Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Na ten moment kompatybilności wstecznej nie ma w ogóle. Za jakiś czas będzie można zagrać w gry z NESa i tyle wiadomo w temacie. Kwestia innych konsol jest tajemnicą.

 

Jeżeli zależy ci na Zeldach i Xenobladeach to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup WiiU, na którym odpalisz także gry z Wii oraz gry z N64, NESa i SNESa kupując je cyfrowo.

 

Możesz też przerobić WiiU, dzięki czemu odpalisz na nim gry z Gamecube'a.

 

Szczerze mówiąc jeżeli możesz sobie na razie odpuścić Xenoblade X oraz Zeldę BOTW (gry na WiiU) i kupić po prostu zwykłe Wii za 200zł, gdzie ograsz wszystko do Wii włącznie. Czy to oficjalnie (do Wii możesz włożyć płytki z Gamecube'a) czy po dokonaniu banalnej przeróbki i odpalaniu gier z USB.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No ale skoro jasno i wyraźnie opisuje, że chciałby nadrobić zaległości w nintendowych tematach to na grzyba mu obecnie Switch jak przecież nie ogra starszych pozycji? Skoro planuje zakup tego cuda za rok to niech kupi Wii U / Wii z DS Lite lub 3DS'em i ogra bardzo wiele pozycji z ostatnich 10-15 lat.  

Odnośnik do komentarza

@szczudel moim zdaniem lepiej brać Switcha teraz i  razem z nami, cieszyć się z nowych gier. 

A co do zaległości z Wii, Wii U czy 3DSa, to mogę się założyć, że Switch dostanie kilka ciekawych remasterów z wcześniej wymienionych platform. 

Także bierz chłopie Switcha i przeżywaj na bieżąco :)  Zelda BOTW, Super Mario Odyssey, Splatoon 2, Xeno 2, Mario Kart 8 Delux, Arms, Mario + Rabidds do tego cała masa indyków,..............kurna panie, na switch masz już co nadrabiać ;) 

Odnośnik do komentarza

No jak bardzo chłopak chce nadrabiać to akurat kupić Wii to śmieszna kwota teraz. Gier sporo, sztosy latają w dobrych cenach, jak człowiek oleje np niemiecką okładkę to Galaxy kupisz za 50 zł nieraz. Pierwsze wii (pierwszy model) odpali też gry z GC (pad i karta wymagane). WiiU kupić trochę gorzej, mniej tego na rynku. Ale jeśli nie boisz się homebrew to odpalisz na nim gry z U, Wii, GC, N64, SNESa i NESa :-)

 

A jak jednak chcesz przenośnie grać to New 3ds czy New 2ds to dalej świetny wybór. Życia nie starczy na ogarnie wszystkich sztosów. Odpalisz gry z 3ds, ds i masz sporo tytułów ze Snesa I NESa na eshopie. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, kazuyoshi napisał:

@szczudel moim zdaniem lepiej brać Switcha teraz i  razem z nami, cieszyć się z nowych gier. 

A co do zaległości z Wii, Wii U czy 3DSa, to mogę się założyć, że Switch dostanie kilka ciekawych remasterów z wcześniej wymienionych platform. 

Także bierz chłopie Switcha i przeżywaj na bieżąco :)  Zelda BOTW, Super Mario Odyssey, Splatoon 2, Xeno 2, Mario Kart 8 Delux, Arms, Mario + Rabidds do tego cała masa indyków,..............kurna panie, na switch masz już co nadrabiać ;) 

Problem w tym, że "na bieżaco" to dla mnie żadna zaleta. Naleze do tych ludzi co nie wydaja na nowe gry więcej niż 100pln i nie mówię o uzywkach tylko nówkach/cyfrówkach. PS3 wyczekałem chyba 3 lata, Ps4 kupiłem dopiero w tym roku. Spokojnie Switch może poczekać ze 2 lata.

 

Co do sugestii innych o branie Wii. Nie chcę starej konsoli. Nie będę "łowił" gier i wyrywał ich sobie z kolekcjonerami. Polecanie mi Wii jest w moich oczach jak polecanie kupna PSXa aby zagrać w Suikodena. Konsola 100, gra 500. Bez żartów proszę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szczudel napisał:

PS3 wyczekałem chyba 3 lata

 

1 godzinę temu, szczudel napisał:

Nie chcę starej konsoli

 

Widzisz ty co piszesz? xD

 

Podawanie Suikodena to akurat najgorszy mozliwy przyklad. Dostepnosc gier na wii/wiiu jest wciaz bardzo dobra.

Edytowane przez Kinoji
Odnośnik do komentarza

Co za typ xD Napisałem ci przecież, że najlepsze gry dorwiesz za 50 zł, pomyliłeś się o jedno "0" ;-) Jak nie chcesz kupować dla STARYCH gier STAREJ konsoli to o co ty nas pytasz? PS3 nie miało wstecznej kompatybilności też przecież, gry z PS2 nie chodzą na niej oprócz pierwszego modelu który coś tam emulował. Tak samo PS4, nie chodzą gry z PS3 i PS2 itd. Nie wiadomo czy Switch kiedykolwiek odpali gry z innych konsol. Ze SNESa czy NESa pewnie kiedyś tak ale Wii, GC? WiiU? Nikt z nas tego nie wie. Jak chcesz grać w klasyki to niestety musisz sobie sprawić klasyczną konsolę :-) Wii rozeszło się w ponad 100 mln sztuk - sprzęt i gry można kupić za dobre pieniądze.

 

Chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko widzę. To się chyba nie uda.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kinoji napisał:

 

 

Widzisz ty co piszesz? xD

 

Podawanie Suikodena to akurat najgorszy mozliwy przyklad. Dostepnosc gier na wii/wiiu jest wciaz bardzo dobra.

Nie ma tu sprzeczności. Te zakupy były kiedy konsola był ciągle wiodąca i był "to aktualny" zakup. Nigdy nie kupiłem konsoli, poprzedniej generacji i nie zamierzam tego zmieniać. JEsli nawet za 3 lata kupię Switch to będzie to najnowsza stacjonarna konsola N na rynku.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, szczudel napisał:

Nie ma tu sprzeczności. Te zakupy były kiedy konsola był ciągle wiodąca i był "to aktualny" zakup. Nigdy nie kupiłem konsoli, poprzedniej generacji i nie zamierzam tego zmieniać. JEsli nawet za 3 lata kupię Switch to będzie to najnowsza stacjonarna konsola N na rynku.

 

Ale co to zmienia? Gry masz tansze, konsole tansze, uzywki jeszcze tansze w obu przypadkach. Sprowadza sie do w twoim przypadku do tupniecia nozka i powiedzienia 'nie kupie z poprzedniej generacji bo bebe!' czy jest w tym jakas ukryta filozofia? Argument o walce z kolekcjonerami o "rzadkie" tytuly juz upadl.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, szczudel napisał:

Nie ma tu sprzeczności. Te zakupy były kiedy konsola był ciągle wiodąca i był "to aktualny" zakup. Nigdy nie kupiłem konsoli, poprzedniej generacji i nie zamierzam tego zmieniać. Jeśli nawet za 3 lata kupię Switch to będzie to najnowsza stacjonarna konsola N na rynku.

 

Jeśli nawet za 3 lata kupisz WiiU to będzie to najnowsza stacjonarna konsola N na rynku.

 

Switch to najnowsza konsola hybrydowa Nintendo, i - mimo iż dziś się ją tak nie nazywa - to nextgen, kolejna generacja.

Odnośnik do komentarza

Switch pewnie nie odpali gier z Wii i WiiU więc tego nie osiągniesz za 3,4,5 lat (Wii może kiedyś, WiiU pewnie nigdy nie). A chciałeś grać w klasyki.

W dniu 26.11.2017 o 20:30, szczudel napisał:

...

Jak daleko wstecz sięga kompatybilnośc Switcha? Zależy mi na ograniu Zeld i Xenoblade'ów. Poza tym pewnie będę chciał grać w Mariany i inne exclusive'y które mnie przez ostatnie naście lat ominęły.

...

O to pytałeś prawda?

 

Więc jak chcesz ograć gry z ostatnich parunastu lat to Switch nie jest dla Ciebie po prostu i każdy z nas podał ci sposób na osiągnięcie tego, o co pytałeś.

 

EDIT: P.S. Tak jak @Damk pisze - najnowsza konsola stacjonarka to dalej WiiU a najnowszy handheld to dalej New 3DS - Switch jest gdzieś po środku tego wszystkiego.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Jak chce Zeldy i Xenoblade'y grać to nie rozumiem czemu Wii U po prostu nie kupi. 

 

Możesz na tej konsoli odpalic Xenoblade Chronicles, Xenoblade Chronicles X, Zelde WW HD, Zelde TP HD, BoTW i wszystkie z eshopu, które wyszły czyli 

 

The Legend of Zelda
The Adventure of Link
Zelda 
A Link to the Past
Ocarina of Time
Majora's Mask
The Minish Cap
Phantom Hourglass
Spirit Tracks
Twilight Princess 
Link's Crossbow Training
Skyward Sword

 

w tym TP i SS jako wersje cyfrowe lub płytowe z Wii

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, szczudel napisał:

Nie ma tu sprzeczności. Te zakupy były kiedy konsola był ciągle wiodąca i był "to aktualny" zakup. 

No to w tym wypadku najlepszym wyborem dla Ciebie będzie zakup 3DSa. Konsolka cały czas ma się dobrze jest najnowszym rasowym handheldem od Big N, nadal wychodzą  na nią nowe gry, a hitów ma tyle, że głowa mała, i jak dobrze sie rozejrzysz, to wyrwiesz te gry za stosunkowe małe pieniądze.

Cudów się jednak nie spodziewaj, gdyż gry i ogólnie produkty Nintendo trzymają pewien pułap cenowy, co dla niektórych jest nie do ogarniecia - no bo jak stare gry mogą tyle kosztować, przez co stopują sobie drogę do świetnej zabawy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chciałbym ograć Zeldy, ale bez kupowania konsol na które wyszły. Wolę grać w stare gry, ale tylko na nowych konsolach. No ciężka sprawa.

 

 

W tym roku sporo grałem na Wii (wyjąłem głównie w ramach przechodzenia wszystkich Zeld na hajpie na nową) i wiele gier z tej konsoli zaskakująco świetnie się trzyma. W skrócie mówiąc: w starą wersję Wind Wakera trudno się gra z tyloma irytującymi rzeczami, które naprawiono na Wii U (nieco podobnie jest zresztą z Zeldami z N64 i ich nowymi wersjami na 3DS-a). Przy czym te rzeczy irytują nawet bez znajomości nowej wersji, po prostu są oczywistymi wadami. Twilight Princess niby nie ma wiele zmian, ale i tak nowsze wersje jednak lepiej się gra, np. na Wii dzięki lepszemu obrazowi na nowych telewizorach, no i celowanie wiilotem to zawsze przyjemność. Skyward Sword wymaga akcesorium za 100 zł, które w sumie niemal tylko do tej gry jest przydatne, ale i tak mam wrażenie, że warto. To jedyna niemal gra w swojej kategorii, i do tego tak bogata i dobra, to pozostanie jedna z wybitnych pozycji "gamingu". W pierwszego Xenoblade w sumie najlepiej gra się na Classic Controllerze. To jedna z moich ulubionych gier XXI wieku, ale jakoś nie mam ochoty grać w nią znowu. Jednak ponad 100 godzin syci.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, _Be_ napisał:

Jak chce Zeldy i Xenoblade'y grać to nie rozumiem czemu Wii U po prostu nie kupi. 

 

Możesz na tej konsoli odpalic Xenoblade Chronicles, Xenoblade Chronicles X, Zelde WW HD, Zelde TP HD, BoTW i wszystkie z eshopu, które wyszły czyli 

 

The Legend of Zelda
The Adventure of Link
Zelda 
A Link to the Past
Ocarina of Time
Majora's Mask
The Minish Cap
Phantom Hourglass
Spirit Tracks
Twilight Princess 
Link's Crossbow Training
Skyward Sword

 

w tym TP i SS jako wersje cyfrowe lub płytowe z Wii

Zaintrygowałeś mnie. Jak sie na WiiU gra w Xenoblade'y? Tylko ten tabletowy pad, czy jest możliość grania na normalnym padzie?

I czy te gry od Sakaguchiego sa na WiiU - Last story i chyba było coś jeszcze. Na myśl przychdzi mi Lost Odyssey ale to przeciez na Xa było ( i nawet ograłem). Gamerankings mówi Wii, ale czy jest tam wsteczna kompatybilność i gra w E-shopie, bo allegro odstrasza.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.