Skocz do zawartości

Mario + Rabbids Kingdom Battle


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

zaskakujaco ubi zapowiedzialo nowy darmowy dodatek - versus mode, premiera juz jutro

 

“Versus Mode is a new multiplayer experience, playable locally on a single console and developed especially for you, the fans! This long-awaited two-player game mode allows you to defy a friend and show your tactical abilities in fun local fights, filled with random bonus items that make every battle epic.”

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem kampanię, i co tu dużo pisać, sztos gierka i must have dla posiadaczy Switcha. Miodny gameplay, fajny system rozwoju i różnorodne scenariusze na polu bitwy. Z 25-30h mi zajęła, a pozostało jeszcze odszukać resztę skrzyń i te zadania dodatkowe po skończeniu każdej z krain.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja się dorwałem do podstawki (nówka folia za 135zl) i nie żałuje wydanej kasy. Tuż obok Xenoblade 2 to must have na Switcha. Giera co chwilę puszcza oczko do graczy poprzez fan service. Wygląda ślicznie a gameplay to cud, miód, orzeszki. Szkoda, że  Nintendo ogólnie nie wydaje na Switcha podobnych limitek jak z Wii U: Gra + Steelbook + Artbook + ew. OST z jakimś plakatem / mapą za nieznacznie wyższą kwotę (vide: Xeno X, Project Zero). Łykałbym bez popity, gdyż figurki mnie nie kręcą. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po miesiącu czasu jestem na końcówce gry i tytuł zaliczyłbym do tych udanych (zwłaszcza, że nie było nigdy z Mariem strategii w stylu X-kom). Minusem jak dla mnie były misje, gdzie trzeba ochraniać pewnych npców (nienawidze tego typu góvien) oraz mała różnorodność przeciwników (ostatni świat do tej pory nie zaprezentował zupełnie nowy typ przeciwnika a nie zbawiło by ich to). Pod koniec tytuł również staje się dosyć nierówny, bywają sytuację gdzie można wszystkich skosić w 1/2 turze a bywa tak, że przeciwnik Cię w jednej turze wykosi aż równo. Największym minusem jest brak cofnięcia ruchu (czyt. poruszania się). Niejednokrotnie źle na szachownicy gra wybrała mi miejsce, które chciałem wybrać i postać straciła przez to ruch bo nie ma żadnego podwójnego zatwierdzenia danej czynności. 

 

Tak czy siak, sam tytuł to pompa na całego, jest przyjemna i o dziwo na dłuższą metę jest wymagająca (chyba, że się podpakuje postacie i wykupi skille i bronie to bywa banalnie prosta). Czekam na dodatek z DKem ale challenge pack kompletnie mnie nie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Pograłem 1-1,5h i mam bardzo mieszane odczucia. 

 

Pierwsza rzecz, która od razu mnie odepchnęła to przerywniki filmowe wrzucone na siłę. Kurwa mać, bo jest gra z marianem i kurwikami w turowym sosie, a nie tlou, żeby mi pierdolić jakieś smuty na ekranie, których nie mogę skipnąć. Nie chce tego, chcę grać i napierdalać przeciwników na planszach. 

Kolejna rzecz to totalnie niepotrzebna eksploracja między właściwymi poziomami. Wolałbym żeby to były poziomy dostępne z menu albo coś na zasadzie XCOM-a z jakimś centrum dowodzenia. Cokolwiek, ale jak widzę, że muszę łazić po nudnych ścieżkach i okazjonalnie rozwiązywać debilne zagadki zamiast niszczyć przeciwników moimi parobkami to tak średnio bym powiedział. W XCOM-ie było dobre to, że było centrum dowodzenia, robiłeś sobie coś tam, ale jedno kliknięcie i już się ładowała misja gdzie zaczynała się właściwa rozgrywka.

 

Sama rozgrywka właśnie już jest całkiem spoko bo przy pierwszym midbossie już nie było tak łatwo jak zawsze i musiałem troszkę pokombinować. To się chwali i mam nadzieję, że będzie tego coraz więcej. Podoba mi się to, że są różne modele broni oraz umiejętności do odblokowania. Super, że ciosy można łączyć, a towarzysze pomagają w konkretnych akcjach. 

Graficznie jest przyjemna w odbiorze i bardzo kolorowa. Ogólnie to na razie takie NieWiemCzySkończę/10.

Odnośnik do komentarza

Ja po skończeniu gry, dalej uważam, że jest do dobre 8/10, zwłaszcza, że pomysł na Mariana jest świeży i mało Nintendowski (i uwielbiam Kórliki). Do samego końca bawiłem się przednio, podobają mi się dodatkowe ukryte levele, gdzie mamy całkiem niezłe wyzwanie (jak się pójdzie tam od razu a nie podpakuje bohaterów). Tytuł jest bardzo ładny. Brakowało mi tylko większej różnorodności przeciwników lub jakiś dodatkowych celów w misjach ale czekam na dodatek z DKem i może go łyknę (challenge pack sobie odpuszczam, nie moje klimaty). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...