Skocz do zawartości

Mini turnieje w Time Trial, w Mario Kart 8 Deluxe


Emtebe

Rekomendowane odpowiedzi

4Tgeimr.png





Panowie (i Panie)!

Z uwagi na rosnące zainteresowanie rywalizacją Time Trial w Mario Kart, proponuje zrobić mini turniej.Otóż zapraszam na weekendową rywalizację, na wybranej trasie w Time Trial.


Zasady są proste.

Na wybranej trasie próbujemy ustanowić jak najlepszy czas w klasie 150cc. Ustalana będzie tylko konkretna trasa dla wszystkich, natomiast budowanie karta i wybór postaci będzie dowolny lub (jak wolicie) będzoe ustalany taki sam dla wszystkich.


Weryfikacja wyników.

W ustalonym powyżej przedziale czasowym trzaskacie jak najlepszy czas, dowolną postacią i w dowolnej konfiguracji karta. Po ustaleniu satysfakcjonującego wyniku, robicie screena tabeli z wynikiem (albo screen poprzez konsolę, albo zdjęcie aparatem, komórką, cokolwiek), która pojawia się po zakończonym Time Trialu i wrzucacie screen do tego tematu. Pod uwagę będą brane tylko screeny wrzucone w przedziale czasowym trwania turnieju. Dodatkowo pamiętajcie by zrobić upload ducha oraz podajcie swój Friends Code, aby pododawać się nawzajem do znajomych. Podajcie też nickname jaki macie w grze, bo często jest on inny od tego na forum. Nickname można zmienić w opcjach konsoli. Dla ułatwienia może pozmieniajcie sobie na takie, jak macie na forum.


3… 2… 1...

Na koniec turnieju zrobię podsumowanie i wrzucę tabelę z Excel z wynikami. Może będzie ktoś chętny do pomocy?
Zwycięzca danego turnieju będzie wybierał kolejną trasę, na następny turniej, którego przedział czasowy dowolnie sobie ustalimy. Nie muszą być to weekendy. Czas trwania też może być inny.
Można też robić tabelę (mini ligę), przydzielać punkty za zajęte miejsca i po kilkunastu turniejach zrobić podsumowanie i punktacje ogólną (coś na wzór Rywalizacji DriveClub). Tylko doradźcie jakie punkty, w jakiej wysokości przyznawać za poszczególne miejsca. Ile miejsc ma być punktowanych? Itp.


Ruszamy!

Na początek proponuję niezbyt wymagającą trasę: Excitebike Arena

Klasa: 150cc

Start pierwszego turnieju: już

Koniec rywalizacji: 14.05 (niedziela), godzina 23:59.

Po zakończeniu pierwszego turnieju ogarnę podsumowanie w Excel z wynikami wszystkich.


Trzaskajcie czasy i wrzucajcie screeny. Powodzenia! :)

PS. Jak macie jakieś pomysły, co do formuły turnieju, uwagi, to zapraszam do dyskusji.







 

y5SRptW.png



Postać:
Inkling Boy/Inkling Girl

Build:
Kart: Splat Buggy
Koła: Sponge
Spadochron: Parachute

Trasa:
Ribbon Road

Czas trwania:
22.05 - 25.05, g. 23:59




 

.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Może doprecyzujmy czy każdy może wstawiać nieograniczoną liczbę screenów. Załóżmy, że zrobiłem niezły czas. Teoretycznie mógłbym go już wstawić, ale jeśli do niedzieli zdążę go pobić to mogę wrzucić następny albo edytować posta? Moim zdaniem to dobra opcja, bo na bieżąco będzie można obserwować czy jest już dobrze czy trzeba się jeszcze spiąć

Odnośnik do komentarza

Wstawiaj ile chcesz do końca trwania danego turnieju. Ale w jeden post, tam gdzie poprzedni screen, by nie robić bałaganu. Ja będę brał pod uwagę, screeny wstawione do niedzieli, do godziny 23.59. Będę ewentualnie patrzył na datę edycji posta, czy się łapie w terminie.

 

Ewentualnie napiszcie jakie macie czasy a screeny wstawicie w niedzielę. Tak by nie zdradzać zwycięskiej konfiguracji karta :)

 

Wiadomo, że trzeba będzie kombinować z konfiguracją karta by uzyskać coraz lepsze czasy, więc będzie rotacja screenów jak w kalejdoskopie. Kiedyś można będzie podnieść poprzeczkę i na dany turniej ustalić z góry konfigurację i postać :)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

 Kiedyś można będzie podnieść poprzeczkę i na dany turniej ustalić z góry konfigurację i postać :)

 

to jest bardzo dobry pomysł i proponuję od kolejnej "edycji" turnieju, czyli po niedzieli, ustawić surowe zasady wobec buildu, postaci i trasy np.  Mario Circuit (z Wii U), Mario + standardowy kart, koła i lotnia :)

 

z samymi buildami może być różnie, bo części odblokowują się losowo co zadany próg monet i nie każdy akurat musi mieć to co inni, dlatego warto będzie na początku ograniczyć się do wyszukanych buildów póki ludzie nie nabiją monet.

 

W przyszłości będziemy mogli robić "ciekawsze" buildy jak np. 

 

trasa: Big Blue/Mute City

postać: Metal Mario (lepiej by pasowało swoje Mii ze strojem Cpt. Falcona, ale nie każdy ma amiibo :dunno:)

build: 

Blue Falcon

Blue Standard

Super Glider

 

czy

 

trasa: Hyrule Circuit

postać: Linki

build:

Master Cycle

Triforce Tires

Hylian Kite

 

:)

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

chyba zamiast decyzji wygranego lepiej by bylo robic jakeis glosowanie, albo ustalic po prostu wspolnie jakis terminarz z wytycznymi, bo ktos sobie moze wybrac ulubiona trase ktora ma w paluszku z buildem ktory ogarnia za(pipi)iscie, co sprowadzi sie do tego ze bedzie mial spore szanse na wygrana. IMO mozemy zaplanowac rozpiske cala na wszystkie 48 tras przez kolejne tygodnie i juz :P 

Odnośnik do komentarza

Mi bez różnicy, możemy wspólnie ustalać ustawienia/trasy kolejnych turniejów :hi:

 

Po ustaleniach, w pierwszym poście będę wpisywał aktualne zasady i ustawienia turnieju, by były łatwo dostępne do wglądu.

 

To dawajcie, ustalamy wytyczne na kolejny turniej. Co preferujecie?

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

U mnie póki co 1:54.500

 

Co do jeżdżenia ustaloną postacią i kartem to niezbyt mi się to podoba,bo niektórymi postaciami np. Mariem nie lubię jeździć i nie za bardzo mam zamiar się tego uczyć, ale póki nie ma takiego rygoru to w ten weekend chętnie powalczę

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Ogolnie grindowanie time triali w mario kart to troche katorga. Nie jest to forza czy inny driveclap z 1000 zakretami gdzie mozna poprawiac swoje bledy w 20 miejscach. Tutaj jest zwykle 6-7 zakretow z ktorych i tak tylko na 2-3 mozna cos nadrobic. Do tego dochodzi iz trzeba jezdzic 3 rundy a nie 1. Osobiscie raczej nie mam sily woli aby wladowac 30-60 min na singlu w mario kart zeby poprawic swoj czas o 0.1-0.5 sekundy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A weź, szlag mnie trafia z tymi hopkami, albo jak nie zbiorę jednej monety na pierwszym okrążeniu.

 

Na motocyklu da się ściąć drugi zakręt pomiędzy trawą i plamą błota, ale jest ciasno i zrobienie tego 3 razy pod rząd to niezły ból tyłka.

Nawet kartem da rade.

Mozesz jeszcze miedzy hopkami strafe boost robic, ale to juz dla dzikusow :P

Mi osobiscie tez nie chce sie wiecej niz pare razy poprawic, bo trzeba te 3 idealne okrazenia, a czasem ostatnie sie sfakapi i calosc rekordu w dupe :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.