Skocz do zawartości

Naprawa (retro wszelakie)


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat, bo nie znalazłem tutaj nic podobnego a w bliźniaczych tematach w innych działach są tylko małe wzmianki jako przerywnik w dyskusji. Ocochodzijakby - czy znacie jakieś serwisy (online badz stacjonarne) gdzie można oddać do naprawy swoją retro konsole ? Na Allegro czy innym OLX jest dużo szrotu z UK czy Niemiec, który jest w bardzo słabym stanie badz całkowicie roz(pipi)anym. Kupując to a nie będąc elektronikiem do tego brat tez sie nie zna a tata byłej dziewczyny jest jednak tata byłej dziewczyny wiec z nim już nie gadasz...pojawia sie problem. Oddając do zwykłego elektronika w starym sklepie po schodkach w dół może co najwyżej wymienić kondensatory w SGG jak będzie miał schemat. Co jednak gdy potrzebujemy wykonać bardziej skomplikowany ruch ? Chodzi mi oczywiście o stare konsole a nie o PS4. Jak znacie kogoś albo polecacie samych siebie to proszę o info :) Pozdrowki

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

co do napraw i modyfikacji konsol retro to polecam:

https://www.facebook.com/retrolabpl/ - zajmują się głównie starymi komputerami jak Atari, Amigi czy Commodore 

https://www.facebook.com/RetroKlinika/ - zajmuje się głównie konsolami jak NES, SNES, GameBoye itd

Oby dwie wyżej "firmy" ze sobą również z tego co wiem współpracują więc renomę mają dobrą.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za linki, napisze do nich i spytam czy rozwiążą mój problem. THX

 

Chodzi mi faktycznie o rzeczy podejrzewam banalnie proste - wstawienie lasera do Saturna, naprawa porta od padów (powyrywane kable) do Saturna i wymiana kondensatorów w Game Gear. Podejrzewam, ze proste dla kogoś kto sie zna.

Kondensatorki w Game Gear są dość proste do wymiany, laser do Saturna jak dobierzesz to są zamienniki całkiem ok z ebay'a. Co do taśmy to nie wiem bo nigdy nie miałem Saturna :D

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o laser do saturna, to są ich 2 rodzaje: JVC (łatwo dostępne i tanie zamienniki) i Sanyo (droższe i trudniej dostępne). Ich wymiana jest bardzo prosta, w zasadzie wystarczy obejrzenie filmiku na youtube i już wiadomo jak to zrobić (trzeba pamiętać o odlutowaniu zabezpieczenia antystatycznego). Z tym portem od padów to na czym polega dokładnie problem? W różnych wersjach Saturna płytka kontrolerów wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza

 

Dzięki za linki, napisze do nich i spytam czy rozwiążą mój problem. THX

Chodzi mi faktycznie o rzeczy podejrzewam banalnie proste - wstawienie lasera do Saturna, naprawa porta od padów (powyrywane kable) do Saturna i wymiana kondensatorów w Game Gear. Podejrzewam, ze proste dla kogoś kto sie zna.

 

Kondensatorki w Game Gear są dość proste do wymiany, laser do Saturna jak dobierzesz to są zamienniki całkiem ok z ebay'a. Co do taśmy to nie wiem bo nigdy nie miałem Saturna :D

Tak wiem, ze kondensatory w SGG to nic trudnego. Znalazłem schematy na sieci, kilka opisów Polskich jak dokładnie to zrobić i niezliczona ilość tutoriali na YT, ale tak jak wspomniałem wcześniej - Ja nie jestem typem typa co siedzi z lutownica w ręce..dlatego właśnie dla mnie póki co nie jest to wykonalne..

 

Jeśli chodzi o laser do saturna, to są ich 2 rodzaje: JVC (łatwo dostępne i tanie zamienniki) i Sanyo (droższe i trudniej dostępne). Ich wymiana jest bardzo prosta, w zasadzie wystarczy obejrzenie filmiku na youtube i już wiadomo jak to zrobić (trzeba pamiętać o odlutowaniu zabezpieczenia antystatycznego). Z tym portem od padów to na czym polega dokładnie problem? W różnych wersjach Saturna płytka kontrolerów wygląda inaczej.

Poszukam dzisiaj na alim i ebayu laserów i pewnie cos wynajmę. Skoro Sanyo jest trudniej dostępny to być może jest lepszej jakości ? Dziwne w sumie, bo JVC to JVC. Co do portu padów to jest to konsola drugiego modelu (szare przyciski) a wyglada to jak na zdjęciach poniżej. Na moje oko to....nie mam pojęcia co ktoś chciał z tym zrobić :D

 

https://zapodaj.net/993fd81dbf3a5.jpg.html

https://zapodaj.net/7f9e9830809b3.jpg.html

https://zapodaj.net/182fd47e7c3be.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.