Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

8 miesięcy od premiery Switcha i z tego co widzę, wygląda to tak.

 

Po pierwszej fali reklamacji, teraz jest w zasadzie spokój. Nie wiem czy ludzie mieli szczęście, czy sie jeszcze nawet nie zorientowali, że mogą mieć coś zwalone, aczkolwiek fakty są takie zę jest względny spokój. Konsole sprzedane w ostatnich 2 miechach to już w ogóle wszystko super, nikt nie reklamuje.

Odnośnik do komentarza

Mi się niestety coraz bardziej odkleja prawa strona ekranu. Jak tylko switch się trochę spoci to ekran podnosi się.Wkurza mnie to, bo jak go odeśle na gwarancję to mi za miesiąc wróci i o zgrozo może nawet bez danych.

Już przeglądałem tutoriale jak wymienić ekran, to bym sam podkleił go. No ale niestety zawsze jest wtedy szansa, że jakiś paproch się tam dostanie.

 

Ciągle gram na nim i już nawet myślałem żeby kupić nowego, a jak stary wróci z gwarancji to go sprzedać. Taka desperacja :D

Odnośnik do komentarza

Może samego joya oddaj? zaleznei od sklepu, ale powinni pozwolic Ci odeslac samego joya... 

Nie wiem jak to załatwiają w media markt, sprawdzę jak skończę xeno. Oddam całą konsolę i zobaczymy, miesięczny detoks od goty grania dobrze mi zrobi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tylko muszę wyciągnąć tę gąbkę...

Odnośnik do komentarza

Nie, bo tego nie ma jak z(pipi)ać w ten sposób, ot ten bolec trzymający joycona na miejscu wydaje się wyrobiony (a nie było ku temu za dużo sposobności, bo moje granie na switchu to jakieś 95% w trybie przenośnym i nie wyjmuje go). Ten defekt zauważyłem długo przed tym jak otwierałem joycona. Nie przeszkadza mi to właściwie, ale jak jest gwarancja + wizja tego jak to może klekotać do marca...

Odnośnik do komentarza

historia reklamacji Switcha wydaje się nie mieć końca. po krótce dla tych, którzy nie śledzili: we wrześniu pojawił się orange screen, konsola oddana na gwarancję do Saturna 24 września, przy okazji zgłosiłem problem z zasięgiem joy cona. z racji przenosin magazynu serwisu w Czechach została przyjęta 12 października. 17 listopada umówiony znak-sygnał od Saturna, że reklamacja zakończona, można odbierać sprzęt. 19 listopada zgłaszam się po odbiór, pani wyciąga kartkę i czyta, że wymienili płytę główną, wszystko spoko. wyciągam konsolkę z pudełka, włącza się, ogólnie działa. myślę ok, jeszcze tylko szybki rzut okiem na konsolę i przy power guziku widzę odstający kawałek plastiku. szybki zoom - odłamane od zewnątrz, ewidentnie przy próbie otwarcia obudowy. rzeczony kawałek plastiku odpadł, została po nim pamiątkowa dziura, okazanie pani z serwisu, szybka odmowa przyjęcia sprzętu i konsola pojechała na kolejną wycieczkę do Czech...

Sprawa dla reportera !

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza

Niestety dużo ludzi przyjmuje tak spapraną robotę, a oni  w tych serwisach z każdym takim przyjęciem są pewniejsi, że nie musza się jakoś specjalnie starać. 

Gdyby jednak każdy człowiek odsyłał z powrotem po stwierdzeniu choćby najmniejszej spapranej roboty z ich strony, to zaczęliby się bardziej starać. 

Niestety tak się nie stanie, bo większość ludzi woli mieć tą rysę lub te odłamane i już cieszyć się sprzętem, niż znowu czekać aż te gamonie w serwisie się tym razem ogarną. 

A wystarczyłoby się kierować tak prosta zasadą  --  rób tak innym, jakbyś chciał, żeby tobie było zrobione. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, NemoKOF napisał:

Panowie, królami serwisu są marki Asus i Lenovo. To jest nic co się Wam przydarzyło ;-)

 

Raz reklamowałem produkt Asus - tablet Nexus7. Wszystko przebiegło sprawnie i szybciutko (lubię gwarancję door-to-door :) ) . Także ogólnie to chyba zależy jakie ma się szczęście... do pecha ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.