Skocz do zawartości

PSX Extreme 236


Oceń okładkę PSX Extreme 236  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 236 (The Legend of Zelda: Breath of the Wild)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 236 (Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands)



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #236

 

001okl_236_b.jpg

001okl_236_a.jpg

 

Kwietniowy numer dostępny od środy 29.03

Prenumerata - wysyłka 26.03 (niedziela)

 

Roger: Odnoszę wrażenie, że gracze są coraz bardziej rozpieszczeni. System ocen psują bowiem tak recenzenci łatwo dający złapać się na haczyk hype’u, jak i gracze, którzy produkcje oceniane na 8 traktują w kategoriach „niewartych uwagi”. Przecierałem oczy ze zdumienia, czytając, że ludzie rezygnują z kupna nowego Mass Effect, bo tytuł BioWare nie zbiera samych dziewiątek. A co z tymi na 6 i 7? Przecież nierzadko kryją się wśród nich perełki, które łatwo zignorować i pominąć. Taki los spotkał swego czasu pierwszego Niera, którego ceny, po świetnym przyjęciu Automaty, poszybowały w górę na aukcjach internetowych.

 
Miniony miesiąc znów obfitował w dobre i bardzo dobre produkcje, dzięki czemu jesteśmy świadkami znakomitego otwarcia roku. Recenzujemy takie produkcje, jak NieR: Automata, Mass Effect: Andromeda, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands czy najnowszą Zeldę. Czy to faktycznie gra na 10? Zdania w redakcji są podzielone, czego dowiecie się z obszernej recenzji. Bierzemy na warsztat praktycznie wszystkie startowe tytuły na Switcha, co wieńczy megatest konsoli przygotowany przez KILa – człowieka, który na konsolach Nintendo i testach nowych sprzętów zjadł zęby. Większym recenzjom towarzyszą jak co miesiąc teksty okołogrowe – SoQ pisze o kartelach narkotykowych i trzęsących nimi baronach, Rozbo sprawdza, jak dużo jeszcze dzieli nas od kolonizacji kosmosu, a ja (a co, pochwalę się!) tłumaczę zawiłości fabuły pierwszego Niera, która jest małym arcydziełem. 
 
W Hardkorze też ciasno. Znacie pojęcie escape roomów? To świetna rozrywka dla grupy znajomych, w dodatku bardzo mocno spokrewniona z naszym hobby. Przyglądamy się fenomenowi tych miejsc, których przybywa w ekspresowym tempie (również w Polsce), polecając najlepsze z nich. Ural, w swoim niegrzecznym stylu, spekuluje na podstawie przesłanek, jak będzie wyglądało GTA VI, a HIV próbuje odtworzyć emocje towarzyszące zakupowi nowych konsol. W temacie numeru sprawdzamy zaś technologie, z których najpewniej skorzystają konsole kolejnej generacji. A mówią Wam coś takie nazwy, jak „Joystick”, „Multimedialny Odlot” czy „Cyberia”? W Retro poczytacie o kultowych programach telewizyjnych, które przyciągały do ekranów tysiące polskich graczy, jeszcze zanim ktokolwiek słyszał o YouTubie. Owocnej lektury!  
 
PS Tak Kali tłumaczył kolejne w swojej bogatej historii spóźnienie: „Sorka, ale padł mi laptop i pisałem na ekranie 55-calowym, zgarbiony na sofie i z zadartą głową, w dodatku na klawiaturze mechanicznej (do grania idealna, ale pisanie to jak bitwa pod Verdun ;)).Około północy położyłem się na 15 minut zdrzemnąć, wyprostować plecy... i wstałem o 3:30”.

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Konsole 9. generacji – jaka czeka nas przyszłość? 
Nintendo Switch – test

 
CO NOWEGO

Dungeons 3
Seba Fighter
Śródziemie: Cień Wojny
Ultra Street Fighter II: The Final Challengers
Cebulak w Chicago – wizyta w NetherRealm Studios

 
RECENZJE

1-2-Switch
2Dark
Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey
Battlefield 1: Nie przejdą
Blue Rider
Danganronpa 1.2 Reload
Deus Ex: Rozłam Ludzkości – Kryminalna przeszłość 
Eekeemoo Splinters of the Dark Shard
Fast RMX 
Fl4tOut: Total Insanity
Flywrench
Gry z Neo Geo  
Human Resource Machine
LEGO Worlds
Little Inferno
Mario Sports Superstars
Mass Effect: Andromeda
New Frontier Days: Founding Pioneers
NieR: Automata
Othello
Shift Happens
Shovel Knight: Treasure Trove
Siralim 2
Snipperclips
Styx: Shards of Darkness
Super Bomberman R
The Incredible Adventures of Van Helsing: Extended Edition
The Inner World
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
Touhou Genso Wanderer
Toukiden 2
Voez
We Are The Dwarves
World of Goo
Yo-kai Watch 2: Bony Spirits/Fleshy Souls
Ys Origin

 
HARDKOR

Poza ekranem – Nowy, wspaniały świat
Krótki król narko biznesu
O co chodzi jakby... – Nier
Kącik bijatyk
Grand Theft Auto VI – gra wyczekiwana bardziej od Chrystusa
Zapach nowości
Escape Room – granie w analogowym wydaniu
Daj mi tę moc
Kartoteka – Hidetaka Miyazaki

 
RETRO

Trzeba znać
Pegasus zone – Snow Bros.
Kult plastiku – PlayStation Analog Joystick
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXVIII)
Tru story – Nora prowokatora!
Comix Zone – rozmowa z Achde

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Fabularna tawerna [Zax]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
Głos Ludu

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA została wysłana w niedzielę, 26.03. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

9generacja.jpg

covery.jpg

escape.jpg

mea.jpg

nier.jpg

switch.jpg

gta.jpg

Odnośnik do komentarza

Ło, obie okładki rzeczywiście warte uwagi. GR jest po prostu ładna, schludna i ma ogólną prezencję. Ale z drugiej strony Zelda na okładce zdarzała się niezwykle rzadko, jeśli dobrze sobie przypominam, to tylko raz, przy okazji Wind Wakera, więc to jest WYDARZENIE. Mam mały dylemat, którą wolałbym znaleźć w kiosku.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że wielu ocenia nie okładkę, a grę :/ Ta z GhostRecona jest zła bo od Ubi? Przecież lubicie takie minimalistyczne.

Dla mnie ta z Linkiem jest brzydka. Wolałbym jakby dali jakiś art z Linkiem i widoczkiem z jakiegoś pagórka, ale i tak szacun, że walnęli Nintendo na okładkę.

Edytowane przez Yakubu
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.