Skocz do zawartości

Switch Scena, Underground.


Arm9_Team

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu się dzieje, wpada random i wyzywa ludzi od złodziei i gimbusów. "Moje zdanie jest jedyne słuszne!"

 

Dobrze, niech łamią sprzęcik, w szczególności czekam na możliwość odpalania backupów.

NDS/3DS - mam flashcarty na których trzymam wszystkie swoje gierki.

Wii/Wii U - mam podpięte dyski twarde, na których mam zrzucone swoje płytowe wydania.

Switch? No nie powiem, bardzo dobry ruch, zwłaszcza w obliczu gier, które za 10 lat mogą być bezużyteczne jak Ninny wyłączy serwery (LA Noire na przykład, gdzie trzeba dociągnąć dane).

 

Możliwość grania z backupów to niesamowita wygoda. A na urządzeniu przenośnym to już całkiem - gry na Vitę walały mi się luzem w przegródce portfela na monety - łatwo zgubić gierkę, gdyby nie to, że korzystam z PSN, złamałbym bez wahania.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Przy Wii muszę się zgodzić. Backup'owanie gier z płytek jest równie łatwe, przyjemne i wygodne, co późniejsze ich uruchamianie z dysku twardego. Słyczowi też przydałby się taki mechanizm - na razie żongluje tylko 5 kartridżami, ale zapewne przy większej ilości będzie to uperdliwe bardzo ;)

Odnośnik do komentarza

W sumie mam praktycznie zerowe zainteresowanie tematem, bo głównym powodem przerabiania w moim przypadku jest zdejmowanie blokady regionalnej, której na szczęście na Switchu nie ma.

 

Ewentualnie jakieś backupowanie save'ów albo fantranslacje by mnie interesowały.

Odnośnik do komentarza

Nintendo nie umie się bronić (nie umiało?). Na Vicie stosowane są podpisy i certyfikaty i NIC co wymaga 3.61 lub nowszego softu nie działa. Na 3DS wymóg softu obeszli w kilka tygodni. Na zawsze. A jeszcze pamiętajcie, że Team Xecuter twierdzi, że można złamać KAŻDY soft (w sensie sprzętowo, będzie pewnie modchip jakiś). To smutne, że nie umieją zrobić tego w miarę dobrze w Nintendo - PS4 czy XOne bronią się lepiej. Nawet Vita. A DS? Programator za 30 zł. 3DS? Dziecko złamie. Szkoda

 

Odnośnik do komentarza

No tak, bo homebrew launcher oznacza iso loadera. I wszyscy tylko czekają, żeby spiracić gry na Switcha. Widać to doskonale po 3DS, który od momentu złamania lata temu przestał się w ogóle liczyć, a sprzedaż gier spadła o 90%.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Yuzu is a work-in-progress Nintendo Switch emulatorm an open-source project, licensed under the GPLv2. 

Yuzu has been designed with portability in mind, with builds available for Windows, Linux, and macOS. 

The project was started in spring of 2017 by bunnei, one of the original authors of the popular Citra 3DS emulator, to experiment with and research the Nintendo Switch. 

Due to the similarities between Switch and 3DS, yuzu was developed as a fork of Citra. 

This means that it uses the same project architecture, and both emulators benefit from shared improvements. 

During the early months of development, work was done in private, and progress was slow. However, as Switch reverse-engineering and homebrew development became popular, work on yuzu began to take off as well.

In January of 2018, the yuzu team was formed out of several Citra developers, and the decision was made to release the project publicly. 

As an emulator, yuzu is in its infancy, and is only currently useful for Switch reverse-engineering and homebrew development. 

Source: yuzu-emu

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kilka news'ów:

- można robić kopię swoich save ( 1.0.0 )
- można zrobić kopię swoich gier ( tylko na FW 1.0.0, no i nie każdą grę można zdumpować, a co dopiero odszyfrować ):
https://gbatemp.net/threads/sciresm-releases-file-to-dump-carts.499306/
- powstał programik do przenoszenia zapisów z Zeldy między WiiU->Switch i vice versa:
https://gbatemp.net/threads/botw-save-converter-switch-wii-u.499483/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.03.2018 o 10:31, raven_raven napisał:

Jak tam sytuacja teraz wygląda, jaki FW najlepiej rokuje na przyszłość? Albo inaczej, jaki jest ostatni rokujący?


1.0.0 najszybciej dostanie CFW. Homebrew już teraz można odpalać na 3.0.0.
4.10 to ostatni bezpieczny FW - 5.0 wprowadził wiele zmian. Jako że ostatnio wiele na Switchu nie siedzę to zablokowałem update przez DNSy i czekam na 4.10
 

W dniu 24.03.2018 o 10:38, XM. napisał:

To przeniesienie save w zeldzie z Wii u na switcha goty. Czemu tego normalnie nie dali zrobić, ja pier.dole. ;/


Bo nie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...