Skocz do zawartości

F1 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czyli inwestuje w rozwój wytrzymałościowy części, by starczały jak najdłużej.

 

PS. Wczoraj miałem śmiesznego buga. Kwalifikacje na 4. pozycji. Zaczyna się wyścig, a ja wcześniej zmieniłem silnik, więc przesunęli mnie na 14. miejsce. Robię okrążenie formujące, na jego końcu CPU przejmuje stery by ustawić nasze auto... A tu zonk, nagle mój bolid przenika przez inne i parkuje na 3. pozycji, która była wolna. Nie wiem o co chodzi :)

 

Standardowym bugiem u mnie są znikające tekstury z filmików na początku wyścigów. Często nie wczytują się pełne tekstury od kasków i kombinezonów.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kontynuując temat bugów...

 

Kilka razy miałem buga po okrążeniu formującym. Zrobiłem kwalifikację, za karę zostałem cofnięty na odległe miejsce startowe (wymiana podzespołów). Ok, zaczynamy formowanie a pod koniec okrążenia mój bolid zamiast stanąć na końcu, przenika przez inne bolidy i parkuje na 2 czy tam 3 miejscu, które okazuje się być wolne :) Potem zobaczyłem w menu "dyrektor wyścigu", że ktoś tam z początku stawki dostał po okrążeniu formującym karę stop/go, więc startował z Pit Stopu (stąd wolne miejsce). Tyle, że cała stawka powinna się przesunąć o jedno pole startowe, a bug polega na tym, że tylko ja się przesuwam... Od razu na miejsce wykluczonego zawodnika :)

 

Ale to nic. Bug wszech czasów miałem ostatnio... Zrobiłem kwalifikację na 1. miejscu. Zaczynamy okrążenie formujące, bolidy się ustawiają, ja na PP. Następuje start. A, że wyścig w potężnych opadach deszczu, to od razu mnie zarzuciło na bandę. No to zrobiłem flashbacka. Wracam do gry i od razu ruszam, bo odliczania już nie było... Przejechałem dwa czy trzy zakręty... i nagle ZONK. Tylko ja jadę... Inne bolidy stoją na starcie jak przyspawane. Mało tego... Za chwilę posypały się komunikaty, że cała stawka została zdyskwalifikowana za postawienie bolidu w niebezpiecznym miejscu. Kumacie? 19 kierowców wyleciało z wyścigu i ścigałem się SAM ZE SOBĄ :D Jaja niezłe. Na koniec wyścigu tylko ja zdobyłem komplet 25. punktów bo pozostali byli DSQ. Moc :D

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero teraz zrobiłem drugi wyścig. Urlop mnie wyłączył z gry :)

Shanghaj to kosmiczny tor, zdecydowanie trudniejszy od Australii. Początek treningu jak dziecko we mgle. W końcu jednak załapałem, ale daleko mi do mistrzów. Najlepszy czas jaki udało mi się wykręcić podczas kwalifikacji to 1:41.500 (w rzeczywistości 1:36... jakoś robili Sauberem).

 

50% wyścigu to idealnie tyle ile potrzebuję, żeby czuć frajdę i jednocześnie nie było za mało.

 

Problem mam z dopasowaniem poziomu trudności. Obecnie dałem 30% (bez asyst i na kierownicy) i kwalifikacje skończyłem na pole position. Wyścig dojechałem na 4 miejscu popełniając jeden błąd, który kosztował mnie 10s i z kiepską ale bezpieczną strategią.

 

Co mnie irytuje to wytzrymałość komponentów. Po drugim wyścigu, niektóre z nich są zużyte już na 70 pare procent. Jeśli co dwa wyścigi będę musiał wymienić komponenty, to zdołam zrobić zaledwie 8 z 22 wyścigów. Zacząłem inwestować w wytzrymałość elementów. Zobaczymy jak pójdzie.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Miałem wczoraj dobry wyścig. Sochi 29 okrążeń.

 

Po pierwsze, dzięki jakimś karom naliczonym innym, startowałem z wysokiej pozycji (jak na Saubera) - 7. Na starcie spadłem od razu o 3 miejsca, ale dzięki odpowiednim ustawieniom udało mi się na czwartym zakręcie je odrobić.

 

Magia zdarzyła się na piatym zakręcie. Ktoś przeciął zakręt i nie wyrobił. W zakręcie zmieściłem się ja, Hamilton, Vettel i Raikonnen, cała reszta stawki mocno zwolniła. Postanowiłem nie oszczędzać swoich ultrasoftów i z bogatą mieszanką na pełnej agresji zacząłem trzymać się pierwszej trójki. Trzy okrążenia dalej Hamilton miał jakieś problemy i odpuścił. Zrobił to w złym momencie przez co Vettel o mało nie miał wypadku. Kimi śmignął na pierwsze a ja za nim na drugim.

 

Niestety w tym momencie zacząłem tracić jakieś 0.2s do lidera na okrążeniu. Co gorsza Vettel odrabiał stratę jakichs 7s. Ja cały czas walczyłem by nie oddać drugiej pozycji i jechałem ostro, ale już na standardowej mieszance. Moje opony powoli nie dawały już rady i zacząłęm robić co raz wolniejsze kółka. Vettel przy 10 okrążeniu był jakieś 1.1s za mną ale postanowił zjechać do boxu. Ja zrobiłem to samo okrążenie później i szczęśliwie udało mi sie wyjechać przed nim w dodatku on wyjechał w trakcie ruchu co dało mi chwilę na złapanie oddechu. Trzymałem go na dystansie przez jakieś 8 okrążeń.

 

Cały spocony już byłem od koncentrowania się i jazdy na 100%. Zaczęły się błedy. Raz wszedłem za szeroko a chwilę później straciłem na ułamki sekund tył. Vettel to szybko wykorzystał i łyknął mnie bez problemu. Raikonnen miał ponad 10s przewagi. Ja byłem już jakieś 3s za Vettelem i Bottasa miałem za sobą jakieś 10s. Pomyślałem wtedy 3 pozycja też dobra jak na Saubera i pierwsze podium, więc zacząłem jechać już zachowawczo. Lean mix i oszczędnie ale konsekwentnie. Wtedy pojawił się komunikat....

 

"Vettel ma jakieś problemy z bolidem". Stwierdziłem, że zawalczę. Znów bogata mieszanka i jazda na pełnych obrotach. 6 okrążeń dalej i na prostej przy starcie udało mi się go śmignąć. W tym czasie zaświecił się żółty sektor. Raikonnen odpadł z wyścigu... Byłem pierwszy i zostało dwa okrążenia do końca :) Udało sie dojechać.

Bolid dostał mocno w... pompę :) ale warto było. Kariera w tej grze to jedyny słuszny tryb :)

Edytowane przez MierzejX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, mam G920. Jeżdżę bez asyst, bez znaczników, z kamerą z kokpitu. Poziom trudności jeszcze reguluję (obecnie 40%), żeby być zbliżonym do realnych założeń, ale niektóre tory są łatwe a niektóre ciężkie do opanowania. Chiny i Bahraj to masakra. Rosję załapałem dosyć szybko. Na padzie bym się tak nie napocił :) Generalnie mam całkiem dobrą kondycję, bo biegam i ćwiczę, ale jazda w skupieniu, żeby trafić każdy zakręt perfect to ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

No i kupiłem (na PSN jest promka na 79 ziko).

Na padzie gra mi się bardzo dobrze. AI robi zdecydowanie mniej głu[pich ruchów niż w zeszłorocznej edycji. Tłumaczenie PL nadal jest bekowe.

Jedno, co mnie raziło to bardzo wysoki kontrast (niemal black crush), więc musiałem wyrażnie podkręcić jasność.

No i panom z Codies coś się wyraźnie pogibało z balansem....działa to odwrotnie do rzeczywistości i innych gier.

W tej grze, kiedy ucieka nam tył i chcemy zniwelować nadsterowność trzeba.....ODCIĄŻYĆ TYŁ LOL.

Balast do przodu zwiększa podsterowność,

balast do tyłu zwiększa nadsterowność.

I faktycznie to nie jest pomyłka w suwaku bo opis wyjaśniający działanie przesunięcia balastu również to opisuje, czyli to celowy zabieg xD

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Magik napisał:

No i panom z Codies coś się wyraźnie pogibało z balansem....działa to odwrotnie do rzeczywistości i innych gier.

W tej grze, kiedy ucieka nam tył i chcemy zniwelować nadsterowność trzeba.....ODCIĄŻYĆ TYŁ LOL.

Balast do przodu zwiększa podsterowność,

balast do tyłu zwiększa nadsterowność.

I faktycznie to nie jest pomyłka w suwaku bo opis wyjaśniający działanie przesunięcia balastu również to opisuje, czyli to celowy zabieg xD

 

Ciekawe. Nie sprawdzałem ustawień balastu. Tak się złożyło, że w karierze ciężko jest wyegzekwować trochę czasu podczas treningów by potestować ustawienia. Jedyne korekty jakie robiłem, były tylko z tych gotowych "presets".


Wracając do sensu. Może tłumaczenie jest pomylone. Wyraźnie tak nie powinno być i inni gracze nie zauważyli tego problemu. Nawet w guidach piszą adekawtnie. Przykład:

Cytat


Moving the slider to the right (7-11) will move the ballast rearwards and

  • increase oversteer
  • increase traction
  • reduce understeer

Moving the slider to the left (1-5) will move the ballast forwards and

  • increase understeer
  • reduce traction
  • reduce oversteer

  

 

Źródło: http://cconmotorsport.com/2017/11/13/f1-2017-setup-guide-part-7-weight-distribution/

Ja póki co dotarłem w swojej karierze do GP Azerbejdżanu (w niektórych miejscach w grze, w wersji angielskiej, wciąż jest podane jako European GP).  Jeżdżę 50% realnej liczby okrążeń. Problemy jakie zauważyłem, to błędy z reputacją. Wszystko było ok, z GP Monaco zrezygnowałem po kilkunastu okrążeniach i wyzerowało mi niemal wszystko - mogę to jeszcze zrozumieć, ale po tym zaczęły się cyrki. Po udanych kwalifikacjach wzrasta. Po udanym wyścigu spowrotem zeruje, więc ewidentnie coś jest nie tak.

No i mam zastrzeżenie co do decyzji inżynierów w trakcie wyścigu. Te automatyczne są ok, o ile warunki pogodowe są stałe. Jak zaczyna się zmieniać  pogoda ( a szególnie jak zmienia się kilka razy) to proponowane zmiany są zupełnie nietrafne i muszę je korygować za każdym razem. Całe to menu zmiany ustawień podczas wyścigu jest do bani i komendy głosowe pomagają ale jak samemu chce się ustalić na jakie opony i czy wymienić skrzydło.. to jest mocno niewygodne - powinno dać się to zrobić z menu pauzy, bądź powinno pojawiać się jakieś slow-mo.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Nie chce się ktoś w miarę tanio gierki pozbyć? :)
Bo ostatnio sprawdzałem na necie i dość mocno cenę trzyma, nawet używki - rychła premiera nowej odsłony niczego w temacie nie zmienia niestety.
Obejrzałem parę gameplayów 2018 (oczywiście niezawodny Tiametmarduk) i wychodzi na to, że to bardziej DLC niż pełnoprawna odsłona, plus jeszcze ta obleśna aureola nad kokpitem, więc postanowiłem, że 2017 w zupełności zadowoli moje potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Twócy tłumaczyli jakoś, dlaczego przez te wszystkie odsłony w żadnej nie było komentarza? Przecież to gra o jeżdżeniu samochodami w kółko, aż się prosi. :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tak. Kierowca słyszący komentatorów. Tego mi tylko trzeba :D To nie jest gra o oglądaniu F1 i prowadzisz bolid a nie cały team. Gdyby to była gra o zarządzaniu zespołem - miałoby to sens. W takim Motorsport Manager byłby to świetny ficzer. Oczywiście jestem tolerancyjny dla innych opinii, więc rozumiem potrzebę, ale jeśli już miałby być to niech go zrobią jako opcjonalny. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

F1 Championship Edition miała komentarz i było OK, przynajmniej nie wiało nudą na dłuższą metę dla takiego motorsportowego casuala jak ja. Są przecież w grze ułatwienia rozgrywki pod Januszy F1 i tego typu gier. Najlepiej byłoby tak jak napisałeś, czyli opcjonalny i wszyscy byliby zadowoleni. Ale skoro można zrobić grę mniejszym kosztem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.