Skocz do zawartości

Dwóch zgryźliwych "lewaków"


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek pozdrawiam całą ekipę osób, które współtworzą magazyn PSX EXTREME. Jestem czytelnikiem od ponad 12 lat i od początku spodobał mi się charakter magazynu i fakt że dotyczy on tylko branży gier konsolowych. Co raz częściej zauważam niestety, że niektórzy felietoniści wykorzystują miesięcznik do wylewania swojego smutku, żalu czy też złości na temat polityki wewnętrznej i międzynarodowej. Mowa tutaj o dwóch Panach z działu felietonu o nazwie - "Dwóch zgryźliwych tetryków". Niejednokrotnie można było zauważyć wykorzystanie PSX EXTREME przez tych Panów do propagowania swoich poglądów politycznych, raz pod przykrywką tematyki gier a raz bezpośrednio bez powoływania się na cokolwiek związanego z tym czym zajmuję się ten magazyn. W numerze #235 można dostrzec jak Pan "Marcellus" sprytnie wykorzystuję temat prawdopodobieństwa wpływu wyborów prezydenckich w USA na ogólnoświatową branżę gier, jako swego rodzaju pretekst do ogłoszenia swojego rozczarowania w wyborze Donalda Trumpa i propagowania liberalizmu (bez ponoszenia za niego odpowiedzialności), który obecnie niszczy całą kulturę europejską. Nie chcę tutaj rozmawiać o polityce, ale o fakcie, że poprzez takie felietony PSX EXTREME staje się co raz bardziej upolityczniany. Ten magazyn zawsze był i mam nadzieję że dalej pozostanie, swego rodzaju odskocznią od szarości dnia codziennego dla entuzjastów gier konsolowych. Polityka w takiej gazecie może jedynie popsuć jej wizerunek, bo czytelnik kupując ją chce czytać z przyjemnością o grach, a nie o czyjejś opinii politycznej. Jak chce to mogę sobie poczytać o takich bzdurach w gazecie wybiórczej, nułsweeku itp.

Pozdrawiam!

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza

PE skończyło się już lata temu gdy Butcher przestał pisać newsy i zaczął pisać podjarane recenzje call of duty i innych arcade strzelanek z żołnierzykami. W międzyczasie inni pisali non-stop o grafice, z małymi przerwami na kłamanie, że grafika się dla nich nie liczy. Dobrze wiedzieć, że spirala nadal zatacza się w dół.

Odnośnik do komentarza

Akurat tych dwóch zgryźliwych tetryków, to moim zdaniem niepotrzebny dział.

Chyba w numerze miesiąc temu, Marcelus napisał o czymś tam, a Zooltar miał napisać o tym samym, ale ze swojego punktu widzenia. Raczej w tym dziale chodzi o to, by pokazać dwie strony ma dany temat. No, a Zooltar napisał "Marcelus napisał o x, to ja może opiszę o y". I chyba pisał o tej swojej gierce.

Jakoś ten cały Zooltar mi nie pasuje to PE, wiecznie pisze coś o rynku pecetowym. A Shadow Warrior 2 (gierka Zooltara), dostała jakieś tam wyróżnienie w PE, mimo, że jeszcze nie wyszła na konsole :)

Odnośnik do komentarza

A mi się tam PE podoba, jasne nie ma już tekstów o pie*dach HIV-a które wywołały kwaśne deszcze że aż ogórki zakisiły się w ogródku (parafraza z recki Destruction Derby RAW), ale i tak warsztat recenzencji posiadają, a polemnika zwykle stara się być konstruktywna bez intelektualizowania. Co do tetryków, zgodzę się z tym, że trochę chyba zgubiło swój pierwotny cel, jakim było podejmowanie jednego tematu z dwóch różnych stron. Sam nawet chwaliłem za to owy pomysł, a teraz faktycznie każdy pisze o tym co mu się podoba. Mam nadzieję, że rubryka wróci do swojego pierwotnego założenia ;)

Odnośnik do komentarza

Czy w swoim felietonie panowie nawoływali do nacjonalizacji środków produkcji i oddania władzy w ręce proletariatu, że użyto słowa "lewactwo"? :reggie:

Jeśli tak to nienajładniej sobie poczynają.

Ale jak pamiętam nic takiego tam nie było, kolejne marne alterkonto jakiegoś wygnańca z "Wieści Gminnych"

Odnośnik do komentarza

Polityka w PE jest od zarania dziejów, że wspomnę Lokiego, który stwierdził, że jego ulubionym bohaterem jest Solid Snake, bo tak jak Jaruzelski, uratował świat, albo że nie rozumie tej narodowej rozpaczy bo śmierci JP II, jeszcze jakiś inny zgred w jednej z recenzji napisał, że twórcom rzadziej zdarza się coś zrobić dobrze, niż Edgarowi Gosiewskiemu wpaść na dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

MAM INNE ZDANIE W JAKIMŚ TEMACIE, WIĘC NIE PISZCIE O TYM W WASZEJ GAZECIE BO SIE Z NIM NIE ZGADZAM.

 

Zróbmy liste tematów o których redaktorzy nie mogą pisać:

Lewacka propaganda

Polityka

Filmy

Gry PC

Nintendo

Żydzi

Uchodźcy

Sport

 

Proponuje też wywalić każdy temat od graczpospolitej w dół na forum, bo nie na temat magazynu i tematyki growej :))))))))))))))))

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Zooltar bardzo dobry. Marcelusa lubię mniej ale też w porządku, szkoda, ze Grabaz już nie pisuje nic (w sensie w ogóle) bo taki felieton co numer od niego to byłaby mocna wartość dodatnia.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Nie czytam od jakiegoś czasu PE, ale z zupełnie innych powodów. Czy Luczaczo napisałby taki sam post, gdyby akurat to co pisze imć Marcellus trafiało w jego gusta politycze? Po tytule i tonie wypowiedzi śmiem wątpić, ale ja nie o tym...

 

Problemem felietonu jako formy jest to, że pozwala na dowolność. To powinno być osobiste, szczere i właśnie niekoniecznie na temat. Zazwyczaj najlepszy felieton w piśmie o gierkach średnio dotyczy gierek. Jasne, rozumiem hasło "bez polityki", ale możemy też przyjąć hasło "bez polityki w grach", "nie piszcie o grach które zahaczają o "te" tematy". Jak mam czytać po raz 143 o tym, dlaczego gierki to sztuka/gry nie wypaczają umysłów graczy/pomagają walczyć z polio, to serio wolę już coś z czym zupełnie się nie zgadzam, ale przynajmniej jest pisane od serca i na jakimś tam poziomie. Tak jak powinien być pisany felieton...

Odnośnik do komentarza

Nie czytam od jakiegoś czasu PE, ale z zupełnie innych powodów. Czy Luczaczo napisałby taki sam post, gdyby akurat to co pisze imć Marcellus trafiało w jego gusta politycze? Po tytule i tonie wypowiedzi śmiem wątpić, ale ja nie o tym...

 

Problemem felietonu jako formy jest to, że pozwala na dowolność. To powinno być osobiste, szczere i właśnie niekoniecznie na temat. Zazwyczaj najlepszy felieton w piśmie o gierkach średnio dotyczy gierek. Jasne, rozumiem hasło "bez polityki", ale możemy też przyjąć hasło "bez polityki w grach", "nie piszcie o grach które zahaczają o "te" tematy". Jak mam czytać po raz 143 o tym, dlaczego gierki to sztuka/gry nie wypaczają umysłów graczy/pomagają walczyć z polio, to serio wolę już coś z czym zupełnie się nie zgadzam, ale przynajmniej jest pisane od serca i na jakimś tam poziomie. Tak jak powinien być pisany felieton...

Witam. Masz rację, moje poglądy polityczne nie współgrają z poglądami tych panów i może w innym przypadku nie skomentowałbym tej rubryki PE, ale moim głównym zamiarem było wskazanie pewnej powtarzalności w doborze tematów w/w Panów. Wspomniałeś że felietony mimo wszystko pozwalają na dowolność, to jednak uważam że podejmowane tematy felietonistów nie powinny jednak aż tak "wyjeżdzać" poza filozofie prasy konsolowej. To trochę tak jakby kupować gazetę wędkarską w której co miesiąc znajduje się rubryka z poradami dla dojrzewających nastolatek. Od początku podchodziłem z dystansem do tych "politycznych" felietonów, ale z czasem pojawiały się co raz częściej i po prostu wykorzystałem forum jako przekazanie mojego punktu widzenia. Tak, niekiedy nie zgadzam się z tymi Panami, ale tutaj chodzi tylko o wybór tematów felietonu bardziej odpowiednich do danej gazety. Jest mnóstwo mainstreamowych pras politycznych lewicowych, prawicowych itd, więc po co ma PE brnąć również w ich kierunku (jeżeli w ogóle zamierza). Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Hej, psst. Powiem ci coś, zacytuje definicje felietonu

 

 

Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora.

 

Odnośnik do komentarza

 Chodziło mu o powtarzalność, to po pierwsze, a po drugie o to że gazetka o grach nie jest o tym by miesiąc w miesiąc pisać o swoich przekonaniach politycznych, jakie by one nie były. Jak jeden i drugi chcą sobie popisać o polityce, to proszę bardzo, niech zmienią adres.

 

Kiedyś też często oczywiście w PSXe były pociski różnych redaktorów na polityków i politykę. Śmieli się z Leppera, Millera i innych. Wszystko jest udokumentowane, wiem bo akurat na kiblu odświeżam sobie numerki jeszcze za Ściery, tyle tylko że wtedy Polska nie była tak podzielona. Teraz w internecie, TV(n) i innych codziennnych mediach polityki jest tak dużo, tak dzielą i szczują na siebie społeczeństwo wszyscy i o wszystko że czytając czasopismo poświęcone szeroko rozumianej rozrywce nie mam chęci ani zamiaru znajdować tam kolejnych tekstów lewackich czy narodowościowych. To mam na co dzień wszędzie, aż do wyrzygania.

 

Roger powinien temat uciąć, nawet jeśli jest mu po drodze z poglądami do Tadeusza i Marcina.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.