Skocz do zawartości

PSX Extreme 236


Oceń okładkę PSX Extreme 236  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 236 (The Legend of Zelda: Breath of the Wild)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 236 (Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands)



Rekomendowane odpowiedzi

 

Na mnie jak zwykle poczta się wysrała i nie dostałem. (pipi)e to.

U mnie podobnie, choć już mamy czwartek... i raczej dzisiaj się nie spodziewam...To jest jak z preorderami na gry. Dostajesz później niż ci, co kupują w sklepach w dniu premiery...

 

 

Nadal nic. Pixela też nie ma a wysłany priorytetem.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie dzięki recenzji Rogera pobiegłem do sklepu w 2010. Dobrze napisał, wskazał wady i zalety. Przecież to nie była gra na 10.

 

Swoją drogą to jest właśnie idealny przykład na głupotę graczy, patrzą na ocenę, jest 7 czyli syf - nie kupuję.

Edytowane przez _A_
Odnośnik do komentarza

Nier dawno ograny, czemu pytasz?

Niestety dziś ocenę 7 poostrzega się bardzo źle. A ja własnie w recenzji pisałem, że jak do kogoś klimat trafi to będzie zachwycony Nierem. Ja byłem, ale gra miała swoje wady. System ocen coraz bardziej odbiega od tego co było kiedyś. Za czasów PSXa łykałem praktycznie każdy tytuł na 6 i 7. Wiadomo, były piraty, łatwiejszy dostęp do gier, więc czasami grało się nawet w takie hity jak C3 racing, Taifu czy Virus, ale 7 miała mimo wszystko większą siłę. Kilka dni temu kumpel pisał do mnie smsa - "uu daliście Niohowi 8, czyli jednak szału nie ma. A miałem w kwietniu kupić to może jeszcze poczekam". 8/10 - szału nie ma. Ja odpadam :) 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

to moze najwyzsza calkowicie sie pozbyc klasycznego systemu oceniania i zostawić w ramce jedynie krótkie podsumowanie, plusy, minusy i już niech te melepety same zdecydują czy warto dany tytuł zakupić na bazie tekstu? Często gęsto ludzie po prostu zerkają na ocenę i mają w nosie resztę tekstu :dunno: 

Odnośnik do komentarza

Wywalic oceny, wszystkie, zadnych plusow/minusow, w ogole brak oceniaczki. Skoro, jak pisze Roger w dziale nizej, statystyczny nabywca PE to 30+, ktory ceni sobie rzetelnosc tekstow to chcac dowiedziec sie czegos o grze niech czyta recenzje od A do Z. Przy okazji odpadna takie problemy jak "xyz cala recke gre je.bie, ocena 8/10". Moze tez recenzentom bedzie latwiej przelewac swoje wrazenia z gry niz kombinowac w trakcie pisania teksu jak cos opisac tak aby nie wyszlo potem, ze nie pasuje do koncowej oceny. Niestety moga sie zmniejszyc albo calkowicie zniknac wplywy od wydawcow, za wysokie noty.

 

Butcher madrze wywalil oceny czastkowe, niech Roger to pociagnie i wypieprzy oceniaczke calkowicie. #dobrazmiana

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hm, usunięcie ocen chyba warte jest rozważenia i rzeczywiście miałoby dużo sensu, bo są one często po prostu krzywdzące dla gry. Nie ze względu na ich zaniżanie, ale właśnie na wypaczony odbiór, gdzie według wielu graczy gry na 7-8 nie są warte uwagi. Suche oceny gier już od wielu lat nie niosą żadnych wartości i w ich wystawianiu za dużo zależy od "widzimisię" recenzenta. Ważne są argumenty, a te znajdziemy jedynie w treści recenzji.

Zostawianie samych "plusów i minusów" nie ma według mnie sensu, bo te zwykle po prostu pokrywają się z recenzją, więc nie ma powodu, by je powtarzać.

Alternatywą jest powrót do skali 0-5, ale czuję, że to byłby półśrodek.

Odnośnik do komentarza

Wywalenie ocen to przysłowiowe wylanie dziecka z kąpielą. To, że część osób ma skrzywioną percepcję i nie umie  dzięki różnorodnym źródłom informacji(YT, prasa,fora) wyrobić sobie opinię-zakrawa na kpinę. Oczywiście, jesteśmy bombardowani dezinformacją,lecz to nie zwalnia z myślenia.
Ocena jest tylko jednym ze wskaźników ( warto czytać także 3Grosze).

U mnie działa to tak:

-pierwsze informacje o grze- zaciekawienie
-zapowiedzi, teasery- ocena wiarygodności developera

-klimat ,typ gry mi odpowiada - dostaje miejsce na liście oczekiwanych

-rezenzja w PE to przysłowiowa kropka nad "i" (ufam tym Gościom)- dostaję listę ułomności,czas ukończenia gry i jeżeli klimat,historia,rozbudowanie przeważają to kupuję, nawet gdy ocena jest w okolicy 5+ , 6-.
Świadomy wybór, Hype zdemaskowany

Punisher na PS2-miał ocenę w granicach 6 ,Mazzi w 3gr. jako fan dał 8. Gra jest świetna dla fana który przymknie oczy na pewne niedociągnięcia.

Apeluję : dajcie szansę grom na 5,6 - jeśli klimat was pociąga- wsiąkniecie.
Tak jak w prawdziwej miłości-Kocha się mimo wad :)

Edytowane przez Tokugawa1982
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.