Skocz do zawartości

The Evil Within 2


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie była zbyt istotna? Fabuła w poprzedniku była bardzo zagmatwana ale przez to ciekawa. Wiele wyjaśniało DLC fabularne wydane po premierze. Kończyłem ostatnio podstawkę jak i dodatek i w sumie nie mogę sie doczekać dalszych losów głównego bohatera. A ja w sumie na fabuły gier mam wywalone a tu sie jaram.

Odnośnik do komentarza

Jak nie była zbyt istotna? Fabuła w poprzedniku była bardzo zagmatwana ale przez to ciekawa. Wiele wyjaśniało DLC fabularne wydane po premierze.

 

Klimat był gęsty, gameplay, gameplay był świetny, ale fabuła? Zagmatwana to i owszem, ale pocięta i ogólnie "z doopy". Najsłabszy element tej świetnej gierki, a dodatkowo słabe jest to, żeby łykać DLC, które "wiele wyjaśnia".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak tam DLC, ale dla mnie głównym zalozeniem fabuly było to żeby dac developerom

calkowita wolność odnośnie tego co zamierzają umiescic w grze. Z jednej strony fajnie, bo ogranicza ich tylko wyobraźnia, a z drugiej lipa, bo masz swiadomosc, ze  wiekszosc zdarzen nie dzieje się naprawdę, tylko gdzies tam w glowie za pomocą maszyny (choć chyba można z tego całego STEM nie wyjść cało).

 

 

Dlatego jestem ciekaw dwojki, bo niby historia dużo bardziej osobista ale jak to  rozwiązać, żeby wyszlo dobrze?

Walki z bossami, przeciwnikami nie odbywają się w rzeczywistości, a poszukiwania corki będą odbywać w glowie?

 

Na papierze wygląda to na całkowicie pretekstowa fabule, ale nie chce im odbierać szans zanim będę miał okazje zagrac.

Odnośnik do komentarza

Neogaf donosi o rzekomo obniżonym poziomie trudności względem części pierwszej

 

xQi1P.jpg

 

 

 

Nevermind I wrote that wrong. Casual is lower than Casual in 1. Survival is Casual from 1 and Nightmare is Survival from 1. There's no normal sorry. You also unlock more difficulty settings but the dude presenting the game in the last livestream said it's not gonna be like Akumu in 1.
Odnośnik do komentarza

Lista trofeów.

 

https://forum.psnprofiles.com/topic/53432-the-evil-within-2-trophies/

 

Nie ma czegoś takiego jak Akumu, jest za to Classic który pewnie jest jego odpowiednikiem. Czy będzie trofeum za przejście Classica? Oby. Nie widać go ale może jest którymś z ukrytych.

 

A tu pierwsze 1.5 gry.

 

 

Ale pewnie jest jakiś tryb poziomem trudności zbliżony do Akumu , zwróć uwagę ze jest trophy za ukończenie na Nightmare or higher difficulty , a poniżej tego trofika jeszcze jakies jedno ukryte :D

Dajcie mi już piątek

Edytowane przez flahu
Odnośnik do komentarza

Ale pewnie jest jakiś tryb poziomem trudności zbliżony do Akumu , zwróć uwagę ze jest trophy za ukończenie na Nightmare or higher difficulty , a poniżej tego trofika jeszcze jakies jedno ukryte :D

 

Właśnie o tym piszę, oby był :) Musi być jakieś hardkorowe wyzwanie, oby tylko lepiej zaprojektowanie niż w jedynce. 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, ze piateczek i weekendzik wolny. Oby tylko preorder doszedl :banderas:

 

Nie tylko "piąteczek i weekendzik", ale w moim przypadku nawet URLOPIK :fsg:

Żadnych pre-orderów, w piątek po robocie jadę do sklepu, ściągam z półki i... muszę jechać do kumpla na  :drinks:

 

Ale jak już się obudzę w sobotę... Będzie grane :)

Odnośnik do komentarza

Wyglada za(pipi)iście jak połączenie TLOU i Residenta troche, czy w ogóle nie?

w jedynke nie grałem, może by kupić dwójeczke :scratch_one-s_head:

 

W żadnym wypadku!!!!

Z połączeniem masz rację - to prawdziwy porządny Resident (oczywiście teraz jest już REVII, które wróciło dobre imię serii, ale wtedy to TEW rządził) z domieszką kilku motywów z TLoU.

Ale nawet nie waż się nie ograć najpierw jedynki - co to za kałżulowe podejście - to nie FIFA  :klapek:

Odnośnik do komentarza

Cała gra operuje taką stylistyką i w ten sposób buduje swój klimat. Praktycznie nie ma w niej strachu i napięcia rodem z Silent Hill, tylko właśnie takie chore, obrzydliwe klimaty. Też nie jestem tego fanem, ale dzięki temu, że gra jest naprawdę udana pod względem rozwiązań gameplayowych (powrót do korzeni, a nie samograj dla casuali) bardzo mi się spodobała, więc cała reszta była dla mnie tylko otoczką.

Przypuszczam, że dwójka będzie bazowała na tym samym, bo w końcu powstała raczej z myślą o fanach jedynki (no chyba że się mylę i zrobią z tego sandbox/cover system shooter, żeby przyciągnąć Januszy). W każdym razie polecam zwalczyć wstręt i zagrać w część pierwszą - jest tego warta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest misz masz wszystkiego, co dobre( RE4, TLoU(mechanika, gore) + Silent Hill(dziwne odpały/wizje).

Napiecie jak najbardziej jest obecne poprzez adrenalinę, która jest pompowana do zyl podczas  walk z bossami(lepszych potyczek z szefami w survival horrorach to nie widziałem).

Jak się brzydzisz wirtualnego miesa to nie graj wcale, to jest taki gatunek i musisz z tym zyc. Czekasz na gre o zombiakach od tworcow Syphon Filter, a masz problem z gore. Cos awruk kręcisz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.