Skocz do zawartości

Snake Pass


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.04.2018 o 20:09, Papaj napisał:

Kupiłem w tej promce za 33 zł na PSN. Pierwszy świat zaliczyłem zdobywając wszystkie monety. Kamera faktycznie nie domaga. Przy ekramalnych wyczynach, trzeba obracać i kamerą i wężem, co powoduje niepowodzenia, wiec olewam kamerę i streruję tylko wężem na chybił trafił. Raz pomaga, raz nie ale często nie widać tego, gdzie chcemy sie zawiesić. Poza tym, dawno temu wymyślono patent na nachodzące elementy na ekran podczas obracania kamerą. Po prostu tło staje sie przezroczyste a my widzimy co robimy. Tutaj tego nie ma i jak ci krzaki zajadą na kamerę to jest koniec i nic nie widzisz. Ale gierka i tak pomimo swojego niekiedy wysokiego poziomu trudności - satysfakcjonująca. Siłą jest tu fizyka węża i to trzeba opanować. Żadnych szybkich i nieprzemyślanych ruchów i nawet z pozornie przegranej sytuacji można wyjść. Graficznie śliczna i w 60 klatkach. Tekstury żyleta. Przydałby się bardziej różnorodny soundtrack. 

Na jakiej kosnsoli grasz?

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Na storze jest za 25zł. Skusiłem się i nawet nie zawiodłem się. Menusy amatorskie (btw: skoro jest trofeum za przechodzenie bez utraty żyć to powinno to być oznaczane gdzieś obok znajdziek), lagujące, ale reszta całkiem ok. Jestem w połowie drugiego świata i to na co mogę ponarzekać to że wężem trzeba wywijać aby się poruszał (wolałbym trzymać kierunek i by sam się snuł), za wolno "chodzi", a do tego kierunek łba jest zależny od kamery (byłoby lepiej gdy odpowiadały za to kierunki wychylenia lewej gałki). Gra jest trudna jeśli celuje się w zbieractwo. Denerwują mnie też dialogi/całe scenki, których nie można przewijać. Reszta cacy, ^^ za tę cenę mimo wszystko polecam.

 

PS: Czemu to jest w dziale platformówki?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy jest jakiś tajemny trick na to by wąż się sam nie rozwiązywał? Na przykład: owijam się o bambus, trzymam L2 (grip), nic innego nie dotykam, a on mi sam się powoli luzuje i spada w diabli... Mega to wkurza na tych powietrznych światach. Tak ma być czy może to ja o czymś nie wiem?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie ma lekko:)że się złapiesz i czekasz na dobry moment.Grip jest czasowy i musisz go używać ostrożnie.Najlepszy patent to złapać się i przemieści gdy za długo ,,stoimy''w miejscu.

Na początku nie jest to takie trudne.Końcowe lewele z wiatrakami nad przepaścią to jest dopiero poezaja.Kamera czasem świruje gdy jesteśmy pod jakąś budowlą.Mogli dać jakieś odznaczenie czy w danym lewelu mamy zaliczony no dead run.Z drugiej strony leweli jest malutko więc to nie taki problem.Praktycznie ostatnie dwa to jest imo hardcore.

Więcej się namęczyłem z laguną bez dotykania wody niż z przejściem bez zgonu.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie bez zgonu mam brakujące dwa ostatnie poziomy. I raczej odpuszczam przez tą fizykę.

Gra jest fajowa mimo wszystko. :D

 

Na Lagunie jedyny trudny moment bez dotykania wody to przejście przez kolce na końcu do żółtego kamyka. A to głównie dlatego, że ptak zajmuje się przez kilka sekund czymś innym niż ogon węża, do tego animacja trwa, a gad jest bez kontroli gracza...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@czesio83 A ja zrobiłem to tak, że wjechałem po ten kamyk na pełnej prędkości, tak by morda opadała w dół, potem przywołanie ptaka, powrót kawałek po bambusie, ale nie do końca na środek tylko zeskok na bambus po prawej i z niego na mostek do wyjścia (też uważając by nie zamoczyć ogona bo ptak montujący kamienie uzurpuje kamerę i póki animacja trwa to gracz nie panuje nad wężem).

 

Natomiast co do dwóch ostatnich poziomów powietrznych to nie mam nerwów do tego. :DZa dużo losowości, szczególnie w tym "leap of faith".

 

W każdym razie bardzo fajna gra. Za 21 czy tam 25zł to jak za darmo. Szkoda że tak mało poziomów. Przeszkadzają mi też trochę te filtry (za duży kontrast, a na mapach z lawą to wręcz za ciemno).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Och, gra jest uroczo oryginalna. Nieczęsto się zdarza grać w platformówkę, w której nie ma możliwości skakania. Chętnie bym przytulił dwójkę z rozwinięciem pomysłów i np. czymś w rodzaju... kooperacji?

1 godzinę temu, Figaro napisał:

Ile to ma poziomów?

15.

Zdecydowanie za mało.

100% postępu to obowiązek każdego gracza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.