Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJwqv3rTNmORXz-XJsQaXK1dl8I91V4-eP_sfNVNzbA/edit#gid=0

 

Jeśli u nas te modele są dostępne w PL to brać. Belkin również robi wszystkie akcesoria 100% in spec tylko nie zawsze jest tanio. Ostatnio kupowałem kable do Iphonea to Belkin wychodził prawie 100zł za 2m kabelek.


Dodatkowo jeszcze aktualne recki Bensona na Amazonie: https://www.amazon.com/gp/profile/amzn1.account.AFLICGQRF6BRJGH2RRD4VGMB47ZA?ie=UTF8&ref_=cm_cr_rdp_pdp_enth


Jest też o powerbankach.

Odnośnik do komentarza

Był pamiętam jakiś problem z kablami OnePlus ale to też wynikało z ich technologii szybkiego ładowania, która wysyłała 4A i 5V a zgodnie ze standardem, jest chyba 3A. Jak kupicie kabel jakiegoś znanego producenta który ma USB-C w telefonie to małe szanse na lipę (Samsung np). No ale z marketu za 5zł to bym nie brał.

 

P.S. Nie ma żadnego kabla Samsunga w tym zestawieniu ;-) Bizon - to niewiele mniej niż przewód Apple.

Odnośnik do komentarza

Technologia quick charge nie ma nic tutaj do rzeczy. Ważna jest budowa kabla, który nieodpowiednio wykonany (brak odpowiedniego rezystora) może spowodować spalenie urządzenia.

 

Dlaczego miałby być kabel Samsunga w zestawieniu skoro to jest zestawienie kabli aftermarketowych a nie oem. Innych firm też nie ma, nie o to chodzi aby testować kable dołączane do telefonu tylko testować te, które można kupić w sklepie w różnych długościach, sztywnościach, oplotach etc.

Odnośnik do komentarza

Switch nie pobierze więcej niż 2A z linii 5V z żadnej ładowarki, testy poboru prądu:

 

http://www.anandtech.com/show/11181/a-look-at-nintendo-switch-power-consumption/2

 

 

można więc założyć, że żadna ładowarka z prądem conajmniej 2A nie zostanie spalona przez użycie taniego kabla USB C bez rezystora.

 

Oczywiście niech każdy sobie podłącza jakiekolwiek kable na swoją odpowiedzialność :-)

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

tak sobie pooglądałem ten filmik

 

i chyba musze powiedzieć że nie czekam tylko na monstera i poki ale też na ulepszoną wersje switcha...kurde bele nie wierze w to co widze, nintendo zwykle robiło porządne bezawaryjne konsole z tego co wiem? prawda? to co tu sie podziało?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

stało się to samo, co tutaj:

 

 

 

 

CrowBat zmontował kolejny raz materiał wideo z zepsutym sprzętem. Jaki jest odsetek konsol z defektami, tego jeszcze nie wiemy, no ale AFERA jest. Dużo osób jednak gra sobie spokojnie na switchu bez problemów. Nie mówię, że problem nie istnieje, ale póki nie przeczytam dokładnych statystyk, tak jak to było w przypadku X360, to takie materiały zostaną dla mnie ciekawostką.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Te wkładane odwrotnie strapy to bardzo naciągane. Trzeba być głupim by włożyć odwrotnie. Albo mieć w (pipi)e czytanie quick quide'a gdzie jest wszystko wyjaśnione.

 

Skoro ktoś uważa się na tyle bystrego by olać instrukcje obsługi, to potem są tego skutki.

Odnośnik do komentarza

tak sobie pooglądałem ten filmik

 

i chyba musze powiedzieć że nie czekam tylko na monstera i poki ale też na ulepszoną wersje switcha...kurde bele nie wierze w to co widze, nintendo zwykle robiło porządne bezawaryjne konsole z tego co wiem? prawda? to co tu sie podziało?

Tez oglądałem ten filmik i kilka podobnych w których wiekszość klipów sie powtarza swoja drogą,mam wrażenie że trochę to wszystko rozdmuchane.

Jeśli na ten milion sprzedanych konsol 0,05% jest uwalonych to max. A karny kuktas dla nintendo za podejscie do klienta sie należy i to bardzo,mamy 2017 rok i jak konsola sie zrypie mam wysyłać na własny koszt w ciemno do czech czy uj wie gdzie właściwie i liczyć ze łaskawie naprawią w ramach gwary?

No poyebało ich ostro. Dobrze ze w PL prawo rękojmi jest dość często respektowane bez większych przypałów ...

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Możesz też wysłać do sklepu, w którym kupiłeś.

 

 

 

Jeśli na ten milion sprzedanych konsol 0,05% jest uwalonych to max

 

Tego nie wiesz.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nic nie musisz wysylac. Konsole i gry np. Kumplowi grzecznie odpisali ze albo mu wysla nowa konsole albo zwracaja kase jego wybor i to za zgoda dystarybutora takze bez przesady.

Odnośnik do komentarza

stało się to samo, co tutaj:

 

to że pleje i xboxy bywały wadliwe to każdy wie, ale czy były takie filmy o wii albo 3dsie?

to właśnie było moje pytanie - myślałem że nienntendo w przeciwienstwie do sony i MS robi konsole bezproblemowe... a tu coś poszło nie tak

 

 

btw z temi strapami założonymi odwrotnie to nie kwestia głupoty użytkownika tylko głupoty projektanta - zrobili tak że strap odwrotnie wchodzi równie gładko co normalnie, ale praktycznie sie nie da go wyjąć, jak robiliśmy unboxing to też zrobiliśmy ten bład i kilka minut nam zajeło wyjecie go

mogli by zrobić tak że ze złej strony po prostu nie wchodzi wcale,. albo powinien dać sie normalnie wyjąć w razie pomyłki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Pierwszy model 3DSa to pękająca farba na krzyżaku i odciskiwanie się dolnego ekranu na górnym po zamknięciu konsoli, w DS Lite pękały zawiasy, Wii raczej grzeczne w miarę było.

 

Zanim wyjdą pokemony i MH to będzie październik 2018 także do tego czasu już bez stresów kupisz sobie Switcha.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wszyscy wklejają jeden i ten sam filmik z drobnym mixem usterek. Dla mnie to potwierdzenie, że problemy techniczne to drobnica, inaczej byłyby setki takich zbiorczych materiałów generujących kliknięcia, których youtuberzy pragną jak dziwki kutosów.

Edytowane przez Arm9_Team
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzeba posiadać konkretne dane- ile wypuścili konsol z fabryki, ile wróciło z lewym ekranem. Wtedy można gadać czy ktoś dał dupy i  jak dał, to kto. Na razie można omijać takie filmiki. Za duża masówka dzisiaj żeby to ogarnąć. Kiedyś premiery konsol to były często różnice prawie roku, a teraz wszyscy chcą być w jednym momencie na tapecie. 

BTW mowa o konsoli za 1400zł. Apple wydało na rynek telefon za 3k i farba odpadała z ramki... 

Z naszego pkt widzenia jest tylko jeden problem, N ma w anusie nasz kraj i okoliczne rynki. Dlatego to wszystko wygląda jak wygląda i nam wymiana/ zwrot zajmie trochę więcej czasu niż graczom w USA np. 

Odnośnik do komentarza

Hehe najpierw oddac i kasa w ciagu 14 dni albo nowa konsola w ciagu tego samego okresu.

Jak dla mnie to wgląda dobrze, 14 dni to krótki okres no ale rozumiem też ludzi co by chcieli dostać nową jak najszybciej. Kumpel wymienił czy zwrot pieniążków ?

Odnośnik do komentarza

 

 

btw z temi strapami założonymi odwrotnie to nie kwestia głupoty użytkownika tylko głupoty projektanta - zrobili tak że strap odwrotnie wchodzi równie gładko co normalnie, ale praktycznie sie nie da go wyjąć, jak robiliśmy unboxing to też zrobiliśmy ten bład i kilka minut nam zajeło wyjecie go

mogli by zrobić tak że ze złej strony po prostu nie wchodzi wcale,. albo powinien dać sie normalnie wyjąć w razie pomyłki

 

Ja tak zrobiłem celowo, bo chciałem sprawdzić czy faktycznie taka masakra jak powiaadają. No i faktycznie masakra, nie polecam. Nie do końca rozumiem, dlaczego to jest tak źle i problemowo rozwiązane w tym przypadku skoro suwnice w konsoli i "padzie" nie cierpią na te przypadłości. 

 

To w sumie jedyna duża wada designersko/konstrukcyjna jaką wyłapałem.

 

Może jeszcze ramki, ramki ekranu są bardzo duże i to robi średnie wrażenie estetyczne. Do reszty nie mam zastrzeżeń.

 

Dla mnie brak krzyżaka to mały pikuś, ostatnio wyłapałem, że nawet w gierki dwa de gram na gałkach. Bijatyki to nie moja bajka, a w każdym innym zastosowaniu, takie przyciski sprawdzają się lepiej niż krzyżak (czyli zwykle do zmiany ekwipunku). A to, że będą dżinksy wyposażone w krzyżaka to wydaje się być więcej niż pewne. Tak samo brak analogowego spustu, wyścigi niet, a co za problem, żeby Niny wypuściło dżinksy z turbo precyzycjnym manualnym spustem? Lepsze takie dojenie kasy niż zmiana bebechów w połowie generacji.

Odnośnik do komentarza

 

Hehe najpierw oddac i kasa w ciagu 14 dni albo nowa konsola w ciagu tego samego okresu.

Jak dla mnie to wgląda dobrze, 14 dni to krótki okres no ale rozumiem też ludzi co by chcieli dostać nową jak najszybciej. Kumpel wymienił czy zwrot pieniążków ?

 

Też jestem ciekaw. Ja jednak zrezygnowałem ze zwrotu z powodu wadliwego Joy-Cona. W każdej chwili sam go naprawie (filmik z YT), a cała reszta symptomów mi nie doskwiera. 

 

Wiesław wykonałeś już zabieg na swoim?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.