żelowe:  

 

Koszt: 9 Euro na Amazonie

 

Jak widać na filmiku wyżej Joycony są wykonane z niskiej jakości plastiku i gumy na gałkach. Nakładki żelowe to bardzo fajna sprawa jeśli chodzi o ochronę Joyconów. Nakładki są na Joycony jak i również na gałki. Bardzo dobrze leżą w dłoniach dzięki ich kształcie owalnym jest większy komfort gry, używam w trybie Handheld od 2 miesięcy i tylko mogę polecić.

 

Nintendo Switch LAN Adapter

 

 

Adapter LAN Plugable 3.0:  

 

Koszt: 21 Euro na Amazonie

 

Nie od dziś wiadomo, że Nintendo Switch ma bardzo słabej jakości wbudowane Wi-fi. Jest mnóstwo filmów na youtubie z porównaniami i efektami używania LAN adapterów do Switcha, nie chcę zaśmiecać tematu. Osobiście u mnie jest poprawa o 6 Mb/s na teście, dla osób grających dużo w trybie docked polecam.

 

Karta pamięci SD

 

krótka recenzja kart wykorzystujących maksymalny odczyt i zapis na Switchu obecnie:  

 

Aktualnie konsola Nintendo obsługuje karty typu SDXC UHS-1, karty z większą prędkością nie zostaną wykorzystane przez Switcha. Nie jest do Day 1 zakup, ale z czasem niezbędny a nawet konieczny zakup do konsoli. Lepiej kupywać karty z oficjalnych źródeł gdyż obecnie na rynku jest masa chinskich podróbek. Podróbki te dosłownie są identyczne lecz ich pamięć fizyczna jest cofnięta; karta np. 64GB faktycznie może mieścić tylko 8GB. Po 8GB kasuje automatycznie zdjęcia i dane albo występują błędy. Filmików na youtubie w tym temacie też masa. 

 

Od ostatniego updatu 4.0 dzięki, któremu możemy używać słuchawek wireless; używam Sony Playstation Gold. Ponoć najlepsze w przedziale 100Euro obecnie.

 

Wrzucam filmik z prototypem nowego docka do Switcha, który ma mieć premierę pod koniec 2017 w Japonii. Dock posiada wbudowany już LAN port, lepszy Design moim zdaniem gdzie nie będzie już konsolka narażona na rysowanie i nagrzewanie. Napewno uważam, że Nintendo w tym temacie ruszy przy następnych rewizjach.

 

Prototyp nowego Docka z LAN adapterem:  

 

Co do samej konsolii to uważam, że to najlepszy zakup jak dla mnie w obecnej generacji. Cieszę się, że sprzedałem swoje Ps4 Pro gdzie tak potrafiło wyć w wymagających tytułach i w turbo mode, że już żona w drugim pokoju nocą nie wytrzymywała. Kultura pracy Nintendo Switch imponuje mi bardzo. No i oczywiście te sztosy jak Zelda, Splatton 2 (gdzie strzelanie przy użyciu kontrolera ruchu jest dla mnie porównywalne z myszką i klawiaturą; to kompletny inny poziom w celowaniu na konsoli przy użuciu kontrolera) i niedługo Marian. Tym co są nie zdecydowani gorąco polecam. 

Edytowane przez Xzirev
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Surround to surround. Dźwięk 5.1 w trybie dock o ile gra obsługuje :)

 

Jak masz kino domowe lub amplituner z wejściami hdmi, to podpinasz docka do kina a kino do tv, wtedy powinno hulać w 5.1.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj nakleiłem sobie szkło hartowane. Jestem super zadowolony, bo nie dostał się w zasadzie żaden syf pod spód i do tego ładnie przykleiło się bez bąbelków czy innych śladów. :banderas:

 

No coś pięknego po prostu :wub:

 

kRer2Rw.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja naklejalem folie 15 minut i mam w gornym roku babelek a pod folie dostal sie włosek. No narazie mi nie przeszkadza ale bedzie trzeba w przyszlosci powtorzyc zabieg. Jestem inwalida do takich rzeczy.

Ja kupiłem szkło wcześniej nie wiedząc że z futerałem będzie folia... No ale szkło to szkło, powinno dać lepszą ochronę.

 

Cieszy mnie to że jak nigdy przykleiło się wszystko bez skazy. Ostatnio tak ładnie też skleiłem folię na Vitę i telefon. Rzadko mi się to zdarza żeby było cacy, a tutaj tak wyszło. :banderas: Te włoski i kurz to zaraza. :[

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj nakleiłem sobie szkło hartowane. Jestem super zadowolony, bo nie dostał się w zasadzie żaden syf pod spód i do tego ładnie przykleiło się bez bąbelków czy innych śladów. :banderas:

 

No coś pięknego po prostu :wub:

 

kRer2Rw.jpg

No miałem tak samo jak ty, bez bąbelków i kurzu... Tylko nie chcący przy montażu wcisnąłem przycisk power :/ Przez co mam takie smugi od kleju czy to mikropęknięcia nie wiem jak to się nazywa. Mam coś jak gość z filmu tylko dużo mniejsze i tylko w lewym rogu:

 

Nie przeszkadza to w graniu praktycznie bo tylko widzę to pod światło no ale nie jest idealnie już. Ale ten z filmu ma tego o wiele więcej. Pisałem już w tym temacie o tym żeby odczekać na zimnej konsoli. Producent np. Orzly daje fabrycznie 6-8H na odczekanie ale czytałem na forach, że najbezpieczniej 48h odczekać bo wtedy klej lepiej wiąże i wypiera mikro bąbelki powietrza.

Edytowane przez Xzirev
Odnośnik do komentarza

https://www.euro.com.pl/sluchawki/philips-shl-3160bk-czarny.bhtml

 

kupiłem ten model dwa lata temu (za jakieś 160zł, teraz są tańsze). Podpinałem je do New 3DS'a, Wii U i nie tylko i przyznam, że dźwięk mają nad wyraz czysty (bardzo dobrze wychwytują wysokie dźwięki czy wokal). Co ważniejsze są bardzo wygodne, nie cisną uszu  nawet jak trzyma się je kilka godzin (noszę okulary więc to było dla mnie ważnym aspektem). 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchawki to bardzo kwestia gustu, każdy ma nieco inną "głowę". Poza brzmieniem, jest też np. kwestia izolacji oraz budowy/wygody noszenia, dla niektórych ważne, dla innych nie.

 

Kanon tych tanich to od lat Koss Porta Pro, AKG K518 i Creative Aurvana Live. Mają wysokiej jakości przetworniki jak na swoją cenę. Najwięcej ludzi uważa je za najlepsze. No, przynajmniej wśród słuchawek, które jest łatwo kupić. Tak ogólnie to takie pierwsze typy do sprawdzenia.

 

Audiofilskie, nieaufdiofilskie - specjalnie nie ma takiego rozróżnienia, bardziej zależy od gustu, także od źródła. Do "ogólnego zastosowania" lepiej po prostu kupić lepsze. Jeśli chodzi o gry na Switcha, to ze wszystkiego, co grałem, największą różnicę robią dobre słuchawki w Zeldzie - gdzie dźwięk jest dokoła ciebie. Taka gra - to wręcz inna gra na głośniczku i na odpowiednich słuchawkach.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...